Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki kisebbik gyermekét császár...

Aki kisebbik gyermekét császárral hozta világra és a nagytesó 2-3 év körüli, a műtét után mennyi idővel tudta segítség nélkül ellátni az elsőszülöttet?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok,mikortól lehet megemelni a nagyot pl.etetőszékbe,fürdőkádba?Mikortól tudtatok lehajolni,leguggolni hozzá pl. cipőt feladni,pisiltetni?

2017. jún. 29. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
2,5 éves ikreim várták itthon a kistesót... egy hét múlva, szóval nem sokkal azután, hogy hazaértünk, máris napesig egysedül voltam velük, nyávogásnak helye nem volt
2017. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
A császár másnapján reggel szaladt felém az akkor 21 hónapos kisfiam a kórház folyosóján, én pedig annyira örültem Neki (majd megvesztem a hiányától), hogy elfeledkeztem a sebemről, és felkaptam, megöleltem. Anyukámék szóltak rám, hogy tegyem le azonnal. Nem tettem, hosszan öleltük egymást. Semmi bajom nem lett. Ahogy kiengedtek a kórházból, mindent ugyanúgy csináltam, mint a kislányom születése előtt. Mondjuk én szerintem extragyorsan regenerálódtam mindkét császárom után.
2017. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hűha!Le a kalappal előtted!Igazából nem a hasi fájdalom miatt kérdezem,csak nem tudtam,hogy mikortól nem árt a sebnek a hajolgatás,emelgetés,cipekedés.Az első császárom után a kórházban nem volt szabad hajolni,a picit meg könnyedén elláttam akkor is.Köszönöm a válaszod!És gratulálok a három gyerkőchöz!
2017. jún. 29. 23:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kedves második válaszoló!Ezek szerint én egy picit túlaggódom a dolgot! :-)
2017. jún. 29. 23:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Én annyit kértem a "nagytól", hogy a varratszedésig bírja ki, hogy nem cipelhetem, úgyhogy 9 nap múlva kapott szabad jelzést. Hajolni, wc-re felsegíteni, kádból kisegíteni stb. a 3. naptól ment.

Egyébként a kórházban is minden cucc az ágy alatti táskában van, úgyhogy a pici ellátásához is bőven kell "kúszni-mászni":) Nem lesz semmi gond, gyorsan regenerálódsz te is!

2017. jún. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

27 hos volt az elso,mikor a masodik szuletett.

Azt a csaszart viseltem a legjobban,siman felmasutam 3 naposan a 3.ra lepcson.

Par napig parom emelgette a nagyot,de kb 1 hettel a mutet utan mar dolgozott.

Volt kis samlija,amit a mosdohoz vettunk,azzal szalt be/ki a kadba/bol.en csak fogtam a kezet.

De pusztan ovatossagbol,nem fajt mar hasam addigra.

Lehajolni,guggolni nem volt nehez mar a mutet masnapjan sem.

Viszont 8napos volt a pici,mikor leugrottam veluk boltba.es sikerult jol bevasarolni.ott volt a pici a mozessel,plusz 3 szatyor,a nagy kismotra,es a nagy.😂😂😂😂

Igaz,hogy este apa jol lecseszett,de bajom nem lett.

2017. jún. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En azert igyekeztem varni az emelgetessel, de mar elotte swm vvolt szabad,mivel a regebbi hegem elvekonyodott...


Kb 3 hettel a szules utan a nagy csunyan elesett,igy akkor volt szukseg emelesre tobb gyogypuszira...

2017. jún. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azonnal el tudtam látni a babát. Ahogy hazamentünk a kórházból, tehát 1 hét múlva foglalkozni kellett a naggyal, mivel muszáj volt. Lassan, óvatosan. Nekem az első is császár volt, a másodikból sokkal gyorsabban épültem fel.
2017. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2017. jún. 30. 11:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én már nagy hassal nem emelgettem, így nem volt gond neki, nekem az orvosom! tanácsolta, h várjuk meg a 6 hetet, ez a belső varratok miatt is fontos, nehogy baj legyen.

Attól, h valakinek nem lett baja, még nem tanácsos az első néhány hétben 10-15 kg-ot emelgetni, ezt minden lelkiismeretes doki a szádba rágja. Szóval a 2. jó nagy butaságot csinált és egyáltalán nem követendő.

Az emelgetésen kívül egyedül voltam a 2 gyerekkel én is, onnantól, h hazajöttünk a kórházból, mindent én csináltam, még főztem is, ezzel nem volt gond.

2017. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!