Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz, ki...

Ha elfolyik a magzatvíz, ki kell hívni a mentőt?

Figyelt kérdés

annyi félét olvasok,és érdekelne 2017 ben ez hogy működik?

nincs autónk,taxit lehet hívni?



2017. dec. 24. 22:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

Lehet hívni taxit, de ő még annyira sem köteles kimenni, mint a mentő. Joga van úgy dönteni, hogy nem megy érted, mivel nyilván nem fizetnétek ki neki a kárpittisztítást.

A mentő megy, ha megindul a szülés és nincs súlyosabb eset.

De így 2017-ben (illetve lassan 2018) az a leg működőképesebb, ha van saját autótok, mielőtt gyereket csináltok, vagy legalább egy olyan közeli rokon vagy barát, akinek van. Nem cseszegetésből írom, de azért taxira alapozni elég merész...

2017. dec. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%
Nekem akkor folyt el, mikor indultunk volna, fel voltam már öltözve, a cipő is rajtam volt és elfolyt a víz. 5 perces fájásaim voltak addig. Mire átöltöztem stb hirtelen olyan brutál fájásaim lettek, egy fájás szerintem hosszabb idő volt, mint a szünet köztünk, hát én nem mertem bevállalni az autóutat, hívtam mentőt. Második szülés volt és 5 percesektől az 1. szülésem se volt hosszú, pedig akkor nem folyt el a magzatvíz már csak kitolás előtt. 30 km a kórház. De ha meg fájás nélkül kezd szivárogni a magzatvíz, tuti nem hívnék mentőt.
2017. dec. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%
Azért a magzatvíz elfolyása után nem bújik ki egyből a gyerek, bár biztos akadnak kivételek, az elenyésző, nem számottevő, ritka eset lehet, (első szülésnél meg no pláne). Alap protokoll szerint annyit jelent, hogy beindul a szülés 24 órán belül. Az egyéni körülményeket meg biztosan mindenki fel tudja mérni. Nem mindegy, hogy fájások is kísérik-e avagy sem, ha igen mehet az ember a kórházba, ha nem, akkor még biztosan van bőven idő, csak a higiéniára kell ügyelni, mert nyitott az "út" a gyerekhez, de gondolom senkinek sem jutna eszébe ülőfürdőt venni. Választott orvos esetén nyilván értesíti az ember telefonon a fejleményekről, ő elmondja mi a teendő, ha bizonytalan lenne a kismama. Ha ilyen nincs és pánik van meg lehet ereszteni egy telefont a kórházba, ők is elmondják, hogy fájások esetén menjek be, de alapból ehhez nem kell mentőt hívni. Az nem betegszállító, ez meg önmagában nem kockázattal járó állapot és nem életveszély. No persze az sem mindegy mikor folyik el az a fránya víz. Jómagam mentőt hívtam anno (pontosabban akik a segítségemre siettek, mert egyedül voltam), lévén a 27. hétben egy üzlet közepén kezdett folydogálni erősen, no de ez meg már megint egy speciális eset, koraszülés lett a vége, rohammentő vitt a legközelebbi PIC-es kórházba, mert ugye az sincsen mindenhol. Ha időben zajlik mindez, nem igényel mentőt, a természetes folyamat része, van akinél evvel indul a szülés.
2017. dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%

Elég "ciki", hogy még az egészségügyi dolgozó sincs tisztában a rá vonatkozó törvénnyel!

Idézem:

"A Mentőszolgálat hívása mentés céljából indokolt különösen

...

f) szülő nő, illetve újszülött/koraszülött első egészségügyi szakellátása, illetőleg őrzött szállítása érdekében."


Magyarán nem csak akkor, ha elfolyt a magzatvíz.


Engem, mint a Niagara öntött el egyébként. Fel se merült, hogy ne mentőt hívjak. Még a diszpécser is ugyanazt ismételte vissza, mint amit az orvosom: fekve várjam a mentőt, mert ha így folyt el, valószínű, hogy nem ékelődött még be a gyerek, előreeshet a köldökzsinór...

2017. dec. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
27%

Elozo : " szulo no "

A magzatviz elfolyas nem egyenlo a szulo novel !! 24 ora van , nem kell bemasolgatni semmit, kosz!

2017. dec. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
46%
Már hogy ne lenne egyenlő. Ha elfolyt, szülsz.
2017. dec. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%
Nekem pl mindkét szülésem magzatvíz elfolyással kezdődött, nem órák múlva, hanem azonnal jöttek a fájások. Az első 5 óra alatt meg is lett, a 2.-nál nem is éreztem olyan erősnek a fájást, de megvizsgáltak és már eléggé tágultam. Szóval igenis egyenlő lehet a szülés infulás a magzatvíz elfolyással. Ez csak ott és akkor derül majd ki, h a kérdezőnél hogy lesz.
2017. dec. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

10!

Jókat irtal, de a szülés beindulás módjainak nézz utána. A burokrepedésnek rengeteg esetbeen semmi előjele nincs, nem lehet rá előre felkészülni, tudni, hogy nah mindjárt elfolyik. En aznap még a várost jártam, bár nem mutatott semmit délután, majd sütöttem egy tálca diabetikus sütit és 10 perc múlva elöntött a víz gorcs és minden nélkül.

Nekünk a doki azt mondta ha a víz elfolyassal együtt vérzek, akkor azonnal hívjuk a mentőt. Ha egyedül vagyok, akkor tömören mondjam el a helyzetet, mert lehet hogy fel perc múlva már eszméletlenül fekszem. Ha mekoniumos a víz, akkor induljunk be azonnal, ha tiszta, akkor van egy óránk indulás előtt készülődni. Nálunk tiszta víz folyt el, így zuhanyoztam, borotválkoztam aztán hívtuk a taxit. Bár amilyen jól voltam, be is sétálhattam volna. Én nem hívnék mentőt, ha nem muszáj. Ennek egyéni oka van. Nagypapámhoz nem ért ki időben a mentő, mert nem volt szabad kocsi, ez az életébe került. Senkit nem hibáztatunk, de én csak akkor hívok mentőt, ha tényleg baj van. És egyáltalán nem éreztem, hogy sürgős vagy mentendő lenne az esetem. Ha gond lett volna, akkor persze nem kérdés.

2017. dec. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
65%

Nekem mindkét szülésemnél a magzatvíz folyt el.

Az első 15 óra, a második 6 óra múlva született meg.

Miért kellene kihívni a mentőt, nem értem... Szomszéd? Barát? Szülők? Nem hiszem el, h senki nincs aki elvinne.

2017. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell mentőt hívni, ha más módon is be tudsz jutni a kórházba. Sőt. Azért abba is gondoljunk már bele emberek, hogy a mentők száma véges. Ha elfolyik a magzatvíz, neked marhára mindegy, hogy taxival, saját autóval vagy a mentővel mész be, de egy infarktusos, stroke-os vagy balesetet szenvedett betegnek marhára nem mindegy.


Ha elfolyik a víz, de nincsenek fájások, akkor simán lehet taxit hívni. Ha mondjuk 2 perces fájásaid vannak mellette és egyébként a 10. gyereket szülöd, akkor célszerű inkább mentőt hívni...


Amit pedig itt írtak, hogy ha ömlik a magzatvíz, akkor mentőt kell hívni, mert előeshet a zsinór. Az tény, hogy előeshet, de tudtommal a mentőkön nincsen szívhanghallgató és szerintem a mentősök rutinszerűen belső vizsgálatot sem végeznek. Ergo tök mindegy, hogy mentő visz be, vagy a taxi, a lényeg, hogy ne várj otthon még 8 órát...De szívesen várom a mentős kommentelő válaszát.

2017. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!