Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan dolgozzam fel azt,...

Hogyan dolgozzam fel azt, hogy egy orvos hibájából koraszülött lett a kislányom, császármetszéssel jött világra, nem lehetett velem és most szopizni sem hajlandó?

Figyelt kérdés
Nem bírom megemészteni a tényt, hogy terhességi toxémiámmal nem időben kezdtek el foglalkozni és így ez lett az eredménye és nem élhettem át a normál szülést és nem lehetett rögtön velem a gyermekem.Értem ez alatt azt is hogy nem lehetett rögtön odafektetni rám stb...Hiába fejek, van valamicske tejem ő nem akar szopizni...
2009. ápr. 11. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
szia, nehezen. Ez nem könnyű, perelhetnél gondolom, de nem iztos hogy megéri. Próbálj meg a babádra koncentrálni, a jelenben élni! Ha Ő egészséges, akkor örülj neki, és próbálj meg előre nézni. A szopival kapcsolatban annyit, hogy én természetes úton szültem az istvánban (abszolút baba-mamabarát kórház) a picit rögtön rám tették, az első perctől alapíványi szobában voltam a picivel meg az apjával. A gyerkőc ennek ellenére nem volt hajlandó szopizni!!!! Pedig beindult a tejem, mégis ordított ha meglátta a cicit! 2hónapig vért izzadtunk, kínlódtunk azután végül elment a tejem, a gyerkőc meg tápszeres lett. Most 4 hós és kutya baja! Boldog egészséges baba! Szerintemm próbáld meg túltenni magad ezen és ha végképp nem megy a szopi akkor nem megy és kész! A babának egy kiegyensúlyozott, nyugodt mamira van szüksége! Ha idegeled magad emiatt az se jó!
2009. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
add ki a dühödet! fórumozz, beszéld ki magadból,szídd azt a hülye orvost!!
2009. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

AZ én kisfiam ugyan 37. hétre született, tehát nem koraszülött, de 35 hetesnek felelt meg, 2330 g-al, és 46 cm-el,szintén császárral, szintén terhességi toxaemia volt a fő ok. Nem tudom szoptatni én sem, mert minimális mennyiségű tejem volt, és másból sem álltam ki, mint hogy cicire tettem, aztán tápszer, aztán fejtem, és nem hízott semmit az első héten. Aztán a tápszer szépen lassan átvette a hatalmat :-) De nem zavar, mert tökéletesen egészséges, elégedett baba.Most lesz két hónapos, 4,5 kg, 55 cm.

A születése után egy hétig voltunk bent a kórházban, mert besárgult, és amúgy is 5 nap kötelező. Minden nappal rosszabb lett az én állapotom is. Sírtam, dühöngtem, fájt, agyaltam. Nekem a 34.héten derült ki a toxaemia, és én akkor már egy jó ideje hetente(!!!) jártam a dokimhoz magánrendelésre. Mindig kérdeztem, nem nézzük meg ultrahangon? Azt mondta, hogy majd a 36.héten a kötelezőn. Na akkor láttuk először, hogy nem működik a lepény rendesen. Enyhén kisebb volt, mint kéne! Aztán bekerültem a kórházba, és kaptam vmi tapaszt, de már nem használt semmit. Persze kőkemény sómentes diéta, alig kaja, még mondtam is, hogy mitől is nőjjön ez a szegény baba??? De mindig nyugtatgattak, hogy simán lesz 3 kg...Aztán amikor jöttek nst-n a zsinórjelek, és a gyenülő szívhang a próbafájásoknál (előtte este elszállt a vérnyomásom, ami a terhesség előtt tökéletes volt, akkor este meg 190/100) mindjárt ugrott a dokim, és gyorsan megcsászározott, pedig úgy indultunk, hogy normál szülés lesz. És megszületett az én picikém, akit gyönyörűnek láttam, de majd megszakadt a szívem, hogy olyan soványka és picike, és magamat hibáztattam. Most is azt látom, (vagy lehet, hogy bebeszélem magamnak) hogy nagyon igyekszik bepótolni azokat a heteket, amikor "éhezett"...

Ha van kedved, írj, és átrághatjuk a témát, hátha segít egy kis pozitív tapasztalat, nekem is egy régi osztálytársam hasonló sikerélménye adott reményt. És hétről-hétre, napról-napra jobban fogod élvezni az anyaságot, és majd látod, hogy milyen gyorsan nő a kislányod!

2009. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán, ha nem rágnád magad a dolgon(ami történt, az sajnos már megtörtént), hanem próbálnál kiegyensúlyozott lenni, a babád is jobban érezné magát, több tejed lenne.Én, ha valami miatt bánkódtan(én is császáros lettem az orvosom figyelmetlensége miatt), mindig arra gondoltam, hogy ez a kis lény csak tőlem függ és nem büntethetem azért, mert én nem tudok uralkodni az érzéseimen.
2009. ápr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak, kérlek add meg a címedet, szívesen írnék neked
2009. ápr. 12. 19:07
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ, én megpróbálom túltenni magam rajta, de úgyis csak az érti meg aki hasonló cipőben járt
2009. ápr. 12. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves Kismama, ugy tedd magadat tul ezen a dolgon, hogy annak oruljel es adjal halat a sorsnak, hogy EGESZSEGES a kislanyod!!!! Csak erre gondolj, es vedd meg a kincsednek a legjobb tapszert, es amint majd tudod minel elobb taplaloakat fozol neki, megveszel neki minden finomsagot, es hidd el fejlodni fog o szepen!:)

Sajnos hidd el, hogy millio gyerek szuletik meg betegen ugy, hogy az orvos hibazott!!!

Annak orulj, hogy egeszsegesek vagytok, minden jot neked, es egyaltalan ne gondolkodjal ezen ami tortent.

Vigasztaljon az, hogy sok orvos, ugyved, es meg mas okos ember nott fel tapon, es lasd megis "fejek" lettek beloluk:)

2009. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora lett a babód?
2009. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos a 3as válaszoló lehet hgy nyersen fogalmazott,de igaza van.CSAK a babával foglalkozz és lelj örömöt benne,mert a negatív érzések miatt görcsös vagy és emiatt is lehet kevesebb a tejed. Mi történt azóta hogy vagytok?
2009. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi, az érdeklődést, már majdnem 4 kg-k vagyunk, szépen fejlődünk már mosolyog!!!

Ez megéri!Figyel mindent, átalussza az éjszakát, most(2 napja keresi a cicit, de már 3 hete nem fejek.Ez így szomorúan hangzik,de tudjátok mi történt?Kanból odatettem cicire 3 próbálkozás nélküli hét után és fejés után és rácuppant, ollyannyira hogy tegnap este picikét szopizott is, mert reggel történt ez és délután már volt tej!!!!

Igaz nem sok, mert este lefejtem de kb 5 ml volt.Amúgy minden rendben vele.Ez ő.Nos én már szintén jobban vagyok sebem szépen meggyógyult, 6 hét letelt, első együttlétünk a férjemmel szuper volt!!!

Lelkileg is változott a helyzet még mindig eszembe jut, elfelejteni biztos nem tudom de ok vagyok azt hiszem.Holnap a bozontomat is levágatom...

puszi nektek érdeklődők!!

Köszi!!

2009. máj. 25. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!