Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fogadott orvost ki értesíti,...

A fogadott orvost ki értesíti, a szülő nő vagy a kórház? Azonnal bejön vagy csak amikor már a tágulás a vége felé jár?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk felhívták a kórházból, én nem hívtam.
2010. máj. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az orvosodat a szülésznő értesíti,ha valami gond van akkor azonnal,ha minden zajlik rendesen akkor a kitolási szak idejére.Legalábbis erre felénk így működik.
2010. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit beszélsz meg vele. Többnyire azt szeretik, ha bemész a kórházba és őket onnan hívják, mert ha zűr van, minél gyorsabban kell cselekedni, és ő telefonon úgysem fog tudni mit mondani. Kb. két ujjnyinál szokták behívni a fogadott orvost,ha minden oké, de ez nagyon függ az előzményektől.
2010. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én reggel 7-kor mentem be a kórházba 5 percesekkel és azt mondta az egyik szülésznő, majd hívják a dokit ha szükséges.Én pedig mondtam a férjemnek ha fogadott orvos és pénzeltem akkor legyen ott elejétől a végégig! 15 perc múlva ott is volt!Ezért kértem fel, nem az utolsó 5 percre.Szeptemberben szülök egyik másik dokinák és uezt elvárom tőle is!
2010. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Azért fogadott orvos, hogy Te hívd!! Legalábbis én így voltam vele, én hívtam még mielőtt bementem a kórházba, de ezt így is beszéltük meg, én azért választottam dokit, mert én azt várom el tőle, hogy ha szólok akkor ugymond "ugorjon", végül is ezért fizettem neki nem is keveset. És most is azért fogok. 22 hós fiú anyukája aki 36 hetes kismama egyben.
2010. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Beszéld meg az orvosoddal, ne legyél olyan agresszív, mint a két utolsó válaszoló. Az örülhet, akinek az uccsó 5 percre ér be az orvosa, mert az azt jelenti, hogy nagyon gyorsan haladt. Inkább úgy érjen be az orvosom, mint hogy egy napot vajúdjak...
2010. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk (Bp, MÁV) a kórházból hívták, amikor beértünk és megvizsgáltak. Általában a kórház hívja, ha csak te nem beszélsz meg vele mást.
2010. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Általában ez azért szóba kerül a terhesgondozás végén, naponta- kétnaponta kell az orvossal találkozni, miért nem tőle kérded, mi lesz, ha beindul?..


Mivel egy orvosnak sok betege van, rendelést és ügyeletet is ellát, általában nem szokták szeretni, ha a szülő nő kezd dirigálni, mikor hol legyen, mert nem is mindig ismerik fel, hol tart a szülés folyamata. Ezt jól meg tudja ítélni a kórházban lévő fogadó ügyeletes ill. szülésznő, akik szólnak az orvosnak, hogy elkezdődött és hol tart a dolog. Az, hogy végig pénzelve volt az orvos, még nem jelenti automatikusan, hogy szolgaként ugrik akkor is, ha még nem indokolt, tekintve, hogy másokat is ellát, akik szintén pénzelik, vagy nem pénzelik, de rászorulnak.

2010. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%

Kikérem magamnak hogy agresszív lennék, ha megkérem az orvost, hogy legyen bent szülésnél akkor nem az utolsó 5 percre kérem hanem azz egész folyamatra!A kitolási időre nem fogadnék orvost!

Akkor fizetek úgymond hálapénzt ha azért kapok is vmit!

2010. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a többi beteg is így van, és gyakran összejönnek a szülések, problémák! Frontok idején káosz van a szülőszobákon, máskor meg egész nap semmi... Nem egyedül fizetsz, és mások is ugyanezt várják a pénzükért - bár ne érezné az ember úgy, hogy kell adni! Ettől függetlenül van, mikor csak a végén közlik, hogy pont elutaznak valahová...

Egy kérdést azért megér az orvos felé, hogy ő ezt hogy gondolja - amúgy legjobb a legelején rákérdezni, ne a 40. héten érjen meglepetés. Én az első találkozáskor rákérdeztem a számomra lényeges dolgokra, amik orvos- és kórházfüggők, és ha nem stimmeltek voltak, orvost váltok (meg is tettem az elején kétszer).

2010. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!