Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki könnyen ( és gyorsan )...

Aki könnyen ( és gyorsan ) szült, tett valamit azért, hogy ez így legyen? ( pl. sport, valamilyen készítmény szedése, adottság, stb? )

Figyelt kérdés
Köszönöm! :)

2017. jún. 25. 21:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tettem.a 2.terhességemet végig is kellett feküdnöm mégis a kitolás 20perc volt.

Első baba csm lett pedig 2 óra alatt teljesen kitágultam.

Harmadikkal kinyíltam fájások nélkül 5cmre.emiatt leválasztották a buroksapkát ezután 5 múlva meglett.10perc volt a kitolás

2017. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen, gyorsan szültem mindkét gyerekemet. Aktív voltam terhesen, de semmi extrát nem tettem, ugyanazt csináltam, mint általában.

Szerintem genetika, mert anyukám, ő anyukája is könnyen, gyorsan szültek.

A homeopátia pedig vicc és nagyon drága.

2017. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha összefüggéseket keresek, akkor talán az, hogy szülésig dolgoztam - ülő munka ugyan, de mindig gyalog mentem mindenhova, ami nem autós út, tehát naponta azért 5-6km séta tuti volt, legalább 6 óra munka is. Mind a kettőt indították oxival, de az elsőnél 4 ujjnyira rejtett vajúdásra, észre sem vettem, hogy igazából születik már, csak vizsgálatra mentem és 1,5 óra volt az egész vizsgálat után 38. héten. A másodiknál már 40. héten túl voltam és az orvos nem várt tovább, a fiam már nem fért el, beindították és 50 perc volt az egész. A feje már lent lakott a csontok között, nem is látták az ultrahanggal sem, mekkora. Szerintem ez segített sokat, hogy terhelve voltam és a méhszáj is nyomás alatt volt végig. Sport az inkább csak túrázás, meg a mezőgazdasági munka, mint hobbi. Adottság is lehet, mert ugyan úgy viselkedtem a két terhességa latt, úgy is táplálkoztam, problémamentes is volt az egséz, mégis elég extra nagy súlyúak lettek és gyakorlatilag a saját súlyukkal és hosszukkal, ahogy nem fértek már el - kilökték magukat - idéztem az orvosomat :)
2017. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
valaki irta a magnéziumot. Azt én is szedtem végig, mert bejött, mint hashajtó. Az volt a dózis, amitől már megy a hasam. Akkro csökkentettem. Az orvosom mondta, hogy annyit szedjek, amitől még nem megy a hasam, az jó a görcsökre, hát nekem jó volt a székrekedésre. Utolsó voltam.
2017. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
41.hétre szültem spontán az elsö babómat. KB 20 perc volt az egész, volt 4-5 erős görcsöm majd 5 tolóm és már meg is volt :) utána a varrás tovább tartott mint maga a szülés.(belül szét karmolt a picur). Én málnalevél teát ittam az utolsó hónapban napi 4 csészével.
2017. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az idő és a gyorsaság a lényeg. Nálam a könnyű szülés boldog szülést jelent. Így vágytam rá, felkészültem pszichésen és így sikerült. Nézd meg Kuharcsik Réka honlapját és van egy könyv: Szülés, ahol én irányítok címmel. Én ezekkel készültem, relaxáltam minden nap. Relaxálás közben kellemesen ellazulva elképzeljük a történéseket úgy, amilyennek szeretnénk. Ez beprogramozódik és ezen keresztül fogjuk az eseményeket átélni. Én szülés közben végig a szülés csodáját érzékeltem, hogy milyen fantasztikus és erős a szervezetem, micsoda összehúzódásokra képes. Azt éreztem, hogy milyen fantasztikus ez a beszűkült tudatállapot. Szóval maga az összehúzódás érzése fizikailag nem érdekelt és nem is fájt, csak annyi volt, mint egy erősebb lábgörcs vagy ilyesmi. Plusz ettől abszolút eltűnik a félelem, boldogan mentem be a kórházba szülni. Ha érdekel más is írj privit!
2017. júl. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!