Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szüléssel szülő...

Csukavivi kérdése:

Indított szüléssel szülő anyukák meselnetek nekem?

Figyelt kérdés
Szóval 4o+5 napos kismama vagyok, úgy néz ki semmi jele a szülésnek . Se az nst nem mutat semmit , érezni se nagyon érzek semmi arra utalot, a doki azt mondta egy hetet engednek! Mondta ma hogy vasárnap be indítják , valószínűleg mehszaj erlelovel fogjak .. de meg holnap konzultálunk .. azt hallottam több esély van a császárrá emiatt! Meseljetek kinek mi volt hogy zajlott ! Köszönöm !
2017. dec. 8. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Többféleképpen lehet beindítani a szülést, ezt az orvos fogja eldönteni az akkori állapotod alapján hogy mit javasol. Amit meg tudsz tenni addig: mindennap szex(a spermiumok érlelik a méhszájat), baracklé(meghajt, és segíthet, nekem pl segített)

Nekem az volt, hogy 40+6 napra valamilyen szinten elindult a folyamat(nyákdugó elment, enyhe összehúzódások) burkot repesztettek és onnantól kb 10szeres errősségű fájásaim lettek(mintha a végbelembe menne fel egy kamion, olyan érzés volt, nem akarlak elijeszteni! Amúgy a burokrepesztéses indítás a legfájdalmasabb!) Párszor megvizsgált a szülésznő, vajúdtam, és egyszercsak összefüggő fájásaim lesznek(ha eljutsz ide, feltétlen szólj!) ez a kitolási szak kezdete előtt van. Szóltak hogy eltűnt a méhszáj, és nyomhatok.(nem volt székelési ingerem, ez baj! össze vissza nyomkodtam, sehova se haladtunk, rámkötötték az oxit, ettől enyhe mensigörcseim lettek, és két nyomásra kint volt a lányom)

A szomszédomnak indították zselével, neki az volt hogy elég fájdalmas volt amikor felkenték, nem kapott mellé oxit, hatott a zselé. 4-5 órára rá mesgzületett a babája.

Légzőgyakorlatokat nézd meg, sokat segítenek!

Nyugi, magától is beindulhat még vasárnapig :)

2017. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggel megkaptam a zselét, percek alatt fájásaim voltak, jó hamar rendszeresek is lettek, de sajnos nem tágultam semmit. (Viszont az első szülésemnél sem, sajna így jártam.) Délben burkot repesztettek, folyamatosan kaptam az oxitocint meg még kétféle valamit, nem emlékszem, az egyik szőlőcukor volt az tuti, a másiktól meg egy ideig enyhültek a fájások), de még éjjel fél tízkor is csak szűk kétujjnyira tágultam, és már epét hánytam (nem ehettem, nem ihattam), így végül császár lett. Hát, ez így visszaolvasva nem lett túl biztató, bocsi. Vasárnapig még akármi lehet, hajrá! :)
2017. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
(Utolsó vagyok, jut eszembe: ő mindent amúgy is csak akkor próbál ki, ha senki sem látja, tehát ez nem mérvadó.)
2017. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Remenykedek benne hogy addig be indul !:)
2017. dec. 8. 15:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is indították.

Mivel a méhszáj zárva volt, ballont helyeztek fel éjszakára és másnap reggel oxitocin infúzióra tettek és jöttek a fájások, burkotrepesztettek.

2017. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A ballon felhelyezése inkább kellemetlen, aztán nekem jöttek a fájások, de inkább jóslók volta, mert elmúlt. A burokrepesztés meg nem fáj, egy hosszú valamivel kipukkasztják, és érzed a testmeleg magzatvizet.

Az oxitocin infúzióval hamar jönnek a fájások, és hamar lesz már nagyon erős. Nekem nagyon gyors szülésem volt így.

Előző voltam.

2017. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem oxitocinnal indították, 4 óra alatt meglett, semmi gond nem volt
2017. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! Izgatott vagyok nagyon
2017. dec. 8. 16:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lassú oxitocin adagolással kezdték,teljesen zárt méhszáj.aztán méhszájerlelo tabletta,szépen elkezdtem tágulni.kb 4 órán át tartott a tágulás aztán nagyobb adagban kaptam az oxiticint amelyre folyamatos(de tényleg nem volt másodperc szünet sem!) erős fájások jöttek majd burkot repesztett a doki szépen fojt a magzatvíz és egy kis idő után jött a nyomás érzés,a kitolás.sajnos nem bírta a Kisfiam és csökkeni kezdett a pulzusa majd császár lett.olyan szépen haladt pedig minden,teljesen kitagultam,de valahogy Őneki nem tetszett :)

Ne félj,hiszen sima szülésed is lehet :) ez nem jelenti feltétlen a császárt.

Amúgy meg próbálkozz házi praktikákkal amiket irtak ,utolag belegondolva nekem is kellett volna valamit tennem :)

Kitartást :)

2017. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én utolsó napig szexeltem, aktívan mozogtam, mégsem indult be.

41. héten elkezdett szivárogni a meconiumos víz, bementem a kórházba, rögtön oxitocint adtak, 5 órán belül meglett a lányom, nem is fájt annyira, mint amilyen rémisztő történeteket olvastam előtte.

2017. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!