Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettenetesen félek a szüléstől...

Rettenetesen félek a szüléstől. Elmondanátok, Nektek mennyire fájt?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ne félj tőle és ne olvasgass rémtörténeteket. Nekem 6 óra alatt megvolt az első babám. Fájt persze, de hatalmas élmény volt, olyan erőt éreztem utána magamban, hogy el sem lehet mondani, olyasmit, hogy innentől bármire képes vagyok. Gondolj arra, hogy az a nap is el fog telni, ahogy minden nap lemegy a nap, akkor is ugyanúgy fog történni minden, de lesz egy kisbabád. Könnyű szülést kívánok.
2017. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Ne olvass utána. Én ezt fogadtam meg és nem is féltem tőle :)


Amúgy fáj, de tök mindegy mennyire, ahogy kicsusszan, SEMMIT nem érzel már. El is felejted hogy addig fájt. Most sem tudom felidézni.


Tipp: gyakorold előre a figyelem elterelést. Amerikában szült rokonom mesélte, hogy az ottani szülésznők úgy gyakoroltatják ezt előre, hogy jeget adnak a kismama kezébe és utasítják, hogy szorítsanak rá. Ezután fájni fog és a feladat az, hogy koncentrálj a fájdalomra. Hol érzed, "milyen színű" stb.

Nekem pl ez segített az első pár órában.

Azután az, hogy a szülőszoba díszítéseinek részleteit vizsgáltam a fájás közben. Valamennyire sikerült így higgadtan túllendülni azon a pár másodperces vagy perces fájáson.

2017. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
3%
Bazz, akkor minek szülsz?
2017. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon, a második pedig mégjobban
2017. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nagyon. De már közvetlenül utána sem emlékeztem rá igazán. ;-)

Mondjuk nekem mindhárom villámszülés volt.

2017. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mennyire? Nagyon :D

Nem akarom szépíteni :)

2szer szültem. Eleg friss az élmény mert legkisebbem ma 2 hónapos :)

Az első 16 óra után lett meg, 2 perces kitolással, a második 3 óra vajúdás volt s najoo 5 perces kitolással. Mind a 2 probléma és komplikáció mentes szülés volt :)

Egy élmény nyugi ;) ujra szülnék :)

2017. szept. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én is újra szülnék :)

Sose rettegtem a szüléstől én a császármetszeses videókat nem bírtam végig nézni úgy felfordult a gyomrom tőle :D

Igazából fájdalmas de már nem is emlékszem rá :D :D igen vannak olyan nők akiknek sajnos rossz élményük van róla :( Dehát kinek hogy jön össze.(a császármetszés nekem rosszabb volt :()

2017. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, ne olvass utána, bár nyilván már ez is annak számít. Ami nekem nagyon fáj, neked lehet, hogy semmi, ezért nincsen ilyen, hogy "neked mennyire fáj?"

A lényeg, hogy gondolj arra, hogy már 14 évesek is "lazán" túlélik, végigcsinálják, ráadásul akkor nem lenne ennyi többgyerekes anya, ha annyira elviselhetetlen lenne. Ráadásul senkitől sem hallod szerintem, hogy "azért nem szülök másodikat, mert annyira szörnyű volt az első". És ott amúgy sem lesz időd ezen gondolkozni, pörögnek az események, majd meglátod :)

Közben pedig próbálj arra gondolni, hogy akármilyen kényelmetlen NEKI IS a helyzet, ez szükséges ahhoz, hogy ő legyen neked, és borzasztóan megéri :)

2017. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon!!

De megérte.

És, hogy legyenek újra lenyomnàm mindkettőt.Pedig brutál módon FÁJ....

2017. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Nekem nem fájt, csak feszített.

Olvass felkészítő könyveket!


Szülés, ahol én irányítok - Marie F. Mongan

2017. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!