Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a legrosszabb, ami így...

Mi a legrosszabb, ami így szülés közben megtörténhet?

Figyelt kérdés

Sajnos ügyet kell intéznem, erről most nem írnék, de a lényeg, hogy 38. hétben úton leszünk. Ha a szülés máshol jön rám, pl két megyével arrébb, ott is el fognak látni, és bár messzebb van, de a szűk család, férj+anyám meg tud látogatni így is, és értünk is tud jönni a férjem. Nincs fogadott orvosom, szóval ez nem okozna gondot, és nem az Isten háta mögé kell mennünk, ahonnan megközelíthetetlen lenne a kórház.

Szóval van valami, ami gondot okozhat szerintetek, és nem jutott eszembe? Első baba, és nagyon szeretnék pár tanácsot olyantól elsősorban, aki szült már.



2017. máj. 18. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Oxigin
2017. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálad lesz a cuccod, nem lehet gond. Még az sem lenne tragédia, inkább kényelmetlen.
2017. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben van, akár egy mentőben is meg tudsz szülni, ne aggódj, ebben a helyzetben inkább a pozitívumokra gondolj légyszi, minden jót kívánok!
2017. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt megtehetem, hogy viszek mindent, ami kellhet.
2017. máj. 18. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi papírjaid, kiskönyv, tb kártya mindig legyen nálad. Semmi gond nem lesz.
2017. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes lelkivilágod lehet, ha ilyenkor a legrosszabbra kérdezel rá. Hogy mi a legrosszabb, azt nem írom le, inkább gondolj arra, hogy régen a parasztasszony hajnalban kiment kapálni a kukoricaföldre, fél óra múlva megszülte a gyereket, újabb fél óra múlva már ismét kapált, délben meg hazament a gyerekkel összeütni az ebédet az urának.
2017. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az az érdekes, ha valaki nem aggódik a gyerekéért, de ha te így látod jónak, hajrá, menj szülés után kapálni!
2017. máj. 18. 21:04
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, igen, csak régen jóval több újszülött és nő volt, aki belehalt a szülésbe. Mert nem volt más lehetőségük. Ma mar van, szóval hagy készüljön már fel maximálisan a kérdező a szülésére.

Egyébként ha nálad van a kórházi pakkod akkor nem lesz semmi gond. En is így jártam, máshol indult meg a szülésem, mint terveztem. De nem volt semmi hátrányom belőle, minden oké volt.

2017. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyen nálad a bőröndöd és minden iratod, vizsgálati papirok, és nézzetek utána hol van ott a legközelebbi kórház ahova esetleg mennetek kell.
2017. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kórházi pakkod mindig legyen nálad, meg persze irataid, leletek, kiskönyved.


-------------


# 6

Régen bábával és az egész női rokonság segítségével szültek otthon a nők. (Nem azt mondom, hogy soha senki nem szült meg a kukorica földön.)

Azután 6 hétig feküdtek, a gyerekágyat, csak a babával foglalkoztak, a tiszta szobában (nem a család többi tagjával).

Főzésre a legkevésbé sem volt gondja, hiszen vitték a komatálat és folyton volt ki segítsen.

Nekem még a nagymamám is így szült a '60-as években.

Pl. [link]

2017. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!