Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznő anyuka kontra férj....

Szülésznő anyuka kontra férj. Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Anyum közel 40 éve szülésznő abban a kórházban ahol szülni fogok. Bennem valahogy fel sem merült, hogy ne ő legyen ott a szülésemkor mint szülésznő, de emellett apás szülést szerettem volna.

Erre a férjem tegnap este közölte, hogy választanom kell, mert ő hülyén érezné magát, hogy ott az anyósa is, és feleslegesnek érezné magát, és hogy rosszul esik neki, hogy az anyámmal akarok szülni és nem vele. Én mondtam neki, hogy egyáltalán nem így van, ha az anyám postás vagy boltos, vagy mit tudom én mi lenne eszembe sem jutna, hogy ő legyen ott HELYETTE, de így hogy pont szülésznő, így azt szerettem volna, hogy ő is ott legyen MELLETTE. Úgy érzem, hogy mivel anyum sokkal jobban ismer mint egy idegen szülésznő, ezért többet tudna segíteni a vajódáskor, stb.. A férjem ezt nem fogadja el, és besértődött, és közölte, hogy vagy ő, vagy én. Mit tennétek? Valamelyikük biztos, hogy nagyon meg fog sértődni, mert másrészről gondolom anyu is azt hiszi, hogy nála fogok szülni, és érdekesen venné ki magát ha felfogadnám valamelyik kolléganőjét.

Iszonyú hülyén érzem magam most, sírnék legszívesebben, hogy hogy teheti most ezt velem... Még ha utálnák egymást vagy ilyesmi megérteném, de teljesen normális viszonyban vannak. Én mindig apás szülést szerettem volna, és azt sem tudom elképzelni, hogy a férjem ne legyen ott... De csak én fogok ott órákat szenvedni, nem azt kellene figyelembe venni, hogy nekem mi lenne jó??? Hogy oldanátok ezt meg? 30 hkm


2017. aug. 1. 13:21
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem rossz a kapcsolatom az anyukámmal, még szomszédok is vagyunk ráadásul, de nem tudtak volna annyit fizetni, hogy nála szüljek ha szülésznő lenne!! 1000x inkább egy teljesen idegen legyen bent, minthogy ő 1 percre is bejöjjön
2017. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
44%
A férjed elég önző és hisztis. Persze az ő gyereke is, de a szülést akkor is neked kell végigcsinálni, ez esetben kicsit szerintem háttérbe szoríthatná a saját érdekeit.
2017. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Jó egyes, te így érzel, én meg nem... engem meg megnyugtatna ha ott lenne, kevés nála higgadtabb embert ismerek, én meg nagyon félek.

De nem is ez volt a kérdés, hogy más szülne e az anyjánál ha az szülésznő lenne, hanem hogy a fenti szituációban mit tennétek.

2017. aug. 1. 13:29
 4/36 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez nehéz kérdés, de én azt hiszem anyukád mellett döntenék, hiszen itt most a szakmai tapasztalatára is szükség van, amellett, hogy nyilván lelki támogatást is fog adni. Az meg nem kérdés, hogy szakmailag a maximumot fogja nyújtani, ha a lányáról és az unokájáról van szó. Jobb kezekben nem is lehetnétek. Ezt kéne valahogy megértetni a férjeddel. Vagy ha anyukáddal nagyon jó a viszonyod, akkor akár vázolni neki a problémát, hogy a férjedet ez zavarja (ez az oldal is érthető) és kikérni a tanácsát, hogy mit javasol, van-e kompromisszumos javaslata.
2017. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
Férj legyen benn,anyuka csak néha-néha nézzen be.
2017. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
62%
Én is úgy gondolom, hogy ha a nő ennyit szenved, akkor joga van megválasztani, kivel, hol, és milyen körülmények között akarja világra hozni a picit. Nagyon szomorúnak tartom a férjed ultimátumát. Ez a merev magatartás nem csak a szülésnél, hanem az élet más helyzeteiben sem elfogadható egy házasságban.
2017. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
25%
Pénzfeldobással.
2017. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! 4-es, köszi, ez eszembe sem jutott, amit írtál, hogy elmondjam anyukámnak hogy mi a helyzet és kérjem hogy javasoljon valami kompromisszumos megoldást, de ez az ötlet tetszik! Meg fogom őt is kérdezni! Elég sok szülést látott már... :)

Én meg gondolkodni sem tudok a melegtől meg az idegességtől... :(...

2017. aug. 1. 13:37
 9/36 anonim ***** válasza:
85%
Szubjektív és objektív okok miatt is a férjemet választanám. A szubjektív az, hogy a mi közös babánkat fogom megszülni, az objektív pedig, hogy több nőgyógyásztól hallottam, olvastam, hogy saját feleségük, lányuk vagy más közeli családtagjuk szülését nem vezették le, mert oda tiszta fej kell, nem kötődhetnek érzelmileg a szülő nőhöz.
2017. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
44%
Én alapból se szeretném, hogy a férjem bent legyen, igaz az anyám se(még ha szülésznő is lenne). A te esetedben anyudat választanám viszont, de elég gyerekes ez a férjedtől...
2017. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!