Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megnyílt a méhszáj, rövidült...

Megnyílt a méhszáj, rövidült a méhnyak, a baba feje nagyon lent van, feküdnöm kell, de érdekelne hogy igy kihúzhatom e a 37-ik hétig? Ma vagyok 33hetes terhes.

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki. Gondolom a korhazban is ezt mondtak. Persze nem 100% de az esely megvan, ha tenyleg pihensz!

Egyebkent 34-35. heten szuletett babanak mar ugyanannyi eselye van mint a 37. het utan szuletettnek, csak nyilvan jobban kell figyelni a sulygyarapodasara majd.

Baratnom a 4 gyermekebol 3-at 34. heten szult, tokeletesen egeszsegesek es azok is voltak szuleteskor is.

2017. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jún. 27. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Azért csak feküdj!

Nyilván jobbak az esélyei a 34. héten születettnek, mint annak aki a 28. héten bújik elő, de azért a legjobb helyzetben az éretten születő babák vannak.

Ha csak arra gondolsz, hogy az idegsejtek milyen hatalmas tempóban osztódnak a terhesség utolsó heteiben, nem mondhatja senki komolyan, hogy mindegy, hogy ez az erre rendelt helyen (az anyaméhben), megfelelő oxigén és tápanyagellátás mellett történik-e, vagy egy inkubátorban fekve, zajban, állandó fényben, jó esetben napi 8-10 alkalommal anyatejet szopva, vagy tápszerrel / női tejjel táplálva történik. Ha valakinek meg kell születnie, mert pl. a lepény már nem látja el kellő oxigénnel és tápanyaggal, az persze más, akkor az orvostudomány tegyen meg minden lehetőt az optimális ellátásért. De ne gondoljátok, hogy "nem számít", mert X-nek vagy Z-nek szerencséje volt.

2017. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
3-as, senki nem mondta hogy nem szamit mert valakinek szerencseje volt, ugyanis: ez nem szerencse. Ez teny. 34 -35 hetes baba mar bizony eletben marad megfelelo taplalas mellett.
2017. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is 33 het korul kellett befekudjek es 34+6 nal megcsaszaroztak. Amugyis császár lett volna.:/ de a babanak kutya baja sem volt hál Istennek es 8 nap után hazaengedték :)


Másodikkal sajnos ugyanez.. de akkr 32 hetesen kellett befekudni es 35+3 nál csaszaroztak!


Egyikuknek sem lett maradandó károsodása. Masodik gyerekem besargult de az termeszetes szulesnel es 40 hetig bent maradó babáknál is elofordulhat

2017. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem valoszinu ebben a terhessegi korban nyitott mehszajal hazkuldenek hiszne meg tudoerlelot is kapsz 33 heten.

Szerintem csak kicsit rovidult a mehszajat mas baj nincs

Fekves sajnos nem segit en a probleman viszont figyelj ne legyen szekrekedesed mert eros nyomas nem jo

2017. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Itthon vagyok,nem kell kórházba mennem.5nap alatt 4ről 3cm-re rövidült....bár nem első gyerek de nem volt ilyen problémám egyikkel sem.Na az is igaz hogy az akkori orvosom sosem közölte ha nyitva volt a méhszáj,most nézegetem az akkori leleteket és már 34-35hetesen megnyílt.

Mindenképpen ágyban maradok,csak WC-re állok fel.

Mindenkinek nagyon köszönöm!!!!

2017. jún. 27. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

Akkor nincs baj es ne fekudj mert trombozist kapsz izomsorbadas tudogyulladast es tulsulyos lesz a baba es te is.

3cm kivallo 2.1 felett semmit nem kell tenni.

Sok olyan no van akinek eleve 3cm a mehszaja.

Ne izgulj ha tenyleg baj van korhazban fogtak volna

Ezen kivul uh meres pontatlan.

( szuleszno)

2017. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 34. héttől 1 ujjnyira volt nyitva az elsővel. 38+6-ra született.
2017. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!