Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túl fiatal vagyok, de mihez is?

Túl fiatal vagyok, de mihez is?

Figyelt kérdés

18 múltam. Feltették a kérdést többen is az ismeretségi körben, hogy miért nem vállalunk gyereket a párommal. 2 éve vagyunk együtt. Azt mondtam, hogy egyenlőre nem akarok, majd később esetleg, ha végzek a sulival, lesz rendes állásom. Majd akkor eldöntöm, hogy mikor akarok vagy egyáltalán akarok-e. Erre azt mondják: "túl fiatal vagyok, hogy eldöntsem, hogy nem akarok" Ezt meg hogy értik? Ahhoz nem lennék túl fiatal, ha felelőtlenül gyereket vállalnék? Vagy ezt most hogy értelmezzem? Akik ezt mondták, értelmes magyarázatot nem adtak, csak a szájukat húzták, fancsali mosoly szerű kifejezéssel.

Most akkor mihez is fiatal valaki? Ahhoz, hogy gyereket vállaljon vagy ahhoz, hogy eldöntse, hogy jelenleg nem akar.



2017. szept. 5. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak annyit jelent, hogy ezek az emberek nem tisztelnek téged, és az értékválasztásaidat. Akkor viszont nem is szeretnek, mert tisztelet nélkül szeretet nincs.
2017. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

A mai világban felelőtlenség ennyi idősen gyereket vállalni..

Nagymamám is ennyi idősen szült kb 50 éve, de ő akkor már a papám felesége volt, saját házuk volt és mindketten dolgoztak évek óta!

A mai világban egy átlag 18 éves suliba jár, tök messze van még attól, hogy rendes munkája legyen, el tudja tartani magát.

És hát valljuk be a gyerekhez pénz kell, szeretből nem tudod felöltöztetni és megetetni meg elvinni ide-oda.

Nem véletlenül nem szokás már ennyi idősen gyereket vállalni.

Én huszonéves vagyok, az általános iskolás osztályomból van egy lánynak már gyereke. A gimisből még senkinek nincsen. Kitolódtak ezek a dolgok, ez egyértelmű..

Amúgy nem azt mondtad a rokonoknak, hogy sosem akarsz, hanem hogy nincs itt az ideje..

2017. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltak, hogy ha most eldöntöd hogy nem akarsz, akkor az idővel változni fog úgyis. És előbb-utóbb úgyis szülni fogsz ahogy ők is.
2017. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Fiatal vagy még eldönteni hogy akarsz a jövőben vagy sem. Az pedig hogy előtte még tanulni és utána dolgozni akarsz igazán érett gondolkodás mód. Ráérsz még vele bőven. A legfontosabb h minden meg legyen mire bele vágtok.
2017. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Most te is feltettél egy kérdést, hogy másokkal együtt szidhass embereket. :D Utálom az ilyen kérdéseket tiszta szívből.


Ha te magad is nagyon jól tudod hogy nem állsz készen, akkor mi itt a kérdés? Mi a szenzáció? Megsúgom, később sem lesz jobb, mert akkor meg az lesz a baj, hogy túl öreg vagy. Egyszerűen nem kell mások véleményére adni meg nagyon leállni vitatkozni sem érdemes, mert aki kötekedni akar, azt nincs miről meggyőzni. A mai világban erősen kétlem, hogy annyian kardoskodnak a 18 évesek gyerekvállalása mellett... Szimpla provokatív kérdés.


Sem a gyerekvállalást, sem a házasságkötést, sem mást nem lehet korhatárok közé szorítani. (Nyilván van egy ésszerű alsó - felső határ.) Én 20 évesen szültem a kislányomat és nem gondolom hogy felelőtlenség volt, mert nagyon jól élünk. Már több mint 10 éve boldog kapcsolatban élünk a férjemmel, a gyerekeink csodálatosak, az anyagi helyzetünk hibátlan. Ha nekem 10 ember azt mondaná hogy felelőtlenség volt 20 évesen szülni, abból LEGALÁBB 8 - at arcon röhöghetnék, mert hétszentség hogy nem él olyan jól, mint mi. Ugyanezt elmondhatnám a felső határról... És kb. mindenről, amin szeretnek szörnyülködni a hozzád hasonló másokon rugózó emberek. MINDENKINEK AKKOR JÖN EL AZ IDŐ, AMIKOR ÚGY ÉRZI. Nem akkor, amikor más, vadidegen emberek szerint jó. Ezt nem is kell kérdezni. Majd akkor leszel igazán érett, ha nem másokat kérdezgetsz erről.

2017. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!