Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés

Milyen volt szilveszterkor (vagy karácsonykor) szülni?

Tegnap írt ki a doki dec. 31-re... Kicsit aggódom, hogy milyen az ellátás, amikor mindenki szabin van, na meg lelkileg nem viseli-e meg az anyukát (és az otthon maradt családot), hogy külön töltik az ünnepetek? Tapasztalatok?

2010. máj. 29. 13:22  Privát üzenet  

A válaszok
az lesz a jó ha a tied lesz 2011 első babája:D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2010. máj. 29. 13:26 Privát üzenet

Nagyon ritka a kiírás napján spontán született baba. 1-2 nap ide-oda, de még az is lehet, hogy 1-2 hét ide vagy oda.

Én január elején szültem, igaz nem ünnepkor, de teljesen rendben volt minden.

Én ünnepekkor járkáltam naponta ctg-re, de az sem volt vészes.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2010. máj. 29. 14:21 Privát üzenet

Én ugyan nem az említett alkalmakkor szültem, hanem december 6-án, Mikuláskor.

Már bent feküdtem 1 hete túlhordás miatt. A nagyobbik gyerkőc meg otthon apával. Nem volt igazi mikulásnapja:(

Én meg aznap vacsorára kaptam egy kis mikulást a kórházi kajához.

Szilveszterkor még az első gyerekkel feküdtem kórházban. 30 hetesen vesegörcs miatt kerültem a belgyógyászatra. Éjfélkor az idős nénikkel koccintottunk. Ők voltak a szobatársaim.

Plusz nem sokkal később az ügyeletes doki és az ápolónők is bejöttek boldog új évet kívánni.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2010. máj. 29. 16:53 Privát üzenet

Szia! Én tavaly dec.31-re voltam kiírva. Mi is azon szórakoztunk hogy hátha a mi fiunk lesz 2010 első babája:)

Viszont dec 16-án elment a nyákdugóm, 17-én mentünk az utolsó vizitre a dokimhoz, és akkor már nyitva voltam 1 ujjnyira. A vizsgálattól este megindult a szülés, úgyhogy dec 18-án reggel 9re meg is lett a fiam:)

Arra nem merném rátenni a nyakamat, hogyha nincs előttünk a karácsony, akkor nem vizsgált volna-e finomabban a doki... dec.21-én jöttünk ki a kórházból, aznapra 16!! tervzett szülés volt...

Szerintem nem nagyon akarnak berohangálni a fogadott dokik karácsonykor és szilveszterkor...

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2010. máj. 29. 21:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én is tartok tőle, hogy esetleg a kiírt időpont előtt megpróbálják beindítani, hogy ne kelljen ott lenni szilveszterkor... Amúgy az első babám 5 nappal előbb jött, szóval még a karácsonyt is megnyerhetem:):):)

# 5/7Időpont 2010. máj. 29. 21:43 Privát üzenet
Én ugyan 30 éve, de január 1-én születtem. Anya mesélte, hogy mikor 1-én délelőtt bementek a kórházba szülni (fájásokkal), és akkor még úgy volt, hogy oldalfekvésben vagyok, és császár lesz, a dokinak egyből kinyílt a szeme, pedig olyan másnapos volt, hogy öröm volt nézni. Közben kiderült, hogy megfordultam, és így pár óra alatt szépen megszülettem természetesen.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2010. máj. 29. 22:08 Privát üzenet
2010.jan.1-én hajnalban szültem.Mindenki szurkolt,hogy az év első babája legyen,de lemaradtunk az 5.lett.Nem volt semmi hátránya,hogy szabadságon voltak sokan nagyon figyeltek ránk.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2010. jún. 2. 08:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Teljesen egyedül Karácsonykor és Szilveszterkor?
Mire késuülsz karácsonykor, vagy szilveszterkor?
Milyen hajad lesz karácsonykor és szilveszterkor?
Miskolcon hogy lesz állatorvosi ügyelet karácsonykor és szilveszterkor?
Akiknek karácsonykor és szilveszterkor is dolgozik a párjuk, hogy viselitek? Nekünk ez lesz az első ilyen ünnepünk
Segítség. Menni akarnék moziba egy lánnyal, és most szilveszterkor meg karácsonykor elszórtam a pénzem, és nem tudom. Mennyi egy jegy? Köszönöm.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!