Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit illik adni manapság...

Mennyit illik adni manapság szülésnél orvosnak, szülésznőnek?

Figyelt kérdés
Akiknek fogadott orvosuk van, ti kérdeztetek rá a tarifára? Vagy a doki előre megmondta?

2017. jún. 11. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondtuk, hogy szeretnénk, ha a szülést is ő vezetné le, akkor magától mondta, hogy mennyit kér. Ismerős anyukák orvosával összehasonlítva nem kért sokat, igaz, akkor még "kezdő" orvos volt (abban az évben szakvizsgázott)
2017. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

MInden orvosnál máshogy van. Van aki mond egy konkrét összeget, ha túl sok akkor nem kell behívni szülésre.

Van aki nem mond árat. Pl. az enyém azt mondta, hogy a terhesgondozás árában benne volt ez is.

Az itteni válaszok alapján a terhesgondozás tízszeresét "illik" szülés után adni, bár szerintem ha nem mond konkrét árat, nincs joga megsértődni, ha kevesebbet kap. Sokan azt mondják, hogy annyit, amennyit rá tudnak szánni. Én azért adtam 40.000 ft-ot, elfogadta, nem duzzogott. A terhesgondozás 5.000 ft volt egy alkalommal, kb. 7 alkalommal voltam nála.

2017. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi rákérdeztünk és azt mondta ő nem szokott árat mondani.Annyit adnak neki amennyit gondolnak.Mi nem adtuk a magánrendelés 10 szeresét,úgy akartuk,de lebeszéltek róla.Mindenki azt mondta 100 ezer rengeteg lenne.Szülésznőnek is akartunk adni végül nem adtunk,mert alig nézett rám.Egy kedves szava nem volt.Nem azt vártam,h.körbe ugráljon,de jól esett volna egy kis bíztatás vagy valami abban a kiszolgáltatott helyzetben,főleg,h.első szülés volt.
2017. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tarifájuk van az orvosoknak. Kérdezz rá nyugodtan.
2017. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy nagy megyeszékhelyről van szó.

Orvos:

Terhesgondozás 9.000 volt nála, általában 10.000-et hagytam ott. Mivel koraszülésem lett, így a 36. héten már nem mentem hozzá, 6x voltam nála, 4-5 hetente mentem.

Tarifára én kérdeztem rá és, arra is, hogy mikor kéri (pl. szülés után, hazaengedéskor, 6 hetes kontrollon).

Az enyém nem mondott árat és azt sem, hogy mikor kéri.

Facen egy csoportban a betegeitől olvastam, hogy a többség a 6 hetesen adja és 40-80 közötti összegekről volt szó.

Éjjel hívták hozzá, reggel lett mire végzet, 4 órát volt benn miattam összesen.

70-et adtunk.


Szülésznőnek 40-et adtunk. Ő sem mondta meg mennyit kér.

2017. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!