Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit felvesznek a...

Ha valakit felvesznek a rendőrségre, annak kijár a társadalmi megbecsülés és tisztelet? Vagyis büszke lehet magára, amiért rendőr lehet?

Figyelt kérdés

2000-es évek elején még eléggé tekintélyt parancsoló volt egy rendőr, azóta valahogy azt érzem,hogy a sok szabályrendszer, ami szerint kell élniük, és végezniük a munkájukat, nagyon bekorlátozza őket.

Manapság ha felvesznek valakit rendőrnek, az büszke lehet magára, irigylik az emberek, hogy milyen jó munkája van, vagy egyszerűen legyintenek egyet, és úgy vannak vele, na ezzel is csak egyel több van.

Milyen kép van most a társadalomban a rendőrökről?



2017. jan. 13. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az kettő közül egyik se, elfogadott munka, mint a többi. Az, hogy büszke-e magára, mert rendőr azt személytől függ. Viszont ez a "na ezzel is csak egyel több van." sincsen szerintem a társadalomban, de egy rendőr kevesen irigyelnek.

Az a baj, hogy te két legszélsőségesebb végét mondtad.

2017. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Ez is csak egy munka, szerintem nem igazán van okuk büszkének lenni magukra.
2017. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég nagy baj, ha te nem vagy büszke magadra, és a családod sem büszke rád.


Vidéken érezhetőbb a megbecsülés, a bizalom, és a tisztelet is. Sajnos egyre több a lezüllött, lecsúszott ember, aki nem csak a rendőrnek, de másoknak sem adja meg a tiszteletet. Ezekkel nem kell foglalkozni szerintem.

Az teljesen egyénfüggő, hogy a közvetlen környezeted teljes mértékben büszke lehet-e, vagy esetleg a múltjában, vagy a családjában szégyellnie kell valamit.

Egyenruhát nem csak hordani kell, azt tudni kell viselni is, életvitelednek kifogásolhatatlannak kell lennie.

2017. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munkát végzel, milyen parancsot kapsz. Ha leküldenek a déli határra vagy ha tűzharcban lelősz egy terroristát, akkor hős leszel és mindenki imádni fog, de ha sebességet mérsz vagy esetleg valami kormányellenes tüntetésen oszlatod a népet, akkor a legtrógerebb ember leszel a világon. Van ám képmutatás mi? :D
2017. jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért azt tegyük már rendbe, hogy a "kormány ellen tüntető nép" fogalmába beletartozik nagyon sok rendőr, csak nyíltan nem vállalhat politikai nézetet. Túlnyomó többsége a rendőröknek ellenzi a Fideszt.

A rendőrség, mint ahogy a nevében is szerepel, rendet őriz. Mikor egy csoport agresszív lesz, térkővel dobál, utcatáblákat szed ki, téglával dobál, és azokat célzottan a rendőrség irányába dobálja, vagy esetleg más csoportosulás ellen használja, az rendbontás. Engedtessék már meg, hogy a rendőrség kiszedje a tömegből a bűnelkövetőket, és én ezért elismerem őket.

Minden szakterület szükséges, csak vannak kevésbé hálás részei.

2017. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont erről beszélek én is. Az embereknek nem jut el az agyukig, hogy a rendőrök parancsra teljesítenek mindent, csak köpködnek rájuk vagy istenítik őket, éppen attól függően, hogy rájuk nézve jó vagy rossz az intézkedés. Most is ami a déli határon van az mi már? Magyar rendőrök veletek vagyunk meg hősök meg minden, aztán ezeknek az embereknek zúzták be a koponyáját 2006-ban mikor nem engedték szétverni a tv székházat.
2017. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!