Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet e természetes a szülés,...

Lehet e természetes a szülés, ha kijöttek a condlyomák?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan 2 éve küzdünk a condlyomákkal, illetve én nem, mert már egy éve nem láttam magamon kinövéseket. Azt mondják magát a vírust nem lehet legyőzni, soha nem ürül már ki a szervezetből, nem tudom, hogy ez igaz e. A férjem nem tud szabadulni a szemölcsöktől sem, ideig óráig eltűnnek, ha kezeljük őket (először drága szerekkel, orvos által felirt csodafőzetekkel, vény nélkül is kapható különlegességekkel, orvosi lézerrel, később már csak grapefruitmag cseppekkel próbálkoztunk) de aztán újra előjönnek neki. Mindig ugyanazokon a helyeken, mindig ugyanannyi (rengeteg) és 1-2 nap alatt rettenetesen elszaporodnak. Most is ez történt. 26 hetes terhes vagyok, véletlenül tapintottam ki magamon valami furcsát, aztán sikerült megnéznem és megint egy ilyen rohadt condlyoma volt az, azonnal szóltam a férjemnek, aki akkor bevallotta, hogy igen, kb egy hete megint televan velük.. :( Mi lesz most? Természetesen kezelni kezdem, de mehet így simán a szülés?
2017. dec. 4. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Erről inkább a kezelőorvosodat kellene megkérdezned.
2017. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos 19-éig nem tudok vele beszélni és kicsit beparáztam, ezért inkább kiírtam. De igazad van.
2017. dec. 4. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Először is orvos. Aztán képzeljétek magatokat egészen addig, amíg el nem tűnik minden. Borotvát cseréljétek le, stb. Most már szerintem vigyázzatok, hogy ne fertozzetek vissza egymást. Ha a tünetek megszuntek, szerintem nem szükséges a császár.
2017. dec. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Terhesen szerintem nem lehet kenöcsökkel, ecseteléssel kezelni, csak lézerrel, csináltasd meg.
2017. dec. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Arra lettem volna kíváncsi, hogy a vírustól fertőzötten lehet e természetes úton szülni, hiszen, ha egymással csak gumival érintkezhetünk, mert visszafertőzzük egymást, akkor azt gondolnám a gyerek is elkaphatja, ha ott jön ki. Condlyomáktól függetlenül. A condlyoma maga pedig csak jelzi a vírust, nem ez a fő probléma és köszi utolsó, de nem szeretnék lézert csináltatni, mert ahogy írtam, azután is újra előjönnek ugyanúgy, viszont cserébe sok pénzbe és sok szétégetett bőrbe kerül.
2017. dec. 5. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
A gumi nem véd a condylomák ellen egyébként.
2017. dec. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Terjedésében a legfontosabb szerepe a szexuális szabadosságnak van. Fontos tudni, hogy a HPV fertőzés ellen az óvszer sem véd teljes biztonsággal, illetve hogy a bőrfelületek egymáshoz érintése is elegendő lehet a fertőződéshez. Leggyakrabban szexuális úton adódik át, de akár az anya is megfertőzheti a gyermekét a szülés során. Ilyenkor a gyermek gégéjén alakulnak ki a növedékek. A vírust a szervezet sok esetben legyőzi, így az nem okoz semmilyen elváltozást.

A betegség kezelés nélkül nem gyógyul meg, ezért feltétlenül orvoshoz (nőgyógyász, bőr-és nemigyógyász) kell fordulni. Ez azért is fontos, mivel a nőgyógyász a hüvely és a méhszáj vizsgálatával azonosítani tudja az esetleg ott is jelen levő elváltozásokat. A kórkép megállapítása egyszerű, megtekintéses vizsgálattal is lehetséges. A legtöbb esetben sorra kerülő kivizsgálás, az esetlegesen társuló, egyéb nemi betegségek megállapítására, illetve kizárására irányul.

2017. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!