Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valaki úgy, hogy szült...

Volt valaki úgy, hogy szült legalább 2 vagy 3 babát simán, és a 3-4, szoval az utolsó babát pedig császárral?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi volt az oka?
2017. nov. 22. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az első kettőt simán szültem, a harmadik sürgősségi császár, csomó volt a köldök zsinóron, lelassult szívverés.
2017. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ki akarta próbálni azt is, hogy milyen érzés. :D


Na jó, viccet félretéve természetesen ilyenkor is felléphet bármilyen szokásos komplikáció, ami rutinszerűen császárhoz vezet, például farfekvés. Az viszont azért ritka szerintem, hogy aki hármat végigcsinált természetesen úton, negyedjére önként és alapból császárt akarjon. Már csak azért is, mert minél többet szül valaki, elméletileg annál könnyebben tágul, és a kitolás is annál gyorsabb. Normál körülmények között az első babával kell a legtöbbet szenvedni ilyen szempontból.


Bár azért a fentire is van példa természetesen. Hallottam olyanról, akinek a babái mind nagyok, 4 kg felettiek voltak, ráadásul egyre nagyobbak. Na, ő a harmadiknál vagy negyediknél már kérte a császárt inkább.

2017. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, de ez azután derült ki, hogy beindult a szülés? Mármint az, hogy csomó volt a zsinóron, stb.

Második, jaj nem úgy értem, hogy a kismama akart császárt negyediknél, hanem hogy valamiért császárt kellett végezni. Azért kérdezem különben, mert én eddig 4-et szültem simán, és ötöskével akkor valószínű, hogy nem lesz gond remélem, bár előfordulhat, de amit írtál is, hogy jellemzően aki már 2-3-4-et végigcsinált simán, akkor nem jellemző, hogy ötöske meg bekavar...

2017. nov. 22. 19:02
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem simán lehet bármi, de mindegy amúgy, hogy császár-e, nem rosszabb az sem.
2017. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért van jó pár olyan kórkép, aminél nem mérlegelnek, hogy hányat szültél már előtte. Pl. ha idő előtt leválik a méhlepény, akkor az azonnali császár azért, hogy téged és a babát mentsék.

De azért azt vettem észre, hogy minél többet szül valaki hüvelyi úton, annál kisebb az esélye, hogy a következő császár lesz.

2017. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm szült simán kettőt, a 3. császár lett toxémia miatt, a 4. baba nagy volt a hüvelyi szüléshez cukorbetegség miatt, így az is császár lett.
2017. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2 gyereket szültem simán, a harmadik program császár volt, neurológia javaslatára, mélyaltatásban ráadásul. Nem volt egy öröm, de elfogadtam. A gyerekról meg nem mondaná meg senki, hogy másképp született, mint a tesói! :))
2017. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5-ös, na igen, ilyen esetben nyilván. Szóval a lényeg, hogy ha minden normálisan halad, akkor elvileg nagy eséllyel Ő is hüvelyi úton születik majd.

6-os, harmadik toxémia miatt? Érdekes, én úgy tudom, ha toxémia, akkor első babánál fordul elő, hacsak nem a harmadik már másik apától van.

2017. nov. 22. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. Elvileg gyakoribb 1. babánál a toxémia. Mind a 4 gyereknek ugyanaz az apukája.
2017. nov. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem elsőt simán szülte a második császár volt(nem fordult meg a baba) a harmadik és negyedik megint sima.

Nem lehet tudni bármikor adódhat valami.

Én hármat szültem simán a 3. majdnem császár lett mert megakadt babó de aztán csak megindult.

2017. nov. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!