Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után gyermek ellátás...

Szülés után gyermek ellátás és párkapcsolat anyukák ti hogy csináljátok hogy osszátok be a napotok?

Figyelt kérdés
Első a gyerek, nálunk sokszor elmarad az evésem 45-48kg ra fogytam rohangálok egésznap rosszullétig(amikor már zabálási roham jon rám ez csak pár napja most fel is jött pár kg) párom éjjel nappal dolgozik,segítségem nincs, a párkapcsolatom félek hogy rámegy kimerülésig jövök megyek se magamra se a páromra nincs időm !ti hogy csináljátok? Első babás vagyok
2017. aug. 28. 18:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi idős a kicsi?

Miért kell egész nap rohangálni?

Ez így túl kevés információ.

2017. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%

Egy gyerek mellett nem kell folyamtosan rohangálni - szóval ezt nem értem.


A párod meg miért doglozik éjjel-nappal? Ha ez szükséges a megélhetésetekhez, akkor még nem kellett volna gyereket vállalni a semmire.

2017. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Van napirendetek? Az én fiam eléggé sírós volt, de volt időm mindenre, a páromra is.


Én hatkor keltem, a gyerek hét-fél 8 között. addig kávéztunk, reggeliztünk a férjemmel, utána bepakoltam a mosogatógépet, összedobtam a gyors ebédet(két naponta).


Mikor felébredt a kicsi vele foglalkoztam. Általában fél és háromnegyed 1 között aludt el, és fél négyig tolta:-D Ezalatt takarítottam, tanultam, kikapcsolódtam. Fél öt körül hazaért a férjem és ezután együtt voltunk mindannyian. A kicsi fél 9 és kilenc között aludt el, és utána már csak a férjemmel és magammal foglalkoztam.


tippjeim:főzz két naponta nagy adagot, így máris szabadul fel pár órád

Én mindig szombaton takarítottam alaposan, míg a férjem elment a kicsivel sétálni, vagy játszóra, és hétközben csak szinten tartottam, söpörtem, feltöröltem és elpakoltam amit előszedtünk. Ezzel is megtakarítasz kb napi egy órát.

Vasalni csak azt vasaltam amit feltétlenül muszáj volt(gyerek dolgai, férjem ingei). Ágyneműket három havonta vittem el vasaltatni, így ezzel se kellett időznöm. Alkalmanként 2 ezerért megcsinálta egy hölgy.

2017. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Az első hónap után sikerült beosztanom a napot. Addig sehogy. Nem ment.

A párom kitartó volt, de kellett hozzá idő, mire rá is tudtam figyelni.


Én úgy csináltam, hogy mindig délelőtt főztem, amikor élénkebb volt a fiam és jobban elvolt, vagy akkor amikor aludt. Próbáltam olyan kajákat csinálni, amit könnyen el lehet készíteni. Lecsó, sárgaborsó főzelék, rakott karfiol stb. Utolsóra példa: volt, hogy megfőztem a karfiolt, a rizst, a húst és csak később szinteztem be a jénaiba, ha épp idő közben nyűgössé vált volna a fiam. Így könnyen megvolt.

Napközben minden alvást valami feladatra szántam, bár mondják hogy akkor anyukának is aludnia kell. Én nem tettem, de így haladtam legalább. Aztán ahogy élénkedett a fiam, praktikákat tettem, hogy úgy dolgozhassak, hogy ő is velem van és nem unatkozik. Pihenő székben volt a konyhában, magamra kötöttem hordozókendőbe stb. Így estére nem volt más feladatom, mint aludni.


FONTOS: A párkapcsolatot este-éjjel és reggel lehet ápolni. Jobb esetben.. Meg hétvégén ha tudtok közös időt tölteni. Ilyenkor mindig kitaláltunk valamit. Kimozdultunk. Lehet csak bevásárolni mentünk, de fogtuk egymás kezét és már olyan volt, mintha "randiztunk" volna. Hiába toltuk közben a babakocsit. Az a fontos, hogy ha nem is sok időt, de több kicsi pillanatot is érdemes megragadni a kedvességre.


Én azt javaslom, hogy ha van rá pénzetek, hagyd a főzést, rendelj kaját. Időben máris beljebb vagy. Babázni lehet úgy is, hogy lefekszel hozzá a szőnyegre. Lehet mindketten elalszotok. NE TÉVÉZZ. Az csak lefoglalja az agyad, nem tud kikapcsolni. Rakj be valami zenét vagy rádiót, énekelj, dúdolj, időzíts délutáni sétákat. Én akkor ettem amikor a baba is. Ha szoptatsz, meg lehet oldani, hogy szabad legyen az egyik kezed a villához.


Ja másik: amikor alszik a pici, bárki bármit mond, igenis VAN IDŐ ARRA, hogy eressz egy kád vizet és belefeküdj. Ha csak 10 percre is, de akkor is.

MINDIG ARRA VAN IDŐ AMIRE SZÁNSZ!

Ha lemondod a mosogatást és helyette eszel vagy fürdesz egyet, már tettél valamit magadért.

2017. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
Én tudom, hogy nekem nagyon jó kislányom van, 12 hetes, de abszolút tulzásnak gondolom, hogy egy csecsemő mellett nincs idő semmire, fürdésre sem. Egy újszülött jóval többet alszik, mint egy felnőtt, amikor alszik, megcsinálod amit kell és kész.
2017. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem 1 gyerek mellett hogy nincs időd semmire.mit csinálsz egész nap?Leírnád kicsit részletesebben?

3 gyermekünk van 5.5éves,2.5éves,5hónapos.Mellette 100négyzetméteres ház,1000négyzetméteres udvarral (amin nyírom a füvet,ahol nem ott pedig kapálok).Egész nyáron szinte egyedül voltam a 3mal,férjem H-SZ dolgozik.este van itthon meg vasárnap.ha a gyerekek elaludtak akkor van idő magamra meg a férjemre.Hellyel közzel rendben van mindig minden körülöttünk.Ha a baba alszik akkor eszek,vagy szoptatás közben.Egy étkezés alkalmával minimum 10x felállok,mert valamelyik manónak mindig kell valami...Ha kell még bonyolultabb sütik sütését is megoldom a 3 mellett.A nagyok már segítenek 😂 (igaz így 2x annyi ideig tart). Igaz a mondás h amire akarod arra van idő.

Én jelenleg pihenni akarok,kicsit túlhajtottam magam.Emiatt a főzés háttérbe szorul.Csak 1 félét főzök azt is 2-3 napra.Vagy 1-1 nap nincs főtt étel,esetleg csak mirelit (pl szilvásgombóc).

Ne aggódj azon h jajj mi lesz ha valaki meglátogat és nincs minden kivasalva pl

Komolyan mondom nem tudom miben fáradtam el míg 1-2 gyerekem volt.

Kitartás

2017. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%
A gyermek közös felelősség, mondjuk a kedves párod ne dolgozzon éjjel-nappal. Te pedig oszd be jobban az idődet.
2017. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Mit bírsz egèsz nap rohangálni rosszullétig?? Költői túlzásnak tűnik ez nekem egy gyerekkel, mèg akkor is, ha egyedül vagy egèsz nap!
2017. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hova rohangálsz?
2017. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
1éves 4honapos koraban romlott az alvasa napkozben 20percet 2x alszik max, ejjel 4orat ,teljesen off vagyok, egyedul nincs el, allandoan porog, nem beteg egeszseges baba,fozok,mosok,takaritok felmosok seprek egesz nap jatekokat fertotlenitek, furdetek stb.:( emellett szoptatok is!
2017. aug. 28. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!