Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hisztek abban, hogy ha császár...

Hisztek abban, hogy ha császárral születik egy gyermek, az nem véletlen?

Figyelt kérdés
olyanokra gondolok, hogy pl. nem fordul be a baba...vajon a baba érzi (tudja), hogy gond lehet akkor, ha természetes úton születne? Vagy ez nagyon fatalista megközelítés részemről?

2017. júl. 19. 20:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de ez butaság. Amikor nem volt császármetszés, rengeteg anya és baba halt meg a szülőágyon. Ehez képest nagyon jó, hogy van, és rutin műtét.

De az egyszerű biológia, illetve a véletlenek összjátéka, ha császár lesz. Nem kell ennyire túlmisztifikálni.

2017. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%
nyilván nem véletlen, ok nélkül nem császároznak meg senkit.
2017. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
amúgy meg nekem "természetes" szülésem volt, mégis mindketten majdnem meghaltunk, szóval ennyit erről.
2017. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, megtudhatom, mi történt, miért haltatok meg majdnem mindketten?
2017. júl. 19. 20:29
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

+1 a 3-ashoz


Nálunk bezony nem tudta a baba, hogy nem fog kiférni, csakazértis megpróbálta... úgy kellett vákuumal kirángatni, miközben engem cafatokká szaggattak, mert 2 órán keresztül újra-újra csak visszacsúszott a szülőcsatornában. Ennyit erről.

2017. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem elvéreztem (ahogy kijött a baba, elkezdtek kaparni mert belém szakadt a lepény, és akkor el is ájultam), a fiam meg nem lélegzett fel, egy percen keresztül dolgoztak rajta, le kellett szívni a tüdejét, mert meconiumos vizet nyelt félre.
2017. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
ja 3-as voltam.
2017. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

Ha igy lenne akk egy anya se szenvedett volna soha sok órát mire bevitték csaszarra..m stb



De igen okkal jönnek vilagra csaszarral. Eü okkal:)

2017. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ötös, nálam is az volt, hogy nem fért volna ki a baba természetes úton, de ezt már a sokadik doki mondta (nem volt fogadott dokim), az előtte lévő 2-3 doki mind azt mondta, oh, jön ez a gyerek, nem lesz gond...de igen, bennem is felmerült, hogy mi van, ha a vákuum sem segít, ha bennszorul a gyerkőc és se ki se be? Nyilván olyankor császároznak, de létezhet olyan, hogy úgy beszorul a baba, hogy császárral sem tudják kiszedni és végül abba hal bele vagy lesz sérült?
2017. júl. 19. 20:37
 10/32 A kérdező kommentje:
persze amúgy biztos szülészet meg orvosfüggő is, hogy császár mellett döntenek-e, ha nem sürgősségi császárról van szó.
2017. júl. 19. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!