Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj, amikor megindítják...

Nagyon fáj, amikor megindítják a szülést?

Figyelt kérdés
mit csinálnak ilyenkor? hogyan indítják meg és nagyon fáj? köszönöm előre a válaszokat!!
2007. nov. 23. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj, de esetleg kellemetlen. A burokrepesztésről azt hallottam sok kismamától, hogy nagyon rossz érzés, de elvileg nem lehet sokkal rosszabb, mint mondjuk egy kellemetlenebb vizsgálat. Ha oxitocin-injekcióval indítják a fájásokat (pl elfolyt a magzatvíz és sokáig nem jelentkeznek a fájások), az gyakorlatilag egy infúzió. Én az utóbbi módon szültem mindkét gyerekemet.
2007. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megidultak a fájások, de mivel 1 héttel túlhordtam Bébikét repesztették a burkot, nem volt még kellemetlen sem ahhoz képest ami utánna következett.

Nem a megimdítás fáj, hanem a méhösszehúzódások.


Ne izgulj, én fájdalomcsillapítás nélkül csináltam végig.

Könnyű szülést kívánok, grat. a babához.

2007. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj, inkább boldogság, hogy hamarosan láthatod a babádat.
2007. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Oxitocint adnak infúzióban, és ez fájásokat generál. Nekem is adtak oxitocint, mivel elfolyt a magzatvíz, ami ráadásul meconiumos volt (búcsúzóul belekakilt a baba), és ez veszélyes a magzatra és az anyára is. Ez egy példa arra, hogy mikor kell indítani a szülést. Nem játék, a babám 10 napig volt az intenzíven méhen belüli fertőzés miatt. Mivel előző nap még zárva voltam teljesen, valószínűleg ettől volt. A fájások egyre erősödnek, mint a természetes folyamat során. A tágulást lassíthatja, ha az infúzió alatt valami miatt nem szabad felkelni (nekem például átmosták katéterrel a magzatvizet; több órán át tartott.
2009. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!