Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek csak az ultrahang...

Akinek csak az ultrahang alapján tudták megállapítani a szülés dátumát, mert pl. szoptatás alatt esett teherbe, mennyire jött be?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem összevissza ciklusom volt (szoptatás után), de jól lőtték be uh szerint is, bár én tudtam is, hogy mikor készült, mert hőmérőztem+ovuteszteltem. De ezektől függetlenül is jó volt az uh szerinti adat.
2011. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minél előbb "lövik be", annál pontosabb!

Én szoptatás alatt lettem terhes, se hányigner, se mellfeszülés, se semmi... menzeszem sem volt, ami kimaradhatott volna :-)

Egyszercsak nem ért be a derekamon a nadrág (kb 3 nap alatt az összes nadrágom szűk lett derékban), kértem időpontot orvoshoz, de amire a dokihoz értem, már biztosra tudtam, mert megmozdult :-)))

A doki szerint akkor voltam pont a félidőben. SOS UH, ott betöltött 19.hetet állapítottak meg, de hát ugye van egy mérési hibahatár, és az bizony ilyen előrehaladott terhességben +/- 1-2 hét is lehet...

Papíron betöltött 37. héten szültem. Valójában akkor, amire a dokim és én tippeltük :-D

2011. nov. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mindkétszer pontos volt teljesen, 12. héten az alapján írtak ki. amúgy nagyon hosszúak a ciklusaim, de tudtam, mikor fogantak. mensi alapján 2 héttel korábban lett volna. vannak nálunk olyan dokik, akik viszont csak ezt hajlandóak figyelembe venni, uht nem. volt már ismerős, akit emiatt túl korán indítgattak, mert azt mondták túlhordta. persze aztán kiderült, hogy nem, de attól még megszívta
2011. nov. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rendszertelen volt a ciklusom (2-3 havonta...), a kötelező uh-kon kívül jártam genetikai uh-kra is. 1-2x módosítottak a kiírt dátumon, így végül június 21-re voltam kiírva. A kisfiam 22-e éjjel indult útnak, és végül 23-án született meg. :)
2011. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én szoptatás alatt estem teherbe. Uh alapján aug. 3-4-re voltam kiírva, és aug. 1-jén késő este született a lányom :)


És a második szülés sokkal könnyebb, gyorsabb volt :) Mire izgultunk volna, hogy Úristen, szülünk, addigra már kint is volt a baba. A "lábadozás" meg még ennél is könnyebb, gyorsabb volt :)

2011. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem június 11-re írtak ki, és jún. 13-án született meg:)De amúgy tényleg az a pontos, ha minél korábban meg tudják állapítani.
2011. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat, nekem jó korán állapította meg az uh, hogy december 2. , csak kicsit bepánikoltam mert még sok addig a tennivalóm, hogy nehogy korábban érkezzen a baba.
2011. nov. 6. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!