Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális életév, amikor gyereket lehetne vállalni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy meg van a jó családi,pénzügyi háttér és az illető kész az anyaságra. Az se jó, ha túl korán szül az ember, de az se ha túl idősen. Nektek mennyi a minimum, illetve maximum kor? Lécci írjatok kort is.

2012. ápr. 3. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25-35 között.
2012. ápr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ha minden megvan, nem szamit a kor... Mivel azt is irtad, hogy aki keszen all az anyasagra, annak nem mindegy, hogy hany eves?

En 19 vagyok, de sajnos nincs meg a megfelelo hatter, se csaladilag, se penzugyileg...

2012. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs ideális kor! Ha te úgy érzed, h kész vagy rá, akkor jött el az az idő! Egyébként én 24éves vagyok és most szültem! Nekem ez az ideális kor! És, ha esetleg lesz tesó, akkor őt max. 30éves koromig szeretném!
2012. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Nincs ideális kor.Én 21 éves koromban már szerettem volna,a feltételek is megvoltak csak a baba nem jött.1 hónappal a 24. szülinapom előtt szültem.Ha lesz tesó akkor 30 éves koromig,utána nem szeretnék szülni.Jobb a gyereknek a fiatal anyuka,apuka szerintem.
2012. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen értem meg a gyerek vállalásra. Pedig megvolt a ház, autó, férj, egészség,minden. Most várjuk a harmadikat, 35 éves vagyok. Én így terveztem. Az unoka húgom 24 éves és nemsokára szül. Ő például hamarabb érett meg rá...
2012. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

21-35

A baj csak az,hogy nagyon ritka,hogy valakinek 21 évesen meglegyen a megfelelő. Pedig sokan érettek már akkor is.

2012. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

25-35 között a legideálisabb szerintem.

De igazából ez egyénfüggő. Ki mennyire érik meg rá.

A másik dolog pedig az egy dolog hogy az ember tervezi, az meg egy másik, hogy sikerül-e akkor amikor ő szeretné...

Én szerettem volna már teherbe esni, de nem sikerült még és 28 éves vagyok. Szóval a sors úgyis eldönti hogy nekem mikor lehet...

2012. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem pedig van ideális kor...ahogy már írták, 20,25-35 között.

Van ismerősöm akinek 37 évesen született az első gyereke(előbb is szülhetett volna mert megvoltak a feltételek, csak hát a karrier...)belegondoltam 57 lesz mire 20 éves lesz a gyereke...azért az durva és mi van, és ő csak az 1. gyerek!

2012. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szempontból ideális.

Biológiai szempontból, tehát amikor a nő szervezete a leginkább alkalmas rá, az 20-28 év.

De ha az egzisztenciát, a családi hátteret nézzük, vagy akár a lelki érettséget, akkor ez kitolódhat akár 40 éves korig. Mindenkinek más az ideális, nyilván az ő saját helyzetétől, felkészültségétől függ. Én 34 évesen szültem az elsőt. Nem voltak rossz tapasztalataim a szüléssel kapcsolatban, semmi negatívum a korom miatt. Így utólag csak az az egy dolog bánt, hogy már túl öreg leszek, mire nagymamakorba jutok, a dédunokáimat meg már nem fogom megérni...

2012. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sumergo ***** válasza:
Nincs ilyen. Főleg ha gondok vannak, és nem jön a baba, de később igen akkor máris a késő lesz az egyetlen, és így ideális is. 35 voltam, mikor született a lányom. Ha sikerülne, még lenne.
2012. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!