Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ment valamelyikőtök borzasztó...

Ment valamelyikőtök borzasztó lelki és idegi állapotban szülni?

Figyelt kérdés
Az egész terhesség egy rémálom volt a sok rosszullét és betegség miatt, sajnos minden megtalált. Az utóbbi egy hónapban pedig váratlan pénzügyi gondjaink lettek, összevesztem apukámmal, akivel előtte idilli volt a kapcsolatunk, plusz egy nagyon közeli csaladtagom is meghalt, amit képtelen vagyok feldolgozni. Annyira elkeseredett és szomorú vagyok. Mindig is azt képzeltem, hogy boldogan, kiegyensúlyozottan fogom várni az első babámat, de nem így lett, így a szüléstől is jobban tartok, ami már bármikor lehet.
2017. okt. 19. 07:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hű, nehéz lehet nagyon. Most amúgy is labilisabb, érzékenyebb vagy, talán még erősebben éled meg, végletesebben hatnak rád a rossz dolgok. :(


Megpróbálom magam a helyedbe gondolni. Szerintem ha bátran és gát nélkül kisírod magad, az mindig jót tesz. Ha kibeszélős típus vagy, akkor mindenképpen beszéld át barátnővel, testvérrel.

Ha megszületik a babád, nagyon nagy eséllyel Apukád is visszazökken a régi énjébe.


Amúgy, szüléskor meg úgyis majd a pillanatnyi események fognak magukkal ragadni, mint egy gőzmozdony, szóval azon kár filózni, hogyan mész majd szülni. Csak ne hagyj otthon semmi fontosat. :) Pakolj be időben, ott helyben meg már majd nem foglalkozol semmi mással, csak a születendő gyermekeddel!


erős vagy!

2017. okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom és részvétem. Azzal tudlak "nyugtatni", hogy én az elsőt elég bizakodóan vártam, mégis sok kórházasdi után végül pár hétre az intenzíven kötöttem ki. A másodiknál ezért totál remegős halálfélelmem volt egész terhesség alatt, és élesben meg majd elájultam az idegességtől, mert meg voltam győződve, hogy ezúttal nem úszom meg - de erre hiába vártam, mert minden nagyon jól alakult.

Persze nem tudhatom, apukáddal min vesztetek össze, de ha csillapodtak a kedélyek, legalább vele meg kéne próbálni rendezni... Az élet túl törékeny és értékes a sérelmek tartogatásához.

Ha van, akire támaszkodj (párod, testvér, barátnő), kérd meg, hadd beszéld ki magadat neki.

2017. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!