Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől lehetnek valakinek már...

Mitől lehetnek valakinek már tolófájásai úgy, hogy a baba feje még magasan fent van?

Figyelt kérdés

2017. szept. 4. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Na, ezen én is gondolkodtam... A második babámnál így volt. Sok volt a magzatvíz, lebegett a feje, és mikor leengedték a vizet, sem ment lejjebb. Sőt mé utána sem. Már tolófájásaim voltak, de mé várták, hátha lejjebb megy. Aztán végül így kezdtük a kitolást. Hála Istennek, nem lett gond.

Gondolom, ha vannak fájások, akkor ha azokkal teljesen kitágult az anyuka és eltűnt a méhszáj, így is - úgy is jönnek a tolófájások.

2017. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attol meg lehet mert van akinek farfekveses a baba es ugy indul meg a szules de altalaba befordul a szulocsatornaba. Ha nem akkor jon a csaszar ha nagyon nem tudja kinyomni. Kerdes hany hetesen?
2017. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hat nekem meg a mehszaj se tűnt el és a baba is elég fent volt mikor tolok jöttek... Konkrétan a szülésznő fogta le a mehszajat h a baba ne tolja előre a fejével és leszakitsa. Marhan fajt, de mikor a feje atbukott rajta mar sokkal könnyebb lett. Onnantól talán 4 fajasbol kint volt mar.
2017. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.

Fel órán át tartotta vissza a kezével a szülésznő közben könyörgött hogy ne nyomjak mert beszakad a méhem..lélegeznem kellett és oldalra fordulni,borzasztó volt. (Az oxitocin miatt volt szerintem)

2017. szept. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Két órán keresztül kellett elszuszognom a tolófájásokat, miközben az orvos kézzel próbálta befordítani. Életem legborzalmasabb élménye volt, pedig előtte egy napig vajúdtam. Megváltás volt amikor bevittek a műtőbe.
2017. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Esetemben még előző nap kezdtem vajúdni, és másnap késő délutánra lettek iszonyatos fájdalmaim. A doki mondta is, hogy a tüneteim alapján (monitoroztak is), ezek már tolófájások, de a baba feje még magasan fent volt, nem jött lejjebb. Nagyon véreztem is, ezen is csodálkozott az orvos, ráadásul a baba fejfekvéses volt, méhlepény is rendben tapadt, szóval érthetetlen volt ez a szülési kimenetel. Még lett volna egy kis ideje a kiírt időpontig, de amúgy érett baba volt, semmiképp sem beszélhetünk koraszülésről. De tudtommal tolófájások akkor jönnek, amikor már a kitolási szakasznál tartunk (vagy közvetlen előtte?), tehát nem értem, miért lehetett ilyen magasan még a feje. Nem volt nyakán, sem máshol rátekeredve a köldökzsinór sem, először mondta is a doki, hogy gyors szülés lesz, de aztán nagyon fájdalmassá és döcögőssé vált. Magzati szívhang néha leesett, de arra sem mondta se doki, se szülésznő, hogy kritikus volna, bár császárkor a a magzatvíz már zöld volt, tehát valami mégsem lehetett oké. De ezt sem értem, hogy lehetséges ilyen, hogy látszólag minden a legnagyobb rendben van, és szülés kellős közepén derül ki, hogy ja hát mégsem volt azért minden rendben, ennek ellenére nincs pánik, gyorsan haza is adtak a kórházból.
2017. szept. 7. 09:05
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja és ezt sem értem, hogy ha egyszer úgy érzed, nyomnod kell, olyan elementáris erővel jön, hogy nyomj, akkor hogy lehet, hogy még nem nyomhatsz? Írtátok itt többen, hogy mert így sérülhet, beszakadhat stb a méh. De miért jönnek ilyen erős fájások, ha egyszer még nincs ott az ideje, hogy a baba megszülessen? A vajúdást értem, előkészíti a szülést, de a vajúdási fájdalom (nálam legalábbis) nem is volt olyan elviselhetetlen, de a tolófájás iszonyatos volt, és még vissza is kellett tartani, mikor már az egész testem azért kiabált, hogy szüljünk már.

Szóval kérdezhetném úgy is: miért nem csak olyankor jönnek a tolófájások, mikor a baba feje már a szülőcsatornában van és teljesen készen áll arra, hogy megszülessen?

2017. szept. 7. 09:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Noll Andrea ir errol a Vajudastamogatas mindenkinek c. konyveben, hogy ilyen esetben a tolofajasok azt segitik, hogy a baba lentebb kerulhessen, 6 centi koruli tagulasnal vannak, akiknel ez elofordul. En sem ertettem, hogy miert nem nyomhattam. Maga a konyv iroja magyarazta el nekem, hogy ez egy letezo jelenseg, es sajnos nem tanitjak az orvosin, az orvosok nem tudnak rola, igy lehetseges, hogy nem engedik a nyomast, nehogy az legyen, amit fentebb irtak, pedig valojaban a tested erzi, hogy mit kell tenned. Nekem azutan lett zoldes a magazatviz, hogy jottek ezek a tolofajasok, es valoban 6 centire voltam kb. nyitva, es onnan meg sok fajdalmas ora, hasbakonyokles, iranyitott nyonatas, gatmetszes volt hatra.
2017. szept. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor ezek szerint mindenki épp ellene volt, hogy megszülethessen a babám? :-(
2017. szept. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!