Fogadni orvost?

Figyelt kérdés

Lassan el kéne döntenem, hogy akarok-e fogadott orvost, vagy nem. Nálatok mik voltak a fogadott orvos előnyei?

Nekem pl mellékes a várakozás a rendelőben, és az is, hogy hallgassa az aggódásomat, nem vagyok túlaggódó típus. És arra sincs igényem, hogy szülés után körbeugráljon, de gyanítom, sok fogadott orvos azt úgysem teszi meg.

Szóval érdekelne, ti mit tapasztaltatok, mi a legjobb része ennek? Nektek miért volt érdemes, illetve miért nem volt az?

Esetleg aki az ügyeletesnél szült, mivel nem volt elégedett?



2017. máj. 4. 16:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A kórházban az volt a tapasztalatom, hogy teljesen mindegy, hogy van-e fogadott orvosod. Én az ügyeletesnél szültem, szuper jó volt, teljesen odafigyelt. a két szobatársamnak volt fogadott orvosa, az egyik oda se ért időben a szülésre, mert valami családi ünnepen volt (15 perce a kórháztól...) a másik meg annyira bunkó volt a szobatársammal, hogy azt mondta, hogy rosszabb volt hogy ott volt. Illetve más nők a kórházban olyanokat meséltek, hogy pl nem vette észre a fogadott orvosa a vércsoport különbséget, nem kapott ellenanyagot és vagy 3 hétig voltak kórházban stb stb. Nagyon orvos függő. Ha tudsz olyat aki 100% megbízható akkor fogadd fel, ha nem akkor nem érdemes.
2017. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából van valaki, akihez "ragaszkodom" vizsgálatokon, mert nagyon jó orvos, de ő már nem vállal szülést. Így nekem nem is fontos, mert nem tudom, miért is lenne az jó, illetve az zavaró, hogy olyan rendkívül furcsának tartják egyesek, ha nem fogadok orvost, mintha igénytelenség lenne.
2017. máj. 4. 16:22
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogadott orvosnál szültem első babámat, másodikkal nincs orvosom, 31 hetes vagyok. Délután mentem terhesgondozásra, így a férjem se maradt le az UH-król. Többedik babával még nagyobb előny, hogy a gyerekre tud vigyázni addig. Bár nekem a férjem azóta műszakos munkarendben dolgozik szóval ugyanmindegy, de lehet előny másnak.

Várakozás szempontjából mindegy. 10 perc máskor 1 óra teljesen függetlenül attól, hogy magán vagy tb-s. Bár neked ez amúgy sem szempont.

A végén nekem nyűg volt a fogadott doki, az NST-ken aláírni fogadott ír alá, max várni kell, ki tudja mennyit...

A szülésnél is mindegy lett volna, ha nem fogadok. Azért az 5 perces bent tartózkodásáért.

Még az alaposságot sem tudom előnynek nevezni, mert nem tapasztaltam különbséget.

Utólag amúgy könnyű okoskodni. Tapasztalt főorvosnál szültem és úgy alakult, hogy egy szülésznő is megszülesztett volna. De ha valami probléma adódik nem mindegy, hogy egy olyan doki van, akiben megbízol vagy egy kezdő, aki még nem tapasztalt annyit. Ezt is kell mérlegelni.

Én ezt a terhességem egy másik magánorvosnál kezdtem de alaposságot tőle sem tapasztaltam annyira, meg közben meséltek is mások (programcsászárról 1 órát késett, másnak nem ment be a szülésre meg hasonló) szóval úgy döntöttem jó lesz az ügyeletes orvos is.

2017. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A terhességem elején magánrendelésre jártam,de idő közben úgy találtam,nem sok értelme van,így a továbbiakban sztk rendelést részesítettem előnyben.

Hogy a sors akarta-e így,vagy a véletlen műve,a mai napig nem tudom...mire a szülőszobába kerültem az volt az ügyeletes doki akit eleinte meg akartam fogadni :)

Nem tudok mondani semmit,amivel elégedetlen lettem volna...

Inkább azt tapasztaltam,hogy akinek fogadott orvosa volt,azzal a többi doki nem igazán foglalkozott...

2017. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért volt jó mert a gátmetszésemet olyan profin összevarta, h szülés után rögtön ültem rajta és nem fájt. Nem mondom h egy ügyeletes nem csinálja meg jól, de sok a horrorsztori amit nem akartam megkockàztatni. Ott lenn szinte meg se látszik h szültem, csak a vágás nyomát látni. A másik dolog, nekem annyiból komplikált volt a szülés, h a magtatvíz elfolyása és maga a szülés közt 19 óra telt el...az nagyon sok. 2x is kaptam antibiotikumot emiatt, nem is lett baja a kicsimnek. Viszont a mellettem lévő anyuka kislányát koraszülött osztályra kellett áttenni, mert neki is sok időt volt kevés v semmi vízbe a baba és elkapott vmi fertőzést. Neki nem volt fogadott dokija, nem is kapott antibiotikumot mint én. Nekem abszolút megérte, bele se merek gondolni mi van ha szarnak a fejemre és úgy szülök?! Én mindenképpen ajánlom h fogadj orvost!
2017. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem volt kérdés. Nekem sem volt igényem arra, hogy körbe ugráljon, meg jópofizzon.

Én még nem döntöttem a félidőig. Azt tudtam, hogy lesz fogadott orvosom, de azt nem, hogy ki. Letudtuk a 20.hetes uh-t, utána olyan 22. hetes lehettem, amikor begörcsöltem. Akinél eredetileg akartam, felhívtam, hogy gond van, nem tudok felkelni, mire közölte, hogy mivel nem kértem fel, így nem számít fogadott orvosnak, menjek be a szülészetre s majd ott ellátnak. Felhívtam a másik orvost, aki azonnal fogadott, pedig tudta jól, hogy mást akarok felkérni, de nem tudott arról, hogy idő közben lerázott, tehát azonnal bement a kórhába, egyszerre értünk oda, és még kérdezte is, hogy küldjön -e mentőt, vagy be tudok mászni a kocsiba. Ennek sok éve, azóta is hozzá járok az éves szűrésre. Úgyhogy vannak iszonyatos orvosok, de nem mindegyik pénzéhes. Mondta is, hogy bármikor hívjam a terhesség alatt, 1x kellett, a 37.héten, de akkor be is fektetett már. Nagyon örülök, hogy nála kötöttem ki, viszont az örök igazság, hogy szerencse kérdése, hogy megtalálja -e valaki a számára megfelelőt, ugyanis mielőtt felkérsz bárkit is, mindegyik szépen mosolyog, mert várja, hogy mellette dönts. Sajnos.

2017. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
2 hete szültem ügyeletes volt a doki és a szülésznő(k) is. A doki csak bejött,vágott,varrt és ment is,én ezért nem voltam hajlandó fizetni. Semmilyen hátrány nem ért minket a kórházban töltött napok alatt sem. Mikor hazajöttünk szépen megköszöntem mindenkinek a kedvességet és a munkáját és ennyi. Azért fizetem a TB-ét,hogy ellássanak...
2017. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a csaladba 4 gyermek is egy dokinal született csalad baratja evidens volt hogy az én lányom nala születik. Fizettem a maganrendeléseken a sulyos 10ezreket majd eljött a szülés napja. Felhivtuk hogy valami kezdödik bementem megvizsgált és közölte hogy majd hétvégén szülök /hétfő volt/ hazament hivták egy ora mulva hogy beindult a szules azt valaszolta hogy olyan nincs mert o megvizsgalt. Egy ora mulva ujra telefonalt hogy na mi a helyzet kozoltek hogy mar megszuletett a lany. Na ezert a kovetkezonel nem lesz fogadott orvosom. Az ugyeletes doki mindennap bejott hogy hogy vagyunk es szules alatt is nagyon rendes volt akit felfogadtunk egyszer se jelent meg.
2017. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
kórházfüggő is. Ha pl. a te kórházadban minden doki keze alá odafeküdnél, akkor no para. Nálunk a 6 dokiból 4 förtelmes, 1 ilyen mikor milyen ing van rajta ember... a maradék 1et fogadtam fel :D
2017. máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem még nincs konkrétan személyes tapasztaltom. 27 hetes kismama vagyok, végül úgy döntöttem nem lesz fogadott dokim. Barátnőmnél végig bent voltam ügyeletesnél szült, és, ha csak annyi figyelmet kapok bőven elégedett leszek. Szerintem mindenki maga tudja mennyire finnyás vagy mit hogy szeret. Én nem vagyok parás, úgy gondolom, mindegy ki néz rám attól még ugyan úgy fáj, és maga a doki nincs is jelen csak pár percekre meg a végén. Ezért 120 ezret én nem akarok fizetni. Ügyeletes dokiknak is van magánrendelésük őket is felkérik. Nyilván, ha olyan kórházban szülnék aminek rosszabb a híre és rossz vélemények vannak a dokikról akkor felfogadnék egyet. Sok mindent kell mérlegelni egy ilyen döntésnél én is sokáig gondolkodtam.


Sokat olvasgattam és azt szűrtem le, hogy (előre is bocsánat, ha valakit megbántanék) azok az anyukák panaszkodnak leginkább akik finnyásabbak, több figyelmet akarnak. Nyilván sok olyan is van akinek tényleg gond volt az ügyeletes orvossal :S És ami még szembetűnőbb volt a sztorikban, hogy nem is a dokira panaszkodtak, hanem a kórházban töltött pár nap alatti bánásmódra (és ezek is kb annyik voltak, hogy fapofájú nem törődöm csecsemős osztály, meg, hogy nem jöttek segíteni elmagyarázni mit, hogy kell... könyörgöm felnőttek vagyunk nyissuk ki a szánkat, ha kérdezni akarunk.... illetve akik ilyen fajta sokkal igényesebb ellátást szeretnének menjenek magánkórházba.) . Arról meg nem az ügyeletes/fogadott doki tehet.


Szóval engem nem izgat, ha a csecsemős osztály nem mosolyog non stop, vagy nekem kell megkérdezni bizonyos dolgokat, vagy épp többen jönnek be a szobatársamhoz látogatóba.


Bocsánat kissé hosszú lett, de ez az én véleményem a sok olvasás után :) Nem vagyok ellene a fogadott dokinak sőt lehet a második gyerkőcnél lesz is, de most egyáltalán nem látom értelmét kifizetni annyi pénzt ezek alapján.


Minden jót és jó egészséget.

27hkm

2017. máj. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!