Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy az ember nem...

Normális, hogy az ember nem fogyasztja el a placentát szülés után?

Figyelt kérdés

Ez egy komoly biológiai kérdés lenne. Tudom, hogy van/volt olyan divat, hogy elkérték és megették otthon az emberek.


Az emlősök el szokták fogyasztani a méhlepényt. Fontos szerepet játszik náluk az immunításban és a tejképzésben. Ebből az okból gondolkodtam el azon, hogy így az ember nem kellene ugyanezt csinálnia? Neki nincs szüksége azokra a hasznos anyagokra?



2018. jan. 2. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Vannak emlôsök, akik meg megeszik a kicsinyüket, akkor azt is csináljuk utánuk?


A civilizált (nem pejoratív értelemben) embernek van lehetôsége más módon pótolni a hiányzó tápanyagait, nem hiszem, h ezért méhlepényt kellene enni.

2018. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek elég sokmindent máshogy csinálnak, mint az állatok. Ez csak az egyik közülük.
2018. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Igen,normális.Az állatok van, hogy az ürüléket eszik, mi mégsem tesszük.Vagy az apa állat kinyírja a kölykét, hogy ismét párosodhasson, ezt sem tesszük szerencsére.Sok sok példát lehetne még sorolni mi a különbség az ember és állat között.
2018. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kismama attól fél, hogy a gyerekágyas időszakban éhen hal, vagy éppen a szomszéd ágyon lévő kismama kiszagolja a vért és levadássza őt gyerekestül, akkor van létjogosultsága... :D


A természetben nagyon praktikus megenni, mert nincs temérdek kajával beállító rokonság és még a ragadozók sem érzékenyülnek el az újdonsült anyukától.

2018. jan. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
A ragadozók eszik meg. A mindenevők és a növényevők nem hiszem.
2018. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lónak, szarvasmarhának is el kell fogyasztania
2018. jan. 2. 10:45
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
És lónak, vagy szarvasmarhának érzed magad?
2018. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem egészséges, mivel egy csomó betegségtől megóvja a picit, de ezek a betegségek benne vannak!
2018. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én sose láttam még h egy ló,zebra,zsiráf megette volna a méhlepényét.

A ragadozó állatok megeszik nyersen. Hát megnézém azt az anyukát aki képes lenne megenni szülés után a nyers véres placentát. Nyilván főzve meg a vitamin főne ki.

2018. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2018. jan. 2. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!