Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen (külső/belső) hatás...

Milyen (külső/belső) hatás miatt reped meg a burok, szülés kezdetekor?

Figyelt kérdés
Magyarul:miért van az,hogy valakinek megreped,valakinek nem?
2010. máj. 17. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
hát ez egy jó kérdés...mondanám hogy baba súlya, de van akinek 2,5 kg babával, van akinek közel 4kg-val reped a magzatburok. Leginkább talán az lehet mögötte, hogy a méhlepény elfárad, "tudja" a test hogy a babát nem tudja jól táplálni tovább, és hormonok hatására elvékonyodik a burok. Persze ez sem minden esetben így van , pl. van akinek túlhordásnál sem reped, sőt 3as fokozatú méhlepénynél sem (nagyon elöregedett) ;és van akinek sajnos 29 hetesen elfolyik a magzatvize.... Ez a természet "törvényeitől" függ nagyban , úgy látszik...
2010. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Egy hüvelyi fertőzés hatására a 36. héten. A 32. heti vizsgálaton még nem volt semmi jele, és utána sem okozott panaszokat, mégis...
2010. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, elvékonyodik, és a baba feje nyomja, neki illetve kifelé a méhszájon át, míg ki nem pukkan.

nekem ez a baba előtt kb. 10 perccel történt, van akinek ezzel indul, és van, amikor valami oknál fogva idő előtt reped meg, és akár hetekig szivárog a magzatvíz (ha meg nem indítják).

2010. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Háát, jó a kérdés.

Nekem 3750 grammal jött a lányom 40+1 hétre és "lábbal rúgta ki a burkot" vagyis magasan repedtem, utólag vették le a buroksapkát és akkor folyt el rendesen a vizem.

Viszont a barátnőm szerint így jobban jártam, mert neki sokkal fájdalmasabb volt a második vajúdása, mert akkor elment a víz és "szárazon" vajúdott, míg az elsőnél a finisben ment el a vize.

Esetleg nincs itt orvos, vagy szülésznő, aki tudja erre a választ?

2010. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ugye,milyen ügyeset kérdezek?! :-)

Pedig egyet már szültem,igaz akkor repesztettek,és rá 3 órájára lett meg a fiam,de akkor valahogy nem érdekelt a dolog.Most újra a finisben vagyok (39+1)és valahogy jobban zsníroznak az ilyen "apróságok". Ha el nem felejtem csüt megkérdem az NST-n.Ott csak tudja valaki,mi miért van :-)

2010. máj. 18. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!