Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Véletlen vagy tényleg többen...

Véletlen vagy tényleg többen vannak azok, akiknek elment a tejük és császárral szültek? Befolyásoló tényező lehet a szülés módja?

Figyelt kérdés
2008. okt. 24. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos császárral szültem, még mindig szoptatom lassan 9 hónapos babámat. Szinte mást nem is nagyon eszik..

Az első 6 hónapban még vizet sem kapott.

2008. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia én császáros voltam és nem birtam szoptatni valamiért nem indult el a tejem rendesen
2008. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is császáros voltam és a harmadik héttől kell pótolnom, mert akármi teszek nincs elég tejem. Most vagyunk 2 hónaposak. Elég keveset tud már csak enni ciciből és azt is nagy cirkuszok árán. Már jobban kedveli a cumisüveget. Mondjuk szerencsém van mert egy barátnőmtől kapjuk a női tejet és azzal pótolok, nem tápszerrel.
2008. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én is császárral szültem 5 hete és csak a 8-9. napon lövellt be a tejem és mivel addig tápszert kellett, hogy kapjon, ezért a cicim nem nagyon tudta felvenni a versenyt... úgyhogy most kap egy kis cicit minden evés előtt, de a nagyrésze tápszer az étkezéseknek.

Sajnos, egyre kevesebb van és egyre több tápszer kell, szóval a császár szerintem benne volt a dologban, legalábbis nálam.

2008. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 3-at szültem,az első ment simán,de a másik kettő sajnos császárosak lettek.Az elsővel rengeteg tejem volt,sokáig szoptattam.A másik két babámmal viszont 2 hetes kortól pótlás kellett,és akármit csináltam nem lett több tejem.

Most 4 hós a legkisebb babám,de már nem is tudom szoptatni.Csak azért nem idegeskedek rajt,mert tudom,hogy mindent megtettem,és mégsem ment.Az elsővel semmit nem szedtem,semmilyen praktika,és ömlött hónapokig a tej.

Nem tudom,hogy összefügg-e a császárral,de nálunk így volt.

2008. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem és sajnos én is csak 4 hétig tudtam szoptatni a babámat. Nem tudom hogy ez a császár miatt van-e vagy azért mert ez genetika hisz se anyu nem tudott minket a nővéremmel sokáig szoptatni se a nővérem a gyerekeit pedig ők simán szültek.
2008. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónappal ezelőtt szültem császárral, de már a 2. napon volt tejem és azóta is szoptatok, mást nem kap.

Azt mondják befolyásoló tényező a szülés módja, mert a szervezeted illetve a hormonok nem reagálnak egyformán spontán szülésnél és császárnál. Én amint megkaptam a bébimet mellre tettem, pedig azt sem tudtam hogyan kell szoptatni. Kicsit hülyén is éreztem magam, mert mindenki azt mondta úgyis később indul be a tejem. Hát az én kicsim az első perctől "rácuppant", szerencsém volt vele, nagyon szépen szopott. Mindenkitől kérdeztem mit fogok érezni, ha megindul a tejem? Mondták: "bedurran" a mellem. Nálam ez elmaradt, csak kicsit teltebb lett. Meg is ijedtem, hogy akkor nem lesz tejem. Ám a bébim csak hízott és a 3. napon hazajöhettünk.

Hogy mikor és hogyan indult meg a tejem, nem tudom, de örülök hogy van és remélem lesz is...

Tudom bután hangzik, de úgy szoptattam a kórházban, hogy azt sem tudtam van-e tejem vagy csak az előtej jön belőle. Nem volt kitől megkérdeznem, és szégyelltem is magam tudatlanságomért, de a kitartásoknak és a fiam ügyességének köszönhetem, hogy szoptathatok.

2008. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hugom rendesen szülte mindkét lányát és egyiknél se volt teje egy hónál tovább. Én is rendesen szültem a kislányomat, és nekem is csak kb 2 hóig volt tejem.
2008. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én 3 héttel előbb szültem császárral, és kb. 2 hétig "volt tejem". Vagyis nagy nehézségek árán tudtam 20 miliket kifejni. Aztán kb. a 4-5. héten magától elapadt, úgyhogy tápszeres a 7 hetes kisfiam.
2008. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5 honappal ezelott csaszarral szultem, 3-dik naptol durrant be a mellem, rengeteg tejem volt/van, a babam nem is birta kiuriteni soha, azota is szoptatok. En az elso perctol megkaptam a kisfiam, meg varrtak ossze, de mar velem lehetett es szoptattam is az elejetol kezdve, igaz az elejen csak elotejem volt par napig. De tejem meg mindig van, es remelem, lesz is. Szerintem nagyban alkatfuggo a tejmennyiseg.
2008. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!