Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pszichésen hogy dolgozzam fel?

Pszichésen hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, 2. babámmal terhes. Az első álomszülés volt, összesen 4 óra alatt megszületett a picim. Most 36. hetes vagyok , és nem fordult be ( még). A dokim azzal ilyesztget, hogy ez csaszi lesz valószínű, s szerinte nem fog befordulnj, mert túl kicsi màr a helye..... De én félek a császártól, és nem is igen szeretném ( ha tudom muszály is lesz) , próbálok nem minden vackot összeolvasni róla, de nehéz, hogy valoszinű nem szülhetek :(

2017. okt. 29. 12:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
78%
Mert a császár nem szülés? Inkább arra gondolj, hogy itt lesz a 2. gyereked. Én "szültem" az első gyerekem és mégis majdnem meghaltunk. Még mindig nem dolgoztam fel. Örülj neki hogy jó dokid van, aki nem sodor felesleges veszélybe. A császár is szülés, nem rosszabb vagy kevesebb.
2017. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%

És mi vagy te, keltetőgép? Törzsi ősanya? Mi fog történni, ha nem szülhetsz megint? Kit fog érdekelni rajtad kívül? A gyereked meglesz, egészséges lesz, a többi mit számít? Vagy inkább szülnél hagyományos úton a gyerek élete árán is?

Tudom, hogy nőként, főleg terhesen, nehéz gondolkozni, de azért próbáld meg.

2017. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
26%
1es, tankönyvi értelemben a császár nem szülés. Persze az eredmény ugyan az.
2017. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Hát igazán köszi a megnyugtato válaszokat ....mindenütt azt olvasom, hogy a császár nem is szülés, és nehéz ezt feldolgozni .nem kell lehurrogni rögtön :/
2017. okt. 29. 13:19
 5/34 anonim ***** válasza:
81%

Elsőt hagyományos úton, másodikat császárral (életmentő) szültem. Mindkét gyerekem (télen) SZÜLETETT! A "télen" szót csak azért írtam, hogy értelmes legyen a mondat. A hangsúly azon van, hogy született.


Nem vészes a császár. Kövezzetek meg, de könnyebb, mint a sima szülés. Ne félj tőle!Gondolj arra, hogy a babának sokkal kevesebb fájdalommal jár.


Sok sikert, jó egészséget kívánok!

2017. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna hüvelyi úton, de végül császár lett. Pedig próbáltuk, oxitocint is kaptam. Utólag örülök neki, mert pár nap alatt regenerálódtam, egyáltalán nem olyan volt, mint amikkel ilyesztgetnek. Semmilyen jelét nem látom a gyereken, h hâtránya lenne belôle, én meg nem szenvedtem. Persze nem tudod elôre, hogyan reagálsz, gyógyulsz, de hüvelyinél sem... szóval ne keseregj szerintem:)
2017. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
63%
Hát ne haragudj, hogy nem tudok annyira megértő lenni, nekem eleve csak császár lehetett, mondjuk baromira nem érdekelt, mert nagyon beteg voltam terhesen, sőt most is az vagyok, örülök, hogy ki tudták szedni épen, egészségesen a babámat és kibírtuk a terhességet. Irigyellek, hogy egy ilyen hülyeségen tudsz picsogni, hogy lehet, hogy császárod lesz, rengeteg nőnek császárral lesz gyereke és manapság nem sok olyan hülye van, aki azt gondolja, hogy a császár kisebb dolog, mint a hüvelyi szülés.
2017. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
anyósom is azt mondta, hogy az nem is szülés...azt mondta, hogy 4 gyereket szült, egyiknél se volt olyan béna, hogy ne tudgya megcsinálni.....nah, mindegy, köszi a jószándékú válaszoloknak, majdcsak tulleszek rajt.
2017. okt. 29. 13:50
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

Téged ennyire leköt más idióták véleménye, hogy ha azt olvasod, hogy nem is szülés akkor depressziós leszel? Ki nem szarja le? Azt se tudod kik vagy mik ezek. Mi köze van bárkinek a te gyereked megszületésének a módjához?


Kibicnek semmi se drága, csak nyomják arc nélkül a hülye szövegüket, de ha a gyereked sérült lesz, vagy ne adj isten nem is lesz, akkor egy se fog ott állni melletted segíteni, vagy egy varázspálcával helyrehozni a dolgokat.


Nekem is faros volt a babám. Na kaptam ám én is tippeket, hogy "miért nem keresek olyan orvost, aki megszüleszti farosan is? Régen sokkal több faros szülés volt, ez ilyen mai modern hülyeség, hogy a faros császár." Jaaa, hogy az utóbbi évtizedekben a császár egy biztonságos rutin műtétté fejlődött a faros szülés meg maradt tök ugyanúgy az összes komoly kockázattal és semmit se fejlődött sehova, ezért alakult így a protokoll, oda se neki! Még én vagyok a hülye, hogy eszembe se lett volna bevállani, hogy a tolatva érkező gyerekemnek gyakorlatilag mindene kint legyen, mire a legnagyobb körfogatú része - a feje - érkezik és esetleg kiderül, hogy hoppácska az nem fér ám át a csontos medencén... "Hogy akkor fordíttassam meg!" Minek? Amíg van hely megfordítani, addig éppen vissza is fordulhat akkor aztán sok értelme volt bevállalni a fordítást, amit amúgy nem véletlen csak kórházi környezetben végeznek és nem is sokan, mert hát annak is vannak ám kockázatai. Például megrepedhet a burok, vagy akár a méhlepény is leválhat. Az biztos rohadt jó a gyereknek! De legalább elmondhatom, hogy én mindent megtettem, hogy hátha kinyomhatom?


Nem normális emberek vannak, a lényeg az, hogy a végén legyen egy egészséges gyereked, nem az, hogy az internetes anonim válaszolók lelke megnyugodjon, hogy egy újabb hüvelyi szülés történt, hogy mi lett a vége, az mindegy, max. elolvassa aztán elmormol egy "szegény, ez volt megírva"-t aztán annyi.

2017. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
55%

Akinek ez szempont, hogy hogyan hozza vilagra a babajat, es nem az a fontos egyes egyedul, hogy vilagra jojjon, az mar bocs de egy idiota.

Most oszinten, nem bazira mindegy hogy milyen lyukadon jon ki, hason vagy puncin?? Razd mar meg magad ha mar mas nem teszi meg, hogy ezen nincs mit "tultenni magad"....


Most oszinten: ismersz egyetlen gyereket vagy felnottet, akirol meg lehet mondani, hogy csaszarral vagy termeszetesen jott vilagra? Nem. Akkor meg ne hisztizz azon, hogy nem a puncidon tolhatod ki! Nem attol leszel anya, hanem attol hogy a babad meglete es egeszsege a legfontosabb. Momentan ezt viszont gyakorolnod kene....

2017. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!