Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik szülészetek...

Budapesten melyik szülészetek bababarátak? Nemcsak névlegesen, hanem tényleg.

Figyelt kérdés

Az a szülészet, ahol a lányomat szültem, szuper volt, de bezárják. Még nincs úton a kistesó, de szeretnék találni egy olyan szülészetet, ahol 0-24 rooming in van, császár után is odaadják a babát cicizni, nem csak másnap láthatom (természetes szülésre készülnék, de az előző császár volt, szóval számításba kell vennem), támogatják az igény szerinti szoptatást, nincs suttyomban tápszerezés, cukros víz stb, és ami a legfontosabb, csak nagyon komoly indokkal választják el a babát az anyjától.

Melyik kórházakban ilyen a felfogás?


2017. aug. 26. 12:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az 1-es nõi bejött, bár elég megosztó. 24órás rooming-in van, szoptatás pártiak, 48óráig nem adnak tápszert sem, forralt (nem cukros) vizet igen, ha kérsz. Viszont apuka nem mehet be babázni, a folyosóra kell kimenni vele, és ezt komolyan veszik. Van PIC, ami szerintem elõny, fõleg ha tudod, h van rá esély, h pici lesz a baba. De nem tudom, mennyire viszik oda a babákat. Szerintem amúgy inkább vigyék oda "fölöslegesen", mint hogy kelljen a PIC, de ne legyen. :)
2017. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha már Te is kórházak nevére vagy kíváncsi, oszd meg velünk azt is, hogy melyik kórház fog bezárni, és mikor?
2017. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ez szupi, köszönöm, szintén nagyon billenti a mérleget az István felé. A cumi, cumisüveg itt rendesen tiltólistás volt, benne volt a házirendben, hogy be se vidd. Pótolni, ha kellett pohárból, az anya lefejt tejét.

11: persze, ha indokolt a PIC, vigyék oda, de esetemben nem volt az, csak egyes intézményekben a protokoll az, hogy ha kicsi a súlya, viszik, fölöslegesen is. Én meg nem akarom, hogy fölöslegesen elvegyék tőlem, ha az állapota nem indokolja.

Esztergomi kórház, nagyon úgy néz ki, hogy novemberben bezár. Ez se volt egy szálloda amúgy, de mindenki nagyon normális volt, és a bababarát szemlélet is ellensúlyozta a lepukkantságot. Itt amúgy be az osztályra nem mehet senki, a baba nem mehet ki, de van egy látogatószoba, ahová be lehet vinni a babát, és az apuka is bejöhet megnézni. Elvileg csak apuka, de a nagyszülők miatt se szóltak. Szerintem ez elég korrekt, senki rokonságát nem kell elviselni, de a sajátodnak meg tudod mutatni a babádat.

2017. aug. 26. 13:32
 14/25 A kérdező kommentje:
Ja, nem a komplett kórház zár be, csak a szülészet.
2017. aug. 26. 13:33
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
A vázolt szempontjainak a szent Imre megfelel,bár hivatalosan nem bababarat. A tudtod nélkül nem tapszereznek,de ha kernel,akkor adnak. Veled lehet a baba 0-24,de ha szeretnéd,bármikor beadhatod a csecsemosokhoz. Igaz,hogy nem viszik túlzásba a csecsemők nővérek a tajekoztatast,de 2. babanal már nem biztos,hogy meg kell mutatni neked pl. a mellretetelt. Illetve,ha kerdezel,akkor segítenek.
2017. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
41%

3. ker szt margit elvileg baba barát, gyakorlatban egyáltalán nem. pl a szobatársam császáros volt, nem volt teje, de nem adhatott tápszert a babának, pedig az egész nap csak sírt! cukros vizet adtak neki, de csak akkor etethette meg először a babáját, amikor egy rokon hozott be neki tápszert :( szegény baba (és az anyja is) ott sírt egy napon át nem evett :(

az én fiam inkubátorba került, kék fény alá. ott kellett hagynom, pedig sírt, és nem vehettem fel megnyugtatni (ami egy percbe telt volna), és a nővér nekem panaszkodott, hogy idegesítő a gyerekem. szóval nagyon rossz tapasztalatom van a Margittal, mert ezeken kívül még ahogy velem (meg a többi anyukával) bántak az kritikán aluli.

2017. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 16-is: a bababarát jelzõnek vannak bizonyos követelményei, ilyen pl. hogy nem tápszereznek szükségtelenül. Amikor a baba megszületik, még "hoz magával" annyi tápanyagot anyukából, hogy két napig is bírja etetés nélkül. A gyomra akkora, hogy egy csepp tej eltelíti. Az anyatej beindulásához pedig a mellretétel szükséges. Ha a baba már az elsõ nap tápszert kap - szükségtelenül -, az hátrányosan hat a tejbelövellésre. Tehát éppen attól nem lesz bababarát egy kórház, h tápszereznek.
2017. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17%
azért azt ne akard beadni nekem, hogy az "bababarát" hogy éheztetnek egy újszülöttet, miközben az anyja könyörög a tápszerért. egész nap szinte mellen volt a baba de nem indult be a tej amíg a kórházban volt. hogy utána mi lett azt nem tudom, de ez minden csak nem baba barát.
2017. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Pedig amúgy jól írja az utolsó előtti, kb. két napi tartalékkal születnek a babák, és a gyomruknak elég úgy 3 csepp előtej is. Mindemellett azt tudom, hogy a Margit tényleg egy vicc, de nem emiatt, az csak elvileg bababarát.
2017. aug. 26. 15:23
 20/25 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Én nem a Margitban szültem, nem is arra vonatkozott, amit írtam. De ez a mögöttese annak, h miért nem tápszereznek és miért lehet névleg bababarát a hely
2017. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!