Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A munkáltatónak kötelessége...

A munkáltatónak kötelessége elengedni vizsgálatokra?

Figyelt kérdés
Értem itt hogy mennem kell védőnőhöz most épp azt az időt nekem le kell dolgoznom, vagy inkább aznapra menjek el táppénzre vagy szabadságra?Hogy működik?
2016. okt. 5. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Kötelező vizsgálatokra el kell engedniük munkaidő alatt is,és nem kell ledolgozni.Viszont szerintem az csak az orvosi vizsgálatokra vonatkozik,a védőnői látogatásra nem.
2016. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Én ezért nem vettem ki szabit mert az egész elment volna rá. A védőnőhöz reggel korán mentem, a dokihoz meg du, max 1-1 órával érkeztem be később vagy mentem el korábbsn. Sosem volt gond, szóltam hogy ekkor és ekkor mennem kell később jövök picit vagy lelépek. Mèg a genetikai szűrésre is simán elengedtek, dgyedül az a kettő volt fèlnapos mert messzire mentünk meg a cukorterheléses. De te tudod milyen a kapcsolat, mennyire rugalmasak nálatok.
2016. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

4 napra kell elengednie, a cukorterhelésre+a 3 nagy UHra. A védőnő nem tartozik bele.


Amúgy nem is értem, mit akadékoskodnak annyit, nekem is 3 nap szabit kellett kérjek a védőnő miatt, mert 3x is eljött szülés előtt házhoz (hogy minek, azt nem tudom...), plusz hozzá is kellett havonta mennem, a főnök jófejsége volt, hogy mehettem 1 órával később és nem kellett ledolgozni.

2016. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy bármennyiszer el kell engednie, de le kell dolgoznod később.
2016. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!