Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mikor szült meg?

Ki mikor szült meg?

Figyelt kérdés
Aki biztosra tudja ,hogy ciklus elején vagy végén fogant a babája ,de mégis a menstruáció alapján írták ki az időpontot! Ti mikor szültetek meg végül? Én menstruáció alapján ma vagyok 38 hetes! Fogantatás alapján holnap 39 hetes. Mindig is nagyobb volt a babám 1 héttel. De a dokik ezt nem veszik figyelembe. Pedig peteérés követésre is jártam. Az alapján is megállapítottuk hogy nem középidőben volt peteérés. Számít ez vajon? Tapasztalstokra lennék kíváncsi. Nagyon köszönöm!

2017. szept. 23. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a terhesség diagnosztizalasnal szoktak menstruacio szerinti terhessegi kort saccolni, max a 12. Uh-n a babamereteibol ezt korrigalni szokták, mert 12. hetig egyformán nőnek a magzatok.


Nálam ket orvos nem egyezett..a kulfoldi doki pont egyezett azzal amit fogantatastol számoltam, kiírt szulesre x.napra, erre az itthoni magyar doki a gagyi uh gépével felulbirálta két héttel korábbra es ha jol remlik, 10 nappal korabbra modositotta a kulfoldi doki szerinti szules id.pontot.

2017. szept. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoval magyar doki szerint a végén 38. hét után szultem, a kulfoldi szerint 37.het utan es azt mondták, az ujszulott le van maradva fejlodesben, nem felel meg a terhessegi kornak, kozben csak nem jol irta a magyar a terhessegi kort...
2017. szept. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Engem kb 9 héten írtak ki.

És nem korigáltak azóta se semmit. Ultrahangon mindig mondta a doki ,hogy nagyobb nagyobb.. jó e a cukrom? De persze jó!minsig magyaráztam neki mi a helyzet ,de nem foglalkoznak vele. Csak az utolsó menstruáció számít! Pedig hozzá jártam peteérés követésre is de mindegy! Nekem akkor már ígyse úgyse lesz koraszülött. Remélem hamarosan meg is születik :)

2017. szept. 23. 08:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy már, a 38. héten, ha ma jön, vagy egy hét múlva ugyanúgy nem lesz vele semmi gond, én a 36 héten szültem, nem volt semmi koraszülöttségből fakadó baja.
2017. szept. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

uh alapján tudjuk mikor repedt meg a tuszőm.:) meg hőt is mértem, 1nappal kisebb volt végig a baba


na de szülés: 39+1 naposan programcsászár

2017. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ja és hiába volt kisebb mindg 1-2 nappal ígyis mensi szerint írtak ki.
2017. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41. héten. Angliában és Magyarországon is ugyanannyinak mérték a picit minden egyes alkalommal, soha nem korrigálták. Középidőben volt peteérésem, akkor is fogant(pont akkor ritkán szeretkeztünk), a terhességi teszt is pont a várható mensi(28 napos ciklus) első napján pozi lett, a gyerek sem volt ráncos mikor megszületett (tehát elvileg nem hordtam sokkal túl), mégsem "időben" született. :D
2017. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2.babám ciklus 24.napján fogant.12.héten módosították is a terminust.

Menstruáció szerint 42hét 4napra,módosított terminus szerint 41 hétre született

2017. szept. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. szept. 23. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mikor volt peteérésem, mert fogamzásgátló abbahagyása után lettem terhes, viszont ha a hivatalos számítási módot veszem, hogy mikor kellett volna megjönnie ahhoz képest 5 nap késéssel lett pozitív a tesztem, végig 5 nappal kisebb volt, mint "kellene" és a sors (vagy lehet nem is az:)) úgy hozta, hogy kereken 40+5-re szültem.:)
2017. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!