Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik szülészetek...

Budapesten melyik szülészetek bababarátak? Nemcsak névlegesen, hanem tényleg.

Figyelt kérdés

Az a szülészet, ahol a lányomat szültem, szuper volt, de bezárják. Még nincs úton a kistesó, de szeretnék találni egy olyan szülészetet, ahol 0-24 rooming in van, császár után is odaadják a babát cicizni, nem csak másnap láthatom (természetes szülésre készülnék, de az előző császár volt, szóval számításba kell vennem), támogatják az igény szerinti szoptatást, nincs suttyomban tápszerezés, cukros víz stb, és ami a legfontosabb, csak nagyon komoly indokkal választják el a babát az anyjától.

Melyik kórházakban ilyen a felfogás?


2017. aug. 26. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
István Kórház (tökéletes, természetes szülésem volt, 0-24 rooming in)
2017. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

A Szent Imre nem az. Szülésnél még igen, de a csecsemős osztálya nem.

Pl. császár után nem hozzák ciciztetni. Ha nem fogadsz fel csecsemőst, tojnak a fejedre. Szoptatási tanácsot nem igazán kapsz.

Viszont 24 órában veled lehet. Kivéve a császár utáni 8 órát.

Apuka nem mehet be a babához, kivéve, ha fizetsz magánszobáért.

Maga a szülészet kiváló. A csecsemősosztály borzalmas.

2017. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, az Istvánban a csecsemősök is nagyon jó fejek, nincs pótlás, max. anyatejet adnak a babának, ha nagyon kell pluszban, de segítenek a szoptatásban, oktatófilmet is lejátszottak, és éjjel is kedvesek voltak, ha segítségre volt szükségem. Addig nem is engednek haza, amíg a baba nem kezd el picit hízni (illetve, ha nagyon sokat fogy) akkor +1 napot maradni kell, hogy a szoptatásban még tudjanak segíteni.De nekem 3. nap már rengeteg tejem volt, a sok segítségnek köszönhetően.
2017. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Még mindig 1. Mekkora pofátlanság már, hogy a Szent Imrében csecsemőst is fogadni kell, ha normális ellátást akarsz. Ilyet még nem is hallottam, nem elég a dokinak és a szülésznőnek perkálni..most már a csecsemős nővérek is csak akkor normálisak? Felháborító.
2017. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, jöhet még :)

Az Istvánról hallottam én is jókat. Az Imréről csak VIP szobás tapasztalatot hallottam, az nyilván nem tükrözi az általános állapotokat. Igazából engem nem zavar, ha nem segítenek a csecsemősök, mivel második baba, és az elsőt 2 évig szoptattam, szerintem ezeket megoldom, csak nem akarom hallgatni, hogy ne tegyem ennyit mellre, elkapatom, adjak cumit, kell a tápszer stb. Szóval nem baj, ha nem ugrálnak körülöttem, csak ne is piszkáljanak :D Ahol a lányom született ott is nagyon kedves volt mindenki, első babával ugye még nem tudtam semmit, rengeteget segítettek, hogy tudjak szoptatni és legyen tejem, ezért nagyon hálás is vagyok.


Még egy komoly dilemmám van: arról nem tudtok valamit, hogy kis súlyú újszülött esetében mi a protokoll? A kislányom nagyon apró volt, 2500 gramm alatt, de nem volt semmi baja, 38. hét után született, genetika. Megvizsgálták, rendben volt, lehetett velem. De sokszor hallottam, hogy bizonyos helyeken meg az a protokoll, hogy 2500 gramm alatti újszülötteket koraszülöttként kezelnek, és viszik a PIC-re, akkor is, ha semmi baja. Olyan helyen semmiképp nem szülnék, ahol ez van. A lányom genetika miatt lett ilyen pici, most 2 évesen is kisebb a kortársainál, tőlem örökölte. Szóval van esély rá, hogy ketteske se lenne egy óriásbébi, ezért ez nekem fontos kérdés.

2017. aug. 26. 13:01
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy szavazat az Istvánnak:-) Dokit néztél már magadnak?
2017. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem, még tényleg csak tájékozódom, nincs még folyamatban a tesóprojekt. Csak mellbevágott az infó, hogy ez a szülészet megszűnik, és gondoltam gyűjtök némi infót, hogy merre érdemes nézelődni.
2017. aug. 26. 13:10
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Amiket kérdeztél, az mind igaz volt a Péterfy Kórházra is, ahol az ên lányom született. Császár volt, apa bent lehetett volna a műtőben, nagyon csodálkoztak, hogy mi nem akartuk. Születés után apa mellkasára tették, aztán hozták is és lehetett próbálkozni a szoptatással. Úgy volt, hogy első éjjel elviszik, de aztán mégis velem volt, csak negyedórát volt távol minden nap a fürdetés alatt, meg amikor jött a gyerekorvos. Tápszert nem adtak, annyira nem, hogy én három nap után, amikor még mindig nem volt semmi tejem, balhét csináltam, akkor nagy nehezen adtak neki tápszert (én szerettem volna). Viszont két dolgot kiemelnék. Én alapítványi szobában voltam, ami kellemes volt és tiszta, de tudom, hogy az osztály többi részét sokan kifogásolták. Én nem láttam, nem tudom. Másrészt a csecsemősök nagy része itt is penetráns, egy-kettő volt csak, akivel lehetett normálisan boldogulni. A kicsi súlyról nem tudok nyilatkozni, a lányom a 38. héten már több mint 3,5 kg volt :)
2017. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Istvánban nagyon rossz szemmel néznek a cumira, és maximálisan szoptatás pártiak. Betöltött 35. héttől lehet ott szülni, nem hinném, hogy macerálnák a mérete miatt.
2017. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%
Kettes! Számomra az, hogy apuka stb nem mehet be a babához, nagyon is bababarát! Egyébként engem a csecsemőosztály pont nem érdekel, el is várom, hogy ne zaklassanak, hagyjanak a babámmal békében. Engem sosem zavart, hogy tojnak a fejemre, sőt, örültem neki! Szóval a Szt Imre számomra nagyon is bababarát!!!
2017. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!