Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A méhszáj eltűnése után...

A méhszáj eltűnése után mennyi ideig várnak még, hogy császározzanak vagy folytassák a szülést hüvelyi úton?

Figyelt kérdés

2017. szept. 12. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Fejtsd ezt ki!


Ha a méhszáj eltűnt, nincs mire várni, jönnek a tolófájások szülsz.

Fájásgyengeség esetén el se jutsz addig, hogy maximálisan kitágulj, ha erre gondolsz.

Ha a szülőcsatornában a baba, onnan már nem rángatják vissza császárhoz.

Ha nem illeszkedett be a feje, az is előbb kiderül, mint hogy teljesen kitágulj (hisz a fejnek nagy szerepe van a tágulásban).

2017. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha már a méhszáj eltűnése előtt tolófájások jelentkeznek? Doki mondta, hogy előfordulhat!
2017. szept. 12. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellett tartanom, nem nyomhattam, és az orvos kézzel tágított, nagyon rossz volt, hogy nem lehetett nyomni.
2017. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

eltűnt a méhszáj, jöttek a tolófájások, amikor odanyúltam, éreztem a hosszú haját. aztán a méhszáj után a szívhang is eltűnt, és már toltak is a műtőbe.

bő 1,5 órán át próbálkoztunk a kitolással, mire idáig jutottunk.

2017. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetőleg kórház és orvos válogatja. Ahol én dolgozom, ott a méhszáj eltűnését követően 1 órát szokás várni.

Persze ez kezelhető kicsit rugalmasan, ha jók a szívhangok, lehet egy kicsit nagyobb türelemmel lenni.


Előfordulhat olyan, hogy még nem tűnt el a méhszáj, az anyának mégis "nyomnia kell". Ilyenkor azt szokta mondani az orvos, hogy még nem szabad nyomni, próbálja meg elsóhajtozni a fájásokat anélkül, hogy rányomna, mert berepedhet a méhszáj. Ha már csak picike méhszáj van, akkor az orvos/szülésznő megpróbálhatja elmasszírozni.

2017. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első baba.Eltűnt méhszáj.Tolófájások,baba nem jött,fájások ritkultak.Kaptam oxitocint.Fájások folyamatosan jöttek...A teljes tágulás és a műtét között 4óra 20perc telt el.Megpróbáltunk mindent de nem sikerült.Relatív téraránytalanság és beilleszkedési rendellenesség szerepel a zárón indokként.
2017. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a teljes méhszáj után kb 7 oraval született meg hüvelyi úton. Szovetiserules nem tortent a gatmetszesen kivul. A dokik ket kezzel tiszta erobol nyomtak a meht. Oxitocinbol a maximalisat kapta, de nem hatott egyaltalan igy alig volt fajas.


0 napos baba apukája

2017. szept. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú, utolsó, pedig az oxitocin brutál fájásokat szokott generálni :-(


Gratulálunk, apuka :-)))

2017. szept. 14. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Végén elég sokan voltunk már a szülőszobán és tanácstalanok is voltak, mert a gyógyszer adagoló már a maximumon volt és az infúzióba is nyomtak még oxitocint. A feleségem fájásai pedig gyengyültek és a gyakorisága csökkent. Pont amikor a leginkább szükség lett volna rá. Kemény volt, de szerencsésen végződött.
2017. szept. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!