Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg kérhetek császármetszé...

Tényleg kérhetek császármetszést előre megbeszélten? Kell hozzá valamilyen külön vizsgálat, más orvossal konzultáció?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem az egyik barátnőmmel, hogy már alig várom, hogy kiderüljön a baba neme és ne csak fehér/bézs/fekete/szürke babaruhákat vásároljak, meg hogy elkezdhessem tervezgetni a babaszobát is.

Fiatal vagyok, most tavasszal lettem 20 éves, szóval ő lesz az első baba a baráti társaságunkban, meg utánunk a családban is, tehát nem igazán volt eddig senki, aki ebben tanácsot adott volna. Viszont mondtam, hogy az egyetlen, amitől rettegek és irtózom, az a szülés, rengeteg rosszat hallottam róla és erre mondta a barátnőm, hogy miért nem kérem a császármetszést automatikusan, mert neki az anyukája és a nővére is úgy szült.


Ha ezt felvetem az orvosomnak, nem fog hülyének nézni?

Ilyet tényleg kérhetek?


2017. jún. 1. 21:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

azt cáfolnám, hogy a császár sokkal rosszabb, én, ahogy felállítottak minket, már mentem megnézni a babákat, a természetesen szült társaim szegények meg se tudtak mozdulni. gyorsabban is épültem fel.

DE!

meg fogod bánni, hogy nem próbáltad meg. én nem vagyok nagy természetes szülés párti, félek, nem bírom a fájdalmat..de most, a második terhességnél mindenképp azt szeretnék :)

(az első ikrek miatt és mert az egyik faros volt, lett császár)

20 évesen gyönyörűen helyrejöhetsz.

beszélj szerintem orvossal, szülésznővel :)

2017. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon nagy kő esett le a szívemről!:)

Nem meggyőzést szeretnék, mert úgy gondolom, hogy mindenkinek más a jobb és inkább hamarabb túl vagyok rajta, még ha később fáj is az első pár mozdulat. Sajnálom, de undorodok a sima szüléstől.

2017. jún. 2. 08:52
 13/32 A kérdező kommentje:

Milyen kedves válasz...

Nem ítélkezést, személyeskedést kértem!

2017. jún. 2. 09:24
 14/32 anonim ***** válasza:
55%
Ha szoptatni fogsz számithatsz rá hogy a melled se lesz szép, illetve hogy hónapokig is fájhat a szex hoába nem hüvelyi úton szültél. Persze ha szoptatni se akarsz hogy ne menj tönkre fent is az más, bár szerintem.ez baromi önző dolog.
2017. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
57%

A császáros seb nem fáj évekig és nem is ronda. Aki ezt írta, volt császármetszése, vagy csak a károgóktól hallott ezt-azt, és esetleg fel is nagyítja?


Kell keresni olyan dokit, aki megcsinálja. Nekem is az volt, semmi bajom nem volt, se közben sem utána, nem ronda a sebem, nem fájt rettenetesen, az első felkelés volt kellemetlen, de az se volt vészes.

Ezerszer inkább szülök így, mint természetesen. Oké, hogy a komplikációmentes szülés jobb. De senki sem fogja neked megígérni mikor bemész szülni, hogy nem lesz komplikáció. Nekem a gyerekem egészsége nem ér annyit. Volt oxigénhiányos osztálytársam, köszi, én azt nem kívánom senkinek, nemám a saját gyerekemnek.

Ja és nem mellesleg az izmokat már rég nem vágják át.

2017. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
50%
Akkor szoptatni sem fogsz, nehogy felül tönkremenj?
2017. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

Azért aki lecserélni az orvosát azért mert "félredobja a szakmai előírásokat" az gondolja már át azt is, hogy Magyarországon a szakmai előírások jórésze abból is fakad, hogy ami drágább, azt csak nagyon visítva engedik, vagy csak akkor ha az olcsóbb már nagyon nem válik be. Nem csak a szakmai szempontok alapján. Én pl. nem rég néztem végig, hogy a testvérem majdnem felfordult egy fertőzéstől, mert ugyan mindenki tudta, hogy milyen eset, de 2x10 napig úgy kezelték a kórházban, hogy valószínű úgysem hat, de ez a protokoll, mert ez így olcsó, ha nem jön be és már tényleg félholt lesz, akkor majd megcsináljuk azt is, ami kva drága, de legalább hat is. A császár is drágább. Nem véletlen, hogy magánban elég indoknak az is, hogy azt szeretnék, mikor a tb fizeti, akkor meg előre tervezettnél hosszas indokok kellenek, vagy közben egy komplikáció.


Ettől még persze a természetes szülés a természetes, de azért a szakmai előírásokat ne magasztaljuk már túl, mert más is van azok mögött, mint szakma.

2017. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
53%
18, annyira igazad van. Csak sokan ezt nem látják be. Minden a pénz körül forog sajnos...
2017. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
43%
Úgy a legjobb szülni, ahogy a baba kívánja. Ha már a feje kinnt van, nem fognak császározni ;) Majd ott eldől. Lehet hogy előre meg van beszélve hogy te császárt akarsz, aztán mire beért a dokid már a kezedben fogod.
2017. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Az előre megbeszélt császárnak pont az a lényege, hogy ne induljon be hamarabb a szülés. :)
2017. jún. 2. 13:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!