Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés Németországban? (Hof-ban)

Szülés Németországban? (Hof-ban)

Figyelt kérdés
28 hetes terhes leszek amikor ki költöznènk nèmetorszàgba. Nem tudom hogy inkàb szüljek itthon ès babàval menjek ki lakni vagy nyugodtan szüljek kint. Azt olvastam hogy ha a fèrjem dolgozik èn àltala biztosìtott vagyok ez ìgy van? Kint van hàlapènz? Hogy van ott a terhesgondozàs?
2017. okt. 21. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Halapenz a balkanon van, kulfoldon tilos lefizetni az orvost, az embereknek eszebe sem jut.

Tudod a nyelvet, vagy hogy tervezel szulni?

Ennek a fontos kerdesnekmen mondjuk nem itt neznek utana...

2017. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A biztosítás részét sajnos nem tudom, de nekem a nővérem kinn szült. Nincs fogadott orvos, védőnöd van, aki egyben szülésznő is, de ez nem azt jelenti, hogy Vele szülsz. Hihetetlenül meg volt elégedve mindennel, amíg benn voltak a kórházban a Férje is ott tudott lenni éjjel, nappal, 2 ágyas szobát kaptak. Hálapénz nincsen, teljesen tilos is, nem ismerik ott mi az. Nővéremhez pedig amikor már megvolt a pici ugyanúgy ment a védőnője, mint itthon.
2017. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A biztosítás részét azért nem tudom, mert Tesóm már évek óta kinn dolgozott multinál amikor terhes lett.
2017. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Augusztusban szültem Németországban...Biztositott vagy te is és a baba is az lesz ha a férjednek bejelentett munkája van.Érdemes megtanulni pár szüléssel kapcsolatos szót,mert ott kérdezni fognak,illetve elmondani mi történik.Hálapénz nincs!!!!!TILOS!Itt nagyon jol képzett szülésznők vannak (Hebamme) akik csecsemősök is egyben,valamint védőnői feladatot is ellátnak.Terhesség alatt házhoz mennek igény szerint,ugyanigy szülés után is.Teljesen ingyenes szolgáltatás :) Orvoshoz egy honapban egyszer kell menni,a terhesség végén kéthetente,de választott orvos itt nincs,nem szokás.Csak a terhességed idejére választhatsz dokit,ő nem lesz ott a szülésnél.Ha kérdésed van nyugodtan irj :)
2017. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van Geburtshausra(szuleteshaz) is lehetoseg, ahol van Hebamme, aki vegezhet terhesgondozast es gyermekagyas gondozast is, igy van lehetoseg szulni ugyanazzal, akihez terhesgondozasra jarsz. Ahol mi lakunk, ott olyan szuleteshaz is van, ami egy korhazon belul berel helyet maganak, es magas rizikoju varandossagot es kiserhet. Egyebkent ugy van, ahogy az elozo irja. Szulesznot lehet felkerni egyes korhazaknal 3-600€-ert, hogy sajatot vihess, de nem mindenhol, es altalaban allami biztositas mellett ugyeletesnel szoktak szulni. A szulesnel nagyon sok helyen egyaltalan nincs orvos, csak 20 percen belul van (ennyi ido kell, hogy felalljon a muto, ha csaszarra lenne szukseg), csak egyetlen szuleszno van jelen, esetleg behivja a masik ugyeletest (nalunk ketten voltak ugyeletben). Halapenz nincs, max csokit, viragot lehet vinni, a penzre nagyon furan neznenek. En nem szulnek meg egyszer ugyeletesnel, ezert is irtam, hogy van szuleteshaz is, ahol vegig ugyanahhoz jarhatsz terhesgondozasra es szulhetsz is,(meg kell erdeklodni mindenhol, hogy ki mit vallal), a szuleteshaz es a hatter korhaz kozott egyebkent szoros egyuttmukodes szokott lenni, ha esetleg transzferre van szukseg.
2017. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es és 2-es vagyok. Ha szülőházban szülsz mindenképpen olyanba tedd, amit az előző válaszoló írt, hogy legyen ugyanott orvosi háttér. Nővérem barátnője orvosi háttér nélküli szülőházban szült, gond merült fel a babánál, nem értek be a kórházba... egyébként Tesómnál végig volt benn orvos.
2017. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fél családfa német, de én csak a jálapénrol tudok nyilatkozni. Anyósom német nem is értette minek adjunk pénz a nogyogyasznak mikor szulte. Náluk ilyen nincs/nem volt régen. És most sincs. Max adsz vmi tárgyilagos dolgot. Ott jobb fizetés,sajnos ez anno azért lett itt a keleti országokban.
2017. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!