Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire volt fájdalmas...

Kinek mennyire volt fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 16:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nekem maga a szülés nem volt fájdalmas,mert 18órányi vajúdásnak császár lett a vége! De a vajúdás maga volt a pokol. Az oxitól folyamatos fájásaim voltak,a falat kapartam volna kínomba. A derekam azt hittem kettészakad! Ráadásul kézzel tágítottak,mert nem akartam tágulni.

A császármetszés maga volt a megváltás ezek után,szinte gyerekjáték. Utána hamar rendbe jöttem!

2011. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszem, hogy a szülés nehézségének illetve a velejáró fájdalomnak lenne mértékegysége, és azt sem, hogy ezt egymáshoz lehetne hasonlítani. Előre igazán csak elméletben lehet felkészülni, aztán az adott pillanat, helyzet eldönti, hogy hogyan éled meg az egészet. Nem vagyunk egyformák ugyanarra sem reagálunk egyformán. Van olyan ismerősöm aki az elmondás alapján nem túl nehéznek tűnő szülését is úgy élte meg, hogy azt mondta, hogy többet a szülőszoba közelébe nem megy. Más ismerősöm egy nehéz, komplikált szülés után is csak legyintett egyet, hogy ez ezzel jár és kész.
2011. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
én az első után ami 8 órás volt azt mondtam soha többet.. aztán erősebb lett a tesó utáni vágy mint a félelem igaz 5 év kellett hozzá.. a második után már azt mondom tuti hogy soha többet, ez csak egy óra volt de azt hittem nem élem túl, én is oxit kaptam olyan gyorsan tágultam tőle hogy még csak 4 ujjnyi voltam tehát még nem tűnt el a méhszáj de már jöttek a tolók, és azt mondta a doki tartsam vissza. Hát ég és föld volt a kettő és inkább ezerszer 8 óra oxi nélkül...
2011. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia

Ez az oxitocin tényleg nagyon kicsinálja az embert.Nekem összesen 9 óráig tartott az egész szülésem, a beöntéstől a lányom kitolásáig.Ebből 4 óra volt olyan, hogy végem volt!!!Miután berakták az oxit, utána nem sokkal már olyan fájásaim voltak, mint ha ketté akarnának fűrészelni!Egy megváltás volt a gerinc érzéstelenítés.Maga a kitolás nem volt annyira szörnyű, igaz az se a legjobb, de jobb mint vajúdni, nálam 20 perc alatt meg volt.

Még tervezünk babát, de ha valaki nekem azt ,mondja, hogy oxitocin, az biztos, hogy meg fenyegetek mindenkit, hogy a váróban szülöm meg a gyerekem!!!

2011. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első babámmal 12 órát vajúdtam, nagyon fájt, de maga szülés már nem fájt.

Tényleg! Még tolófájást sem éreztem.


A második babámmal másfél órás volt a vajúdás és a szülés és a rendbetétel...tehát mindennel együtt. Ott a vajúdás sem volt rosszabb, mint egy fájdalmas mensi.

A szülést konkrétan meg végigröhögtük az orvossal-szülésznővel-férjemmel együtt.

Utána még a szomszéd szobából is átjött a másik szülésznő gratulálni, hogy milyen gyorsak, ügyesek voltunk :)

Igaz nem volt nagy a babám..2,5 kg.

2011. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

24 óra vajúdás után lett meg az első gyermekem, borzasztó fájdalmak árán, de ezt valószínűleg a kimerültség miatt (is) éltem meg ennyire fájdalmasnak.

Mikor túl voltam rajta, sógornőm rögtön hívott, ő öt hónapos terhes volt akkor, és kérte, hogy mindent meséljek el, de csak annyit mondtam neki, és Neked is kedves kérdező, hogy akkora mértékű a fájdalom, hogy mikor átéled, azt hiszed, nem bírod ki, de aztán eljön a vége, kibírtad, és túl vagy rajta.

Másfél éve szültem, most három hét van hátra a következő babáig, nem mondom, hogy rettegek, de egy kis pánikhangulatom az azért van:)

2011. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szia nekem 4 ora volt ma jöttünk haza 4szeres gyorsasàggal tàgultam (elsö baba) semmi elöjelem nem volt a szülésnek ...remegtem és orditottam azt hittem meghalok de ezt az érzést màr rég elfelejtettem h mennyire fàjt....nagyon megérte kaptam egy gyönyörü kislànyt :)))nagy boldog vagyok
2011. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az edának köszönhetően a vajúdás egyáltalán nem fájt.A kitolás elhúzódott,másfél órán át tartott,az kemény volt,azt hittem szétszakadok.De igy visszagondolva nem volt vészes:-)
2011. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Felejthető...
2011. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nagyon fájt mind a 3.
2011. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!