Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg kérhetek császármetszé...

Tényleg kérhetek császármetszést előre megbeszélten? Kell hozzá valamilyen külön vizsgálat, más orvossal konzultáció?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem az egyik barátnőmmel, hogy már alig várom, hogy kiderüljön a baba neme és ne csak fehér/bézs/fekete/szürke babaruhákat vásároljak, meg hogy elkezdhessem tervezgetni a babaszobát is.

Fiatal vagyok, most tavasszal lettem 20 éves, szóval ő lesz az első baba a baráti társaságunkban, meg utánunk a családban is, tehát nem igazán volt eddig senki, aki ebben tanácsot adott volna. Viszont mondtam, hogy az egyetlen, amitől rettegek és irtózom, az a szülés, rengeteg rosszat hallottam róla és erre mondta a barátnőm, hogy miért nem kérem a császármetszést automatikusan, mert neki az anyukája és a nővére is úgy szült.


Ha ezt felvetem az orvosomnak, nem fog hülyének nézni?

Ilyet tényleg kérhetek?


2017. jún. 1. 21:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%

Kérhetsz, persze. Orvostól függ hogy megcsinálja-e. Viszont én nem javaslom a császárt, szerintem PRÓBÁLD meg természetes úton, inkább ez, mint egy nagy hasi műtét. Nem olyan a császár hogy csak kiveszik a babát fájdalommentesen és minden happy. Olvass utána!

Orvosodat megkérdezheted a fájdalomcsillapításról inkább a természetes szülés esetén.

2017. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nem csak a fájdalomtól félek, hanem hogy alul teljesen tönkremegyek, bármi komplikáció lesz, stb.

Volt már több műtétem, szóval tudom, hogy a császárral sem fogom megúszni a fájdalmat.

2017. jún. 1. 22:22
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
Rákérdezhetsz orvosnál is, vagy mond egy tarifát vagy nem. Vagy mehetsz magánkórházba is, ott vakarózni sem kell, hogy vajon vállalja-e mert az egész olyan, mint egy bolt, gyakorlatilag a neked tetsző szolgáltatást vásárlod meg. Meg az is lehet, hogy később majd jön a vágy a természetes szülésre, vagy az is lehet, hogy kérni se kell a császárt, mert faros lesz, cukros leszel és túl nagy lesz vagy akármi közbe jöhet, ami eleve indokolja.
2017. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

Én is azt választanám hasi műtét után, pláne, hogy urológiai betegségem is van.

Kérheted, de nem minden orvos vállalja. Érdemesebb volna eleve így orvost választani.

2017. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
45%
Mire gondolsz hogy alul teljesen tönkremész?
2017. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
22%

Biztos arra, hogy olyan lesz a lyuka mint a szettaposott labanc kalap.

Ha olyan a dokid, kerheted a csaszart!:)

2017. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
52%
Hát biztos kérheted, az más dolog hogy én biztos nem tenném. (Felvágják a hasizmod... Bármikor felreped, a varrat évek múlva is fáj/látszik)
2017. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%
Azonnal lecserélném az orvosom, ha belemenne, hogy kérésre, pénzért császározzon, félredobva a szakmai előírásokat. Akinek a pénz fontosabb, arra ne bízd az életét a gyerekednek...
2017. jún. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Beszélj olyanokkal, akiknek volt természetes szülés és császár is.

A helyedben inkább azt kérdezném meg, hogy epidurál vagy más fájdalomcsillapítás lesz-e. Könnyebb lesz a vajúdás.

Odalent nem lesz semmi változás, mire letelik a 6 hét szextilalom, és addig csinálhatsz Kegel-gyakorlatokat. (Nekem az első pár alkalommal olyan volt, mintha szűz lennék ;)

Császár után viszont kötényhasam lett. :( Még egy évvel később is van olyan rész, ami érzéketlen. Hasizomgyakorlatokat is csak kínkeservvel tudok.

Hosszú távon a természetes szülés sokkal jobb.

2017. jún. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

20 évesen nagyon rugalmas vagy. Természetes szülés után észre sem veszed és rendben leszel.

Császár sokkal macerásabb utána. Hidd el.

Hogy félsz a fájdalomtól? Az más.

Nekem eleinte természetes szülést javasoltak...aztán szép lassan kezdte pedzegetni a doki hogy szemproblémáim vannaaaaak....meg a szívem is mennyire beteg (alapból 85 a pulzusom, én igy működök...2 kardiológus is mondta a kivizsgálások után hogy semmi baja a szívemnek)...na ezután azzal jött az orvos, hogy túl öreg vagyok már a természetes szüléshez (31!). Ez volt a pont amikor megköszöntem neki mindent és orvost váltottam.

Császármetszés sokkal jobban "fekszik" egyes orvosoknak, mert max fél óra alatt kész van, több a pénz, kevesebb fejfájás, belenéz a határidőnaplójába megmondja mikor ér rá és kész, nem áll fent a veszélye h éjszaka közepen behívják, mert a kismamája szül.

Mérlegelj.

Nem hiába hívják természetes szülésnek. Hidd el.

2017. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!