Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki kisbabát vár, és...

Ha valaki kisbabát vár, és dolgozik, azt ugye a munkáltatónak kötelessége elengednie a vizsgálatokra. Kérdésem: Ezeket a vizsgálatokat tényleg emailben, levélben jelezni kell a főnök felé? (hogy milyen vizsgálat)

Figyelt kérdés
Nem elég szóban? Tőletek is kértek minden vizsgálat után orvosi igazolást? Nekem már 4 éve, hogy megszületett a kisfiam, igaz vidéken, önkormányzatnál dolgoztam előtte, de én nem emlékszem arra, hogy valaha is ilyet kért volna tőlem a főnököm. Mióta tesóm terhessége kiderült, azóta furák vele a munkahelyén. Mondhatjuk azt is, hogy bunkók. Holott egy kb: 20 fős cégnél dolgozik, ahol elvileg családiasnak gondolná az ember a légkört. Más munkahelyen is így van manapság?

2017. febr. 25. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk semmiféle igazolást nem kérnek.Szóltam a felettesemnek,hogy ekkor kell mennem,ő egy szó nélkül elengedett.Attól,hogy egy kis cégnél dolgozik,az nem azt jelenti,hogy kedvesnek is kell lenni.Sőt gyanítom mivel ilyen kevesen vannak,nem örülnek neki,hogy a tesód ki fog esni.Ahol többen vannak,könnyebb megoldani a pótlást.
2017. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is kis helyen dolgozom. Családias a légkör.

Nem kell semmilyen igazolást vinnem. Elengednek mindig, nincs ebből probléma.

Mondjuk munkakörtől is függ. Nem egy ügyfélszolgálaton vagyok pl., ahonnan nem lehet csak úgy lelépni és otthagyni az ügyfeleket. Irodai munkám van. Bármikor be tudom pótolni azt a kiesést, amíg dokinál vagyok. Legfeljebb bent maradok tovább aznap vagy másnap, ha esetleg ezért csúsznék a munkával.

2017. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

1. A vizsgálatokra kötelesek elengedni.


2. Elég szóban belejelenteni, de ahhoz semmi közük, hogy milyen vizsgálatokról van szó, ezt nincs joguk mekérdezni.


3. Ha szórakoznak vele, akkor lehet, hogy jobb, ha táppénzre megy a testvéred.

2017. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
A 4 kötelező vizsgálatra kötelesek elengedni munkaidőbeñ, kérhetik, hogy igszolja, hogy azon volt. A többit szabival kell megoldani, ha a cég így dönt.
2017. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazolást kérhetnek, és köteles vinni, ha kérnek.

Csak a vizsgálat idejére kötelesek elengedni (pl.: éhgyomri vérvétel miatt nem hiányozhat egész nap), és csak akkor, ha munkaidőn kívül nem intézhető a vizsgálat. Pl.: ha a nőgyógyásza 3-tól 6-ig rendel és ő 4-ig dolgozik, akkor 4 után kell mennie.


Az pedig hogy a cég hogy kéri a bejelentést, a cégtől függ. Ők írásban adminisztrálnak, ez van.


Nálunk a terhességem közepén vezetőváltás volt, előtte elég volt szóban, és az igazoláshoz sem ragaszkodtak, utána mindenkinek mindent kellett írásban is jeleznie, és az igazolást is elkérték. Egyébként közszféra volt ez is, mint a tied.

2017. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Milyen 4 kötelező vizsgálat? Sokkal több kötelező vizsgálat van, a 4 az az ultrahang. Emellett vannak a vérvételek, szintén 4 alkalom a védőnőnél - ezek mind munkaidőben. És igen, kötelesek elengedni.
2017. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
4re kötelesek elengedni.
2017. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok igazából válaszolni, valószínűleg mindenhol máshogy van. De abban biztosvagyok, hogy négyféle többször kell menni. Eleve el kell menni egy olyan vizsgálatra, amikor megállapítás a terhességet. (sokszor ez nem is egy alkalom, de számoljunk egyet). Aztán négy kötelező uh, eddig 5 vizsgálat. Nekem pl mondta az orvosom, hogy a havi nőgyógyászati vizsgálatra ne aznap menjek, amikor uh ra is. Nem magához járok, hanem teljesen sztk-ban. Az első gyereket még másik városban szültem, ott pl a cukorterhelés csak egy adott napon volt a héten, de aznap meg uh rendelés nem volt. Így ezt sem lehetett egy nap letudni, kétszer kellett hiányozni.

Szóval nincs annyira sok vizsgálat, de van ahol sok napra szét van osztva. Ja meg a dawn-kórt szűrési nem aznap veszik le a vért, amikor úgyis mentem 12 heted UH-ra, hanem pár nappal később. Ez is két külön nap...

2017. febr. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat a helyesírási hibákért, telefonról írok és átírta pár szót. Még annyit, hogy védőnőhöz is havonta kell járni kötelezően. Nálunk úgy volt, hogy csak kedden és csütörtökön délelőtt volt a védőnőt, de ha én pl kedden délelőtt Uh-k voltam, mert akkorra kaptam időpontot, akkor már nem tudtam volna odaérni a védőnőhöz... Megint, amit nem lehetett egy nap alatt letudni. Nst-re meg hetente kell járni a végén, bár akkor már általában már nem dolgoznak a nők, szóval nem számít már hiányzás szempontjából.
2017. febr. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem azt mond5am, h9gy ennyi vizsgálat van. Hanem, hogy a törvény szerint a munkahely ennyire köteles elengedni.
2017. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!