Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik szülészetek...

Budapesten melyik szülészetek bababarátak? Nemcsak névlegesen, hanem tényleg.

Figyelt kérdés

Az a szülészet, ahol a lányomat szültem, szuper volt, de bezárják. Még nincs úton a kistesó, de szeretnék találni egy olyan szülészetet, ahol 0-24 rooming in van, császár után is odaadják a babát cicizni, nem csak másnap láthatom (természetes szülésre készülnék, de az előző császár volt, szóval számításba kell vennem), támogatják az igény szerinti szoptatást, nincs suttyomban tápszerezés, cukros víz stb, és ami a legfontosabb, csak nagyon komoly indokkal választják el a babát az anyjától.

Melyik kórházakban ilyen a felfogás?


2017. aug. 26. 12:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
...ha lepontoztok ezért, ha nem...
2017. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Amúgy van olyan sztorim a Margitból, hogy az első nap tápszert ajánlottak az anyukának, mondván nincs teje, nem is lesz, éhezik a baba... gondolom az adott csecsemős lusta volt segíteni a szoptatásban, vagy nem tudom. Pár hete a barátnőmmel közölték szintén a Margitban, hogy ez az igény szerinti szoptatás egy baromság, sosem tanulják meg a babák a rendszert (pár napos újszülöttekről beszélünk ugye...), meg ne egyenek annyit, rosszat tesz a gyomruknak. Vicc. A csecsemősök parasztsága meg szinte legendás abban a kórházban, az tuti, hogy azt messziről elkerülöm.

Különben én adtam egy zöld pacsit, tudom, mitől bababarát a bababarát :)

2017. aug. 26. 15:50
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Idén májusban szülten a Szent Imrében, nekem nem volt rossz tapasztalatom a csecsemős nővérekkel. Műszakváltáskor mindig bejöttek bemutatkozni, megkérdezték minden rendben van-e, ha kérdésem volt válaszoltak. A baba végig velem lehetett. Jó, nem üldögéltek az ágyam szélén a nővérkék de így is minden információt és segítséget megkaptam. Megmutatták a fürdetést, pelenkázást, elmondták mit kell csinálni a köldökcsonkkal, hogyan tegyem mellre a babát stb. Tápszert annak adtak, aki kért a babájának, de próbáltak a szoptatásban is segíteni nekik. A védőnő és a gyermekorvos is nagyon kedves és segítőkész volt. Lehet, hogy én pont jó gárdát fogtam ki.

A szülészeten is minden rendben volt, mondjuk volt fogadott orvosom. Legközelebb is ott szeretnék szülni, én elégedett voltam.

2017. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Érdekes amúgy, hogy többnyire az Istvánt és az Imrét emlegetitek, pont ezzel a kettővel szemeztem a távolból. Megcéloztam a császár utáni természetes szülést, és úgy tudom, ebben mindkettő támogató, ezért ezek a favoritok. De ez csak másodlagos, a bababarát szemlélet nekem fontosabb, meg hogy ha megint kis súlyú lenne a babám, ne kezeljék egyből koraszülöttként, és ne vigyék el. Bár az ideális az lenne, ha mindhárom szempont megvalósulna :) De lehet bilibe lóg a kezem.
2017. aug. 26. 16:06
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem említett kórházat írok; Uzsoki. Engem késő este császároztak, mert reggeltől estig mindössze két ujjnyira nyílt meg a méhszáj, a magzatvíz meg már meconiumos volt. Műtét után két órával kaptam meg a babánkat, lehet, hogy ez másnak túl sok, de nekem jó volt így, totál el voltam fáradva az egész naptól, a több, mint 12 órás vajúdástól, az izgalomtól, fájt is a seb, felkelni meg még nem lehetett a hátbaszuri miatt.

Minden reggel 8 körül be kell tolni a babákat a csecsemő osztályra, ahol lemérik, orvosok vizsgálják, lekezelik a szemét amelyik babának kell, ilyesmik. Fél 10-kor mehettünk értük, addig lezuhanyoztam, rendbe tettem magam. Amikor átvettük a babákat a csecsemősöktől, akkor elmondták, hogy minden rendben van e, mit mondott a neonatológus.

A csecsemősök nekem nagyon szimpik voltak, kedvesek, segítőkészek, türelmesek még az éjszaka közepén is a leglehetetlenebb időpontban. A baba 0-24-ben veled lehet, de a csecsemősökhöz bármikor be lehetett adni, aki akarta.

Látogató bármikor jöhetett, vizit idején természetesen ki kellett menniük a kórteremből.

2017. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!