Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár utáni ultrahangon...

Császár utáni ultrahangon látszik ha gond van a heggel?

Figyelt kérdés
Fél éve szültem a gyermekem császármetszéssel. Azóta voltam a kontrollokon, de ultrahangon csak pár napja. Nem a császár miatt, menstruációs problémák miatt + rákszűrés. Teljesen kiment a fejemből így elfelejtettem megkérdezni hogy a hegemmel belül minden rendben van-e. 1-2 hét múlva telefonalnom kell az eredményekért. A kérdésem az lenne hogyha bármi gond lett volna ossszenoves stb az látszik ultrahangon? Mert ugye anno az se látszott hogy rajta van a gyermek nyakán a köldökzsinór, így nem tudom pontosan miket mutat ki az ultrahang. Mondjuk reménykedem benne hogyha gond lett volna szól. Azt is tudom hogy ezt akkor kellett volna, de ugye nem ez volt az elsődleges ok amiért mentem. Szóval szépen kérek mindenkit, hogy olyan válaszoljon aki nem azért jött ma fel hogy a másikat leszólja. Előre is köszönök minden segítséget. :)

2017. júl. 13. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az összenövés sajnos abszolút nem látszik ultrahangon - ahol pl. az endomertózis sem. Mivel a méhed már a 6 hetes kontrollra visszanyerte az eredeti méretét, így a heg állapota sem vizsgálható. Nekem másfél éve született a kisfiam császárral, most 20 hetes ikerterhes vagyok. Ezen a héten tapintotta meg először a dokim a heg helyét a hasamon vizsgálat közben, mert mostanra akkora már a méh, hogy "jelentősége" van annak, hogy ott egy heg.
2017. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) És ha lenne valami probléma az gondolom fájdalommal vérzéssel járna?!
2017. júl. 13. 12:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Bár csak 3-4 év múlva tervezzük a kistesót, félek nehogy egy ilyen miatt problémák adódjanak.
2017. júl. 13. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg utalna rá valami. :)
2017. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A császáros heggel nem terhesség alatt szokott gond lenni - ha van egyáltalán gond - hanem vajúdás közben. Ilyenkor annyi, hogy császár lesz az a szülés is, ezen kár rágódni.
2017. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem a szülésre gondoltam mert nálam nem valószínű a hüvelyi szülés. Hanem a teherbeesés miatt gondoltam. Plusz látott pár tuszot az egyik petefestekben amik miatt nem rendesen menstrualtam, erre kaptam gyógyszert. Ezek együttese miatt gondolkodtam el rajta hogy nehogy később tényleg nehezen jöjjön össze a kistesó. És most nem arra gondolok hogy nem elsőre sikerül. :)
2017. júl. 13. 12:36
 7/12 A kérdező kommentje:
*petefészek
2017. júl. 13. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd, én 13 hónapos császáros heggel, kezelt IR-el és pajzsmirigy alulműködéssel, korábbi lapar műtétnél a dokim endometriózist is talált, akkor azt leszedte - harmadik próbálkozós, egyben az első Clostys ciklusban lettem kétpetéjű ikerterhes. Azt hiszem, ez minden volt, csak nem nehéz. :) A megtapadást sem zavarta a heg, így sem, hogy kettő tapadt meg. Lekopogom és remélem ez így is marad, eddig semmit nem érzek abból, hogy heggel vagyok terhes, pedig két baba nő eszeveszett ütemben a heges méhemben. Egy ismerősöm császár után 7 hónappal esett teherbe, nagy lett a baba, így nem reszkírozták a hüvelyi szülést, de amúgy semmi gond nem volt nála sem.


#1 voltam

2017. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hú gratulálok! Nem semmi!:) Most megnyugtattál! :) Tudom tudom én vagyok a hülye netről nem szabad nézelődni, de amiket eddig olvastam mind elég negatív dolog volt. De most megnyugtattál. Köszönöm. :)
2017. júl. 13. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Összenövés nem látszik uh-n.

Én nehezen esem teherbe.Első babám császárral született,őt már 2en követték és hüvelyi úton születtek (nem egyszerre).

A császár nem rontott a helyzetemen.

2017. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!