Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott szülész?

Fogadott szülész?

Figyelt kérdés

Most próbálkozunk, hogy teherbe essek!

Olyan kérdésem lenne, hogy a szülész/szülésznő fogadása hogyan működik? A terhesség melyik szakaszában érdemes felkérni őket? Valamint ezért milyen összeget szoktak kérni? Minden esetben fizetős?

Győr érdekelne leginkább!


2017. nov. 25. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha felfogasz valakit még jó hogy minden esetben fizetős. Amikor felkéred, akkor meg szokták mondani mi mennyi. Mennyi a terhesgondozás, szülés. Elég elképesztő összegek is lehetnek.


Keresd fel akit akarsz megbízni, az majd mindent elmond. Ahány ház annyi szokás...

2017. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Orvost ugy fogadtam,hogy a terhesseg elejetol hozza jartam terhesgondozasra.igy egyertelmu volt,hogy nala szulok.

A tarifat meg szokas kerdezni a vege fele,ha az orvos magatol nem mondja.

En nem fizettem a 2.nal es a 3.nal megis szuperul foglalkozott velem az orvosom.

12 eve hozza jarok.

Szulesznot nem fogadtam.csaszar volt mindharom,nem sokat ert volna.errol nem tudok nyilatkozni

2017. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Bocs,az kimaradt,hogy Győrben szultem.masodik voltam
2017. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elôször találd meg azt az orvost, akinél szülni szeretnél. Menj el hozzá vizsgálatokra, beszélgessetek, hogy kiderüljön, szimpatikus-e, meg tudsz-e benne bízni. Nyilván nem egy alkalom alatt derül ez ki. Ha teheted, végig jár hozzá terhesgondozásra, hogy képben legyen az állapotoddal, ismerjen. Bár ha jól értem még terhes sem vagy, szóval van idôd. Ha úgy döntesz, megvan a kiválasztott orvos, kérdezd meg, elvállal-e, és ez anyagiakban mit jelent. Az én orvosom pl. nem mond összeget (ezzel is védi magát gondolom), de sacperkábé a magán rendelés tízszeresét szokás adni. De ez nincs kôbe vésve, amennyit gondolsz, jónak látsz.
2017. nov. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha nem magán orfoshoz járok majd a terhességem során, hanem tb álltal finanszírozott terhesgondozásra, akkor annál szülök aki éppen akkor rendel amite kapok időpontot? És ha netán nem szimpatikis vagy bármi gond van akkor kérhetek mást?


Köszönöm a válaszokat! Igen, még nem vagyok terhes, de lelki szemeim előtt milliós összegek repkedtek, ha ezen agyaltam és annyit semmiképp nem akarok kifizetni.

2017. nov. 25. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az sztk-ban találsz olyan dokit, aki szimpi, ôt is megkérdezheted, h vállal-e szülést. Ha igen, megbeszélitek a továbbiakat. Mennyi az annyi, ill. mehetsz hozzá az sztk-ba, ha tudsz úgy idôpontot kérni. Ha nem fogadsz fel senkit, akkor az ügyeletes dokinál szülsz, ekkor pedig eldöntöd, h akarsz-e neki adni bármit. Nyilván itt nem “kell”, csak ha te nagyon indokoltnak érzed.
2017. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“És ha netán nem szimpatikis vagy bármi gond van akkor kérhetek mást?”


Nem egyèrtelmû nekem, h itt kire gondolsz. Terhesgondozásra elmész vkihez, gondolom Gyôrben is több orvos rendel. Ha az elsô nem szimpi, legközelebb mehetsz máshoz (gondolom lehet idôpontot kérni). De szülésnél nincs olyan, h nekem ez az ügyeletes doki nem tetszik, kérem a következôt, az gondolom világos :)

2017. nov. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem járni egy dokihoz magánba ahogy terhes lettem. Úgy volt h nála szülök, eleinte normális volt aztàn már voltak vele gondok ( idős volt). 20.hèten váltottam orvost, a magánrendelésére jártam. Olyan 30-34.hét között kèrdeztem rá tudna e vállani, mondta h igen, rákérdeztem h anyagilag ez h néz ki, kerek perec megmondta h 80-90 ezer ft között szokott vállani. Én mondtam h rendben, ezzel el is volt intézve. A terhesgondozás alkalmanként 12000 ft volt, havi 1x hívott. Én fogadtam szülésznőt is, ő csinálta nekem az nst t + a szülésnél is ott volt, ő nem mondott összeget, de úgy tudom neki fele annyit "illik" adni mint az orvosnak akit fogadtunk. 40000 ft adtunk. A dokinak 90000 et odaadtunk a végén ( amikor jöttem haza a kórházból) így össz.130000 ft volt plussz a havi 12000. Hát így leírva húzós de újra odaadnám. Nem mindegy h szülsz na. Nem mind1 h állnak hozzád h foglalkoznak veled, nekem volt is 1 kisebb komlikáció is, hát nem tudom ha nem fogadok senkit mit csináltak volna, mennyit segítenek, a szülészet tömve volt mikor szültem. Lényeg minden jól alakult. Én csak ajánlani tudom h fogadj dokit ha teheted. Nekem minden szempontból megérte.
2017. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Orvos:

Kiválasztod egy szimpatikus doki magánrendelését. Már teherbeesés előtt is elmehetsz hozzá 1x, mondjuk rákszűrésre. Felméred, hogy mennyire felszerelt a rendelője, milyen benyomással van rád, stb. Pozi teszt után felkeresed, elmondod mi van. Aztán pár alkalom után rákérdezel, ha szimpi, hogy elvállalná-e a szülése, és ez anyagilag mit jelent. Mindenesetre érdemes már az első trimeszterben felkeresned a dokit akit kinéztél, az én orvosm pl. a 12. hétig vállal csak kismamát és az neked is érdeked, hogy képben legyen az egész terhességedet illetően. Szüléskor a kórház hívta, mikor már biztosak voltak benne,hogy nem josló és szülök. Kb. 3-4 órát foglalkozott velem. 70-et adtunk neki mikor hazaengedett a kórházból. Nem akartama 6 hetes kontrollig várni. Magánrendelésére havi 1x mentem 9000Ft volt/alkalom.



Szülésznőt én a 32. héten fogadtam fel. Már pár héttel korábban megtettem volna, de nem volt ismeretségem. Dokit nem akartam kérdezni, aki a barátnőknél volt, ő nem volt szimpi. Aztán akit kinéztem arra ráírtam végül facen, mert nem találtam a számát sehol. Ő pont szabira ment, akkor amire én ki voltam írva, így az egyik kolleganőjét, barátnőjét javasolta, akivel nagyon meg voltam elégede. Sokat beszéltünk facen a terhességről, szülésnő. Minden NST és vizsgálat után mentem hozzá a szülőszobára. Ott körbe is vezetett minket a férjemmel. Szülés után is látogatott, segített, írogatott facen. 40-et adtunk neki.


Szintén vidéki nagyváros.

2017. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!