Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegi szülés élményeit...

Zalaegerszegi szülés élményeiteket, tapasztalataitokat -akinek van- meg tudná velem osztani?

Figyelt kérdés
Szentgotthárdi kismami vagyok, jelenleg még csak a 10. hétben, de úgy döntöttünk a párommal, hogy majd ha itt az idő Zalaegerszegen szeretnénk szülni. 2017. karácsony környékére vagyok kiírva. Nem ismerem sem a Zalaegerszegi, sem a Szombathelyi körülményeket, de Szombathelyről sok rosszat hallani. Ezért szeretnék olyan anyáktól tapasztalatokat gyűjteni, akik Egerszegen szültek. Tulajdonképpen minden érdekel! Első kisbabánk lesz, fiatal (23) kismama vagyok. Milyenek az orvosok, szülésznők? Előreláthatóan nem hinném, hogy orvost tudunk fogadni, de szülésznőt szeretnék, hogy valaki legyen mellettem a nehéz időkben. Szülésznőknek ki mennyit fizetett? Tudnátok ajánlani esetleg név szerint szülésznőt? Továbbá érdekelnének történetek császár, illetve normál szülésetekről is! Tudom, sok kérdés, de előre is nagyon köszönöm!

2017. jún. 3. 18:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyival egészíteném ki, hogy a gátmetszéstől nagyon félek, ezért kérlek azt is írjátok, akinek volt, hogy milyen volt? Nagyon fájt?
2017. jún. 3. 18:19
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs orvosod, csak ott szülhetsz ahova területileg tartozol.
2017. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én december 23-àn szültem az egerszegi kórházban fogadott orvossal. Gyors szülés volt,kb 3 óra alatt született meg a kisfiam. Gàtmetszès a vágás pillanatában nem fájt,a szülés utáni varrás felèrt még egy szüléssel,nekem az nagyon fájt. A felépülés viszonylag gyorsnak mondható volt. Ha még egyszer szülnèk,Akkor is Zalaegerszeget választanám.
2017. jún. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2013-ban szültem ott, de rengetegszer voltam már a nőgyógyászaton azóta. Amit tudni kell, hogy a protokollt nagyon szeretik. Beöntés, borotválás, oxitocin, fekve kitolás és gátmetszés az alap. Ha van fogadott orvosa az embernek, akkor lehet egyéni kérdéseket megbeszélni. A szülésznők nagy része kedves, aki velem volt szülésnél, ő nem volt kimondottan kedves, tette a dolgát és ennyi (fogadott nem tudott bejönni sajnos). Az orvosom nagyon topon volt, hamar beért. A gátmetszés és a gátvarrás sem fájt, külön kértem, hogy figyeljen oda az érzéstelenítésre, semmit nem éreztem belőle, óvatosan érzéstelenített és varrt. Az ügyeletes orvos viszont egy igazi kőb.nkó. De rá mindenki panaszkodik. A saját tapasztalatom egyébként, hogy az orvosoknál abszolút kedvfüggő, hogy hogyan viselkedik. Az újszülött osztállyal nem volt bajom. Sokan panaszkodnak a csecsemősökre, én abszolút meg voltam elégedve velük. A gyerekorvosok is normálisak, magyaráznak mindent, amit kell. De arra készülj, hogy szoptatni kell. Tápszert csak végső esetben adnak.
2017. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szülésznőnek Zalaegerszegen mennyit fizettetek? Tudnátok valaki kedveset, normálisat név szerint ajánlani?
2017. jún. 5. 14:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Először is lehet-e szülésznőt orvos nélkül felfogadni. Mert sok kórházban nem lehet. Meg hogy a csak szülésznő elég indok-e hogy ott szülhess mert ez se biztos.
2017. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet csak szülésznőt fogadni zegen. De nem tudom, hogy így szülhetsz-e ott. Illetve hol szeretnéd a terhesgondozást végig csinálni?
2017. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én mind a két babámat Egerszegen szültem. Sok rosszat hallottam én is a Szombathelyi kórházról, ezért mentem inkább Egerszegre. Területileg Szombathelyhez tartoznék.

Egyiknél sem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm. (2012ben és most 2017ben szültem) Az elsőt indították, beöntés, gátmetszésem is volt. Utána szörnyű volt, nem tudtam ülni. A második gátvédelemmel született és nem volt beöntés. Szülés után nem volt semmi bajom.

2017. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolót szeretném kérdezni, hogy ha Szombathelyhez tartozol, mint én, és Zalaegerszegen szültél, ahogy én is szeretnék, nem volt gond, hogy nem volt Zegen fogadott orvosod? Ultrahangokra Zegre jártál?
2017. jún. 14. 13:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Terhesgondozásra Lentibe jártam, mert régebben ott laktam. Nem akartam Szhelyen orvost keresni, meg a lenti nőgyógyásszal meg voltam elégedve. Az ultrahangot is Lentiben csinálta az orvos. Se Lentiben se Egerszegen nem kérdezték, hogy én miért jöttem ide. Májusban szültem és volt aki Nagykanizsáról és volt aki Vas megyéből jött szülni Egerszegre. Én úgy tudom, hogy már oda mehetsz szülni, ahova akarsz.
2017. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!