Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek egy kislánynak...

Szerintetek egy kislánynak szép az Irén név?

Figyelt kérdés
Még nem aktuális, de ha az lesz, akkor ezt a nevet szeretném adni neki! :) De még tetszik a Lenke, Léda, Anna nevek is. :) Vélemények?
2017. júl. 6. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem tetszik, öregesnek tartom. De Neked/Nektek kell eldönteni.
2017. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
90 éves nagymamámat is így hívják, szóval tényleg öreges picit, de szerintem pont ez a szép benne! :)
2017. júl. 6. 17:49
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Úgy látom neked az öreglány nevek tetszenek. A Lenke iszonyat gáz, akkor már inkább az Irén. Szóval bármit, csak a Lenkét ne. Ronda, rendkívül jól csúfolható német eredetű név : eszetlenke, szemtelenke stb.
2017. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Az Irén annyira nem tetszik.

A Lenke viszont gyönyörű és csöppet sem öreges.

2017. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Így is úgy is csúfolva lesz, ha nem a neve miatt, akkkor majd bántják a hajszíne, testalkata miatt vagy azért, hogy szeplős vagy szemüveges. Stb.. :) erre nem alapoznék inkább
2017. júl. 6. 18:07
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem szép az Irén, erős, karakán egyéniség jut róla eszembe. A Lenke is szép, de arról inkább egy nebáncsvirág jut eszembe.

A Léda, Anna csak simán nem tetszik.


Különben nincs olyan, hogy öreges egy név, csak az emberek a saját tapasztalásaik befolyása alatt élnek.

Ha nagyon ritka egy név, és 60 éve sláger volt, az manapság már öreges, miközben nem gondolnak bele, hogy 50 év múlva a mai Mirák, Kirák, Hannák stb-k lesznek leszólva, hogy öregesek.

2017. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
Hát szebb mint egy kisfiúnak. De egyébként nem tetszik.
2017. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Én szeretem, mert a nagymamámat is így hívták. Viszont tudom, hogy ő nagyon utálta, mindenki egy olyan becenéven szólította, aminek semmi köze nem volt a nevéhez, így én, személy szerint, emiatt biztosan nem adnám.
2017. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 Az én mamám is utálta sajnos.. :(
2017. júl. 6. 22:01
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Irén nem tetszik, nem azért mert öreges hanem olyan befejezetlennek érzem (pl.Ilona is tetszik). Irina vagy Erina alakban már nagyon tetszik.
2017. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!