Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az elsőszülött két nevet...

Ha az elsőszülött két nevet kapott, akkor a másodiknak is kettő legyen?

Figyelt kérdés
2017. nov. 2. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináltuk. Mondjuk azért is mert gyakori a vezetéknév, így kevesebb az esély, hogy még egy ugyanolyan nevű lesz a környezetében.
2017. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy gondoljátok, nincs rá szabály. Nekem pl. két keresztnevem van, a bátyáimnak csak egy-egy.
2017. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Mi kettőt adtunk az elsőnek, a másodiknak is kettőt terveztünk, végül a szülőszobán meggondoltuk magunkat és csak az első maradt.
2017. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem így lett,de nem is terveztük így.Kisfiunk Vince,kislányunk Róza Anna.
2017. nov. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Mi csak az elsoszulottnek adtunk ket keresztnevet. (Csak azert, mert a ferjem csaladjaban meg elt a hagyomany, hogy az elsoszulott fiuk megkapjak az apa keresztnevet, de mi egy az egyben ezt nem akartuk. Igy jelkepesen masodik keresztnevnek megkapta a fiunk a ferjem nevet.)

Egyebkent ez is teljesen felesleges volt, amugy sem vonzodtunk a dupla keresztnevhez, igy a tobbi gyermekunknek nem valasztottunk kettot.

2017. nov. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Aki nem minden gyermekének választott kettőt: a gyerekeket nem zavarta soha, hogy "nekem csak egy nevem van, neked miért lett kettő?"
2017. nov. 3. 07:20
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Én egyformán adnék minden gyerekemnek. Pont azért, mert nem akarom, hogy úgy érezzék bármiben kevesebbek a másiknál. Én kevesebbért is féltékenykedtem a nővéremre, aki elsőszülött gyermek és unoka volt, tehát az abszolút kedvenc. Persze gondolom itt mindenki egyformán nagyon szereti az összes gyerekét és tökéletes szülő, de azért nem mindenki ilyen és a gyerekek érzik az apró különbségtételt is.
2017. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nalunk is csak az elsonek van ket neve,emiatt meg soha nem fújtak egymasra vagy rank,de ki tudja még mit hoz a jovo,meg a legidosebb is csak 7 éves.
2017. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

5-os vagyok.

Mar nem kicsik a gyerekek, de soha sem volt feltekenykedes a gyerekek reszerol amiatt, hogy a legnagyobbnak ketkeresztneve van. Igaz, mas miatt sem, kisebb korukban sem voltak feltekenyek egymasra semmi miatt, azota sem.

Egyebkent egyedul hivatalos iratok kitoltesekor kerul elo maximum a masodik keresztnev, mas korulmenyek kozott kb nulla alkalommal hasznaltuk, nem is tema egyaltalan, a gyerekeket egyaltalan nem erdekelte soha.

De mint irtam mi csak hagyomanyorzes miatt adtuk, amugy soha nem adtunk volna ket keresztnevet egyik gyereknek sem.

2017. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk tesónk,két bátyám van.

Nekik mindkettőjüknek 2-2 keresztneve van,

nekem csak egy.

Soha nem éreztem,hogy valamivel kevesebb lennék.☺

2017. nov. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!