Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik, hogy valaki pszichése...

Létezik, hogy valaki pszichésen retteg a szüléstől? Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Második szülésemre készülök, 2 hónap múlva lesz meg a babám. Az első szülésem borzasztó volt, életem legnagyobb fájdalmát éltem át, nagyon szenvedtem, rettenetes volt. És nem felejtettem el a fájdalmat, habár a fiam már 5 éves, ennek ellenére emlékszem, min mentem akkor keresztül. A második baba nem tervezett, becsúszott, elvetetni nem akartuk. Viszont ahogy közeledik az idő, egyre többször előtör a rettegés. Azt érzem, hogy nem fogom kibírni, nem akarom még egyszer átélni, nem akarok ott lenni, 1 pillanatnyi fájdalmat sem bírok ki még egyszer, ami a szüléssel jár. Nézni kezdtem szülésvideót, hogy felkészítsem magam és hátha jobb lesz, de nem, elsírtam magam rajta, és nem, nem, nem fogom kibírni. Segítsetek kérlek, pszichológiai eset vagyok?

Első szülésem előtt semmi félelem nem volt bennem, mert nem tudtam, mi vár rám, számítottam rá, hogy fájni fog, de nem féltem. Már most nagyon. Mit tennétek a helyemben?


2017. márc. 6. 15:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Orvosoddal nem lehet megbeszélni a császárt?
2017. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Pszichológus.

És ha van dokid, vele is mindenképp beszélj erről, mert simán okozhat ez ott pánikrohamot, tudjon róla a doki, hogy mi játszódik le benned.

2017. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Első, hidd el, a császár utáni pokoli fájdalom rosszabb mint a sima szülés.


Kérdező, nem biztos, hogy a második szülésed is ennyire rossz lesz. Kérj epidurált, és ragaszkodj is hogy adjanak. Nem mikor már nagyon fáj, hanem amint bekerülsz.

2017. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Az is lehet, hogy a második baba lazán "kipottyan". Nem törvényszerű, hogy ugyanolyan legyen minden szülés, általában a terhességek is mások.

Császárt biztosan nem kérnék emiatt, sokkal kockázatosabb, nagy hasi műtétről beszélünk, ha nem muszáj, ne vágjanak. Dokiddal beszélj mindenképpen, hátha tudja oldani a feszültséget. Próbálj megnyugodni, a babának is azzal teszel jobbat.

2017. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Mindenképpen menj terápiára! Ez egyedül nem fog menni.


És kérj császármetszést, és utána rendesen csillapítsd a fájdalmad. Ezt lehet tenni,

2017. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok, császárom volt, fájt-fájt de közel se pokol és életem legrosszabb fájdalma mint amin kérdező is átment.
2017. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Kerj programozott csaszart. Baratnoimnak az volt (nekik egeszsegugyi okokbol, mutott szem, egyebek) es azt mondjak orulnek hogy nem eltek at amit en meseltem nekik. Pedig nekem nem volt nehez szulesem :)
2017. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Hát nem tudom, én ezerszer inkább szülnék természetesen mint még egyszer császárral. Szobatársaim, akiknek nem császáruk volt már vígan sétálgattak, én két nap után is csak bőgve tudtam felkelni, ráadásul fertőzést kaptam, és azóta érzéketlen a hasam...ja az kimaradt hogy az érzéstelenítés se hatott rendesen így éreztem amint felvágtak, utána elaltattak.
2017. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Mintha a lehetséges okok közt lenne a programcsászárnál pszichés ok. Nekem program volt relatív téraránytalanság miatt. A felállítás rossz volt de a harmadik napon már száguldottam kb. Mikor hazajöttem a babával olyan voltam mint újkorimban kb. Ha jól csinálják se a műtét nem fáj se az élet utána. A gátsebes sógornőm nem volt ilyen vidám még hetekkel később sem.
2017. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én meg császár után az intenzívre kerültem két hétre mélyvénás trombózis miatt (amire nincs hajlamom és nem csak feküdtem egész nap). Hát a másodiknál volt egy "kis" halálfélelmem egész terhesség alatt, sőt már előtte megjártam vagy 8 orvost, hogy mennyire lenne veszélyes belevágni. Erre minden teljesen jól alakult.
2017. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!