Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A munkáltatónak kötelessége...

A munkáltatónak kötelessége elengedni apukát a munkából, ha a felesége szül?

Figyelt kérdés
A munkáltató bent tarthatja apukát, ha beindult a szülés? Vagy ha éjjel indult, de másnap nem tud menni dolgozni, mert anyuka még vajúdik, akkor kirúghatják, mert nem megy? Van erre valamiféle jogszabály, hogy ilyenkor jár valami rendkívüli szabadnap apukának?
2017. dec. 12. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
2017. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt a cikket olvastam már, de a szülést illetően nem lettem okosabb, mert azt írja, hogy 15 nappal előre be kell jelenteni, mikor akarja kivenni a szabit, márpedig azt senki nem tudja előre bejelenteni, melyik nap akar megszületni a baba
2017. dec. 12. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem köteles.

Mindenkinek alapvetően a munkahelyén van keresnivalója.


Jófej főnök persze elengedi, de aki paraszt, annak szuper indok, hogy kirúgja páros lábbal. :(

2017. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kötelessége, mert a terhesség, szülés nem betegség. Ráadásul nem is a férfi szül, szóval innentől már csak a munkáltató jóindulatán múlik, hogy elengedi-e, meg az hogy lesz a jelenlétin rendezve.
2017. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Kötelessége, de meg is teheti hogy nem engedi el.

Én hallottam már olyat hogy egy férfit nem akartak elengedni szabira, csak mert a felesége a vártnál korábban kezdett szülni, pedig be lett jelentve előre hogy mikor várható a szülés és úgy lett megbeszélve, ha műszak alatt kell menni akkor mehet gond nélkül. Mivel korábban jött, nem akarták elengedni, csak szerencsére az igazgatóhelyettes volt annyira jófej hogy elengedte őt és utólag kellett pepíron kivennie a szabadságot. Amikor a gyerekkel már otthon volt az asszonya akkor ő bejött dolgozni, de úgy mondták neki hogy menjen haza, és legyen otthon mert ez neki jár.

2017. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles
2017. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarba nem tudom. De ahol élünk ott pl.a vizsgálatokra is elengedik. Nem egész napra csak a vizsgálat idejére. Ezt a főnöktől kell megkérdezni. És megbeszélni vele. Ha korrektek akkor elengedik.
2017. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát, ha mondjuk a férjemnek köcsög a főnöke, akkor simán lehet, hogy egész nap egyedül fogok vajúdni, és egyedül, idegen emberek között, mindenféle lelki támogatás nélkül fogom megszülni a közös gyerekünket?

Vagy a másik opció, hogy eljön, ott van velem, de kirúgják, és akkor ott vagyunk egy kisbabával munkanélküli apukával?

Persze, ez csak elméleti kérdés, de elég szomorúan hangzik

2017. dec. 13. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!