Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatvíz vagy nem?

Magzatvíz vagy nem?

Figyelt kérdés

Még kicsit később lesz aktuális, de fültanúja voltam egy esetnek, amikor egy kismama bement a kórházba, hogy elfolyt a magzatvize, végül viszont hazaküldték, mert nem folyt el, csak bepisilt. A kismamáról még annyit, hogy a kinézete és ápoltsága alapján nem teljesen lehetett magánál.

De eszembe jutott, hogy előfordulhat ez mással is, aki igyekszik figyelni erre? Nyilván a pisi felismerhető, magzatvizet viszont személy szerint még nem láttam, nem tudom, mire kell számítani. Csak egy színtelen, szagtalan valami lesz, ami csak úgy jön? És ekkor milyen gyakoriak a fájások?



2017. máj. 15. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet érezni. Meglehet különböztetni, más amikor érzed, hogy bepisilsz, és más amikor a magzatvíz folyik/szivárog.


Nekem semmilyen fájásom nem volt. Lement kb.3 adag oxitocin, mire elkezdtem érezni valamit. Éjjel 2-kor felébredtem, még az ágyban feküdtem, és egy pukkanást hallottam, majd felálltam, elindultam és éreztem, hogy folyik végig a lábamon valami meleg. Nyilván tudtam, hogy nem pisi, hiszen azt érzi az ember. Utána pedig kb 5-10 percenként kifolyt 1-1 nagyobb adag.


Egyébként a magzatvíz maga színtelen, és édeskés szaga van. Ez a normális. Persze vannak kivételek, amikor piros (véres), zöldes- esetleg sárgás, de ezek bajt jeleznek, és ilyenkor sürgősségi császárral végződik a dolog, hiszen veszélyben lehet a baba, és az anya élete is.

2017. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kikicsajxi ***** válasza:
Nekem 2.szülèsem volt nem igazán lehet megkülönböztetni! Vegyèl betètet van olyan betèt ami elszineződik ha magzatvíz èri,sajnos a nevèt már nem tudom de patikában lehet kapni.
2017. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2.szülésnél folyt el a magzatvizem, reggeltől voltak fájásaim. Kb 5 percesek voltak, mikor este pukkanást hallottam, és elfolyt egy nagy adag, tócsa volt alattam. Aztán sűrűsödtek a fájások, és már a kórházban többször is folyt, fájás közben.
2017. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont aludni keszultunk,mikor mozdult egyet a holgy,egy pukk(mintha belulrol vegigszakadt volna vmi,de nem fajt)kicsit meg is mozdultam nem-e burok,erre elkezdett filyni.Teljesen mas erzes,nincs kontr
2017. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs kontrollod, hogy abbamaradjon :)
2017. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 gyereket szültem. Azért az nem mindenkinél úgy történik mint a filmekben, hogy zutty kijön egyből.

Nagyon nehéz megkülönböztetni a magzatvízszivársát, a bepisiléstől, illetve a bővebb vizesebb hüvelyváladéktól. Nekem azt mondta a doki ha kétségeim vannak mindenképpen menjek.

2017. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem beszélve egy felső burok repedésről, amikor csak szivárog a víz és mást nem is érzel, csak hogy folyton nedves vagy.
2017. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen nekem is felül repedt a burok alig alig csepegett csordogált valami halvány rózsaszínes átlátszó folyadék. A bugyiba tehető tesztcsíkról csak szülés után hallottam. Szerintem megéri. Sógor nőm is pisi miatt ment éjjel feleslegesen be a kórházba.
2017. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!