Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik epidurális érzéstelenítés...

Akik epidurális érzéstelenítés nélük szültek, miért döntötteket így? Nem bántátok meg?

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Elég magas a fájdalomküszöböm.5 perces fájásokkal is simán elvoltam.Amikor elviselhetetlen az csak a kitolás.Akkor meg már nem adnak.

Igazából olyan gyorsan történt minden mind2 természetes szülésemnél h eszembe ae jutott

2017. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Azt bántam meg, hogy kértem az elsőnél. Anélkül sokkal gyorsabban és hatékonyabban megy minden... onnantól, hogy nem kelhetsz fel, egy csomó dolgot már nem lehet alkalmazni, ami segítene, pl séta, labda. Nem javaslom.
2017. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Én kényszerből nem választottam. A szülőágyon kértem, fel óra múlva visszajött az orvos és közölte, hogy nincs szabad anesztes orvos, így nem kapok. Nagyon elkeseredtem. Második szülésnél nem volt rá idő, mert 6 ujjnyira nyitva voltam, amikor beértem a kórházba. Pedig akkor is kértem.
2017. dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Én kértem fájdalomcsillapítót menet közben, előre nem beszéltünk meg, de azt mondták, olyan jól tágulni, kár megkockáztatno h fájásgyengeség legyen, akkor oxitocin stb... 5 óra alatt lett meg a lányom az első (rögtön erős) fájástól. Így utólag jó volt ez így.
2017. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyaltalan nem magas a fajdalomkuszobom, nem akartam semmifele erzestelenitest, ferjem ram bizta, de gondolta emiatt, hogy nem lesz konnyu menet. A haromperceseknel, amik teljesen birhatoak voltak, meg mondtam az ugyeletes szulesznonek, hogy szeretnek eljerulni minel tobb beavatkozast, fajdalomcsillapitast sem szeretnek. 4,5 oraval kesobb kerdeztem eloszor ra, akkor azt mobdta, 20 perc, meg beer a doki+30 meg hatni kezd, kerek-e. Nem kertem. Ujabb 1,5 ora elteltevel ujra rakerdeztem. A szemembe nezett, es kerdezte, hogy biztosan ezt akarom? Mondtam, hogy nem. Innen meg tobb, mint 2 ora volt, mire meglett a fiam. Oxitocint igyis kaptam, azt sem szerettem volna. Epiduralist a mellekhatasok elkerulese miatt nem akartam (fejfajas, egyik ismerosomnek csak a fel oldalat erzestelenitette le, a masik felenel mindent erzett, gyakrabban vezet csaszarhoz, mint azoknal, akik nem kerik, utolag mar azt is tudom, hogy ahogy a kuvulrol kapott oxitocin, ugy az epiduralis erzestelenites is beleszolhat a szoptatasba, nehezdn is indult nekunk, minden mellretetelnel sokszor kellett probalkozni, mire vakuumot tudott kepezni). Szoval ezek miatt, ugy voltam vele, hogy inkabb azt a nehany orat kibirom, de ne legyen utolag fejfajas, meg a csaszart nagyon szerettem volna elkerulni, igy azert sem kertem. Egyaltalan nem bantam meg.
2017. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szülés után pár nappal jutott eszembe, hogy létezik ilyen 😅

Mondjuk szerintem a kórházban ahol szültem nincs, legalábbis egyik terhességem és szülés alatt sem említette senki...

Egyébként marha alacsony a fájdalomküszöböm, de túléltem...

2017. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, oxitocint viszont én is kaptam, a második szülést pedig alapból azzal indították
2017. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
En az elsonel kertem es elviselhetetlen fejfajasom volt 2 hetig.Anyukam latta el a kicsit, hozta szoptatni, fozott stb.Szoval a masodiknal fel sem merult, es egyaltalan nem bantam meg.Konnyu szulest neked!
2017. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereknél szóltam, hogy készüljenek arra: ha nem bírom, kérek. A másodiknál eszembe se jutott. Egészen más fájdalom, mint a megszokott, ráadásul szünetekkel. Alkati kérdés is, pl én nyafizós vagyok, de nagy levegő benntartásával, önmagam tudatos nyugtatásával, izmok, ajkak ellazításával, mélyebb sóhajokkal simán inkább bevállalom, mint bármilyen más fájdalmat. Pont mire úgy éreztem, nem bírnék erősebbet, kipottyant a baba. Különösen meggondolandó, mivel az eda esetenként rossz hatással lehet a szülés lefolyására. A szülésznő is ellene nyilatkozott, bíztam benne, jól tettem.
2017. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem döntés volt, amikor szültem még nem volt ilyen lehetőség a kórházban, igy eleve azzal a tudattal mentem hogy ez van, sokan végigcsinálták nélküle.
2017. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!