Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat valakinél szülés...

Előfordulhat valakinél szülés előtti depresszió?

Figyelt kérdés
Napok óta hozzám sem lehet szólni. Párommal mindenen veszekszek, ingerlékeny vagyok, a telefonokat fel.sem veszem, mert mindegyik:"na, megszültél már?" Nem bírom a terhesség végét, nem tudok éjszakánként aludni, nappal ezernyi dolgom lenne még a ház körül (családi ház kerttel, nagy udvarral, állatokkal) de pihennék is. Segítségem nincs, a nagy hasam miatt lassan haladok és nem leszek mindennel kész szülésig. Azt se tudom, szülni mikor szülök, hétfőn volt jósló amúgy holnapra vagyok kiírva... párommal egy hónapja nem szexeltünk, emiatt is frusztrált vagyok. Ez ugye elmúlik szülés után?
2017. máj. 10. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
ez nem depresszió hanem sima frusztráltság.
2017. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Kényelmetlen. Ez szerintem mindenkinél így van. Akinél nem, az hazudik (tisztelet a kivételnek ha van :D ).

Én sem bírtam a folytonos kérdéseket: Egyben vagytok még? Na? Most?

Nem beszélve a fizikai dolgokról..


Pár nap és ennek vége. Lesz majd más nyűg, de gyorsan kialakul majd a rutin és újra minden a helyére áll :) De azért készüljetek fel, hogy az is egy kemény menet lesz. Figyeljetek oda egymásra és akkor nem lesz gond :)

2017. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez szorongás. Viszont a tartós szorongás gyakran eredményez depressziót is.
2017. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem depresszió, ha valódi nehézség adódik az életben és te nem örülsz ennek, ideges, mérges fáradt vagy. Szülés előtt már semmi se jó, természetes, hogy mindenkinek leharapnád a fejét. Nyugodtan kapcsold ki a telefonod, semmi szükséged rá. Ha beindul a szülés, majd visszakapcsolod és felhívod, akit kell. A szülésig csak a gyerekággyal, pelenkázóval és 1-2 garnitúra ruha kivasalásával kell elkészülnöd, de akkor se történik semmi, ha a kiságyat is apuka rakja össze, amíg te a kórházban vagy. Minden más, csak a saját, vagy a környezeted elvárása és nyugodtan kihagyható, elhalasztható. Teljesen általános, hogy az utolsó héten már nem csinál semmit egy kismama, csak pihen, lélegzik és reméli, hogy mindjárt vége.
2017. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor jó, megnyugodtam. :)

Lehet, hogy az én hülyeségem, de szeretnék úgy a kórházba menni, hogy mindenhol patika rend van és esetlegesen csak az aktuális étkezés maradéka legyen az asztalon..és olyan lelkifurdalásom van, mikor leülnék a telefonom elé játszani, hogy mondjuk még az eper nincs bekapálva vagy nem játszottam eleget a kutyámmal és az a rossz, hogy tudom, hogy baba mellett fele annyi időm nem lesz ezekee! (Egyébként mielőtt még vki félreértené, párom segít, tehát nem én kapálom fel a teljes kertet v nyírom a füvet v figyelek az állatokra csak ő is szegénykém két helyen dolgozik..)

2017. máj. 10. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a kerted a baba megszületése után se a legszebb időket idézi majd. És ez így lesz helyes, priorizálj, a baba az első, utána te jössz és a férjed és csak az után a házimunka kötelező része, mint mosás, főzés takarítás. A kert ezek mögött szerepel, az állatokról azért gondoskodjon valaki, de ez ne feltétlenül te legyél.

Majd szépen lassan visszaszoksz a gyerekágy után a munkába, addig ne hajtsd szét magad, mert a tested és a lelked is megbetegszik.

2017. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Párom majd gondoskodik a kertről, ez csak addig szól nálam, amíg el nem megyek szülni mert nem hiszi el, hogy takarítónő nélkül is az utolsó pillanatokra arany rend lesz..anya is jön segíteni, szerintem ez csak ilyen véghajrá már nálam, mikor amúgy már minden kész, csak még ezt is még azt is :D
2017. máj. 10. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!