Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez a haskeményedés?

Ez a haskeményedés?

Figyelt kérdés

40 hetes múltam ,de nekem még mindig nem egyértelmű. Azt mondják ,ha keményedik a pocak akkor az egész terület kemény lesz.

Na ez nálam is így van befeszül az egész kb egy kocka alakot vesz fel... és a derekam is megfájdul.kb 30 másodpercig tart. Viszont az oldalamon nem ugyanolyan kemény mint elől. Erre a védőnő jó múltkor azt mondta ,hogy csak a baba feszíti meg magát. De baba most meg se moccant.. meg ilyenkor én se igazán tudod. Aztán elmúlik szépen. 2-3 napja van ez. Egyre többször ,de fájásnak egyáltalán nem nevezhető. Kellemetlen ennyi. Akkor ez most a baba vagy valami jósló szerű?

Köszönöm a választ!



2017. okt. 6. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, és én se tudtam, hogy ez lenne a "jósló" vagy a "keményedés" vagy csak a baba nyújtózkodik és abból lesz a méhemnek "elege" :) Egyszer NST-n is pont így csinált, és akkor egy jó magas hegyem lett, de nem mondtak rá semmit és nem is indult be semmi. (Az egyik tök nyugis nap után éjszaka folyt el a magzatvíz és még sokáig nem lettek fájásaim és kitágulva se voltam semennyire.) Visszanézve meg egyébként mindegy is, bár tény, hogy az ember lánya szeretne valamibe kapaszkodni, hogy mi hogy lesz és mikor. De ki fog derülni :)
2017. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A jósló az fáj, a haskeményedést pedig szerintem nem fogod megtudni milyen, én se tudtam, hogy melyik az.
2017. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fájás a menstruációs görcsre hasonlít, a haskeményedés pedig nem fáj, inkább kellemetlen. De nem feltétlenül lesz kemény az egész hasad, húzódhat csak egy része is. Azt nem tudom, kisugározhat-e a derékba, nekem egyáltalán nem fáj a derekam. De több olyanról hallottam, akinek azzal indult a szülése, így azt inkább a jóslóhoz kötném.
2017. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*nem fájt. már szültem...
2017. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most azért elkezdtem írni. Kívácsi vagyok van e valami rendszer vagy mi ez. Eddig úgy jött ki hogy óránként kettő keményedés plusz fáj vele a derekam is. Hát majd meglátjuk. Remélem hamarosan szülés lesz mert holnap már a 41ik hetet töltöm :/
2017. okt. 6. 11:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Elment a nyákdugó d.u. várom hogy rensszereződjenek a fajások. Aztán indulás.
2017. okt. 6. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:
:)
2017. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!